Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Huawei Watch GT2 PRO

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1299 replies to this topic

#1279
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 12.02.2014

 pustiul_red, on 27 mai 2023 - 22:50, said:



In comparatie cu samsung ce am acum , referitor la ceas. Imi place mai mult huawei, atat ca magazin de fațade ceas cat si funcționalitate. Deja este enervant, in fiecare seara trebuie sa incarc casti,ceas,telefon etc...

Cu fețele de ceas, e subiectivă. Sunt sigur că și pentru wear os se găsește cam orice, am văzut pe facer chiar și o grămadă de replici la fețe originale HW.
Cu încărcatul des, te obișnuiești, am avut și eu teama asta, înainte de a trece la wear os.
Cum pui casca și telefonul, pui și ceasul, e un mic efort în plus, nu e un sacrificiu 😁
Singura mea nemulțumire la GW e că nu găsesc un AOD ca lumea. Dar cu asta o să merg pe topic dedicat.

Edited by r3my_cc, 28 May 2023 - 09:45.


#1280
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Al meu GT2 Pro a plecat la noul proprietar. Bun ceas.

#1281
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 20.02.2008
Si al meu a plecat saptamana trecuta :)

#1282
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Al meu nu, i-mi place ceasul, bateria duce lejer 10 zile, sunt foarte multumit de el.

#1283
GunDALF

GunDALF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 19.02.2023
Am observat ca GPS-ul nu functioneaza cu sporturile (outdoor) cu vasle. Wtf? E vreo cale de a modifica asta sau de a folosi alt mod cu GPS in locul lor?

#1284
Daikon

Daikon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.03.2022
Ceasul a fost abandonat? Nu mai primesc de la început de an vreun update, versiunea simplă mai are câte unul, dar totuși, e de aruncat?

#1285
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Îți lipsește ceva anume la el sau nu funcționează cum trebuie? Mă refer la ce au promis că face, nu la altceva ce ne-ar plăcea să facă.

#1286
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007

 Daikon, on 17 august 2023 - 21:38, said:

Ceasul a fost abandonat? Nu mai primesc de la început de an vreun update, versiunea simplă mai are câte unul, dar totuși, e de aruncat?

Daca nu mai primeste update-uri ii este influentata functionarea cu ceva?! De ce ar fi "de aruncat"? Ce facea cand l-ai cumparat si nu mai face acum?

#1287
Daikon

Daikon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.03.2022
Nu m-am exprimat prea clar poate, in opinia Huawei, avand in vedere ca nu mai fac update, este de aruncat si de asta nu mai fac?
Ceasul este ok si-mi place, nu as renunta la el, iar ce a aparut mai nou, sunt prea scumpe pt ce imbunatatiri au. Ma bate gandul la GT3 pro, dar e prea mult pentru doar un update la senzori si ce au mai pus pentru a lua ochii lumii

Idem si la P30 ce il am, au renuntat la update de anul trecut, doar pro mai primeste update

#1288
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 16.01.2007
La un moment dat, produsele ajung la maturitate și update-urile nu mai pot adăuga nimic în plus, pentru a-i crește performanța și valoarea de pe piață și atunci produsele sunt abandonate de producător, în favoarea unor produse noi, mai atractive, mai performante și mai scumpe, desigur.

#1289
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,003
  • Înscris: 16.07.2015
Mai pe șleau, obsolescenta programată... Generația actuală sau ce-a veche a produsului respectiv, ceas în cazul de față, încă face față cu brio, dar trebuie scos ceva nou, pentru a avea motiv de "upgrade" și performanță cu 5% mai bună, nu că userii chiar ar simți acel spor de performanță insignifiant ori nu știu ce briz-briz de funcție nouă.

#1290
GunDALF

GunDALF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 19.02.2023

 GunDALF, on 08 august 2023 - 13:15, said:

Am observat ca GPS-ul nu functioneaza cu sporturile (outdoor) cu vasle. Wtf? E vreo cale de a modifica asta sau de a folosi alt mod cu GPS in locul lor?
Asta e un update care s-ar putea face. Dar mai sunt si altele. Nu se fac fiindca n-ar mai cumpara prostii altele.

#1291
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,307
  • Înscris: 24.07.2022
ar putea sa-i puna ultimul OS de exemplu, dar nu vor.

#1292
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,003
  • Înscris: 16.07.2015
Ceasurile Huawei la 2-3000 Ron, deja intră în altă ligă cu ceasuri lejer peste, cel puțin la capitolul software și nu merită banii, când au o grămadă de modele și la unele nici nu găsești toate specificațiile... Senzori ăia sunt reglați/calibrați și din software... Rămân la părerea personală, conform căreia dacă Google nu rupea relațiile cu Huawei, ar fi rupt piața cu ceasurile lor dacă rulau WearOS...

Edited by Vlad_22, 18 August 2023 - 17:44.


#1293
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 16.01.2007

 manic_user, on 18 august 2023 - 15:47, said:

La un moment dat, produsele ajung la maturitate și update-urile nu mai pot adăuga nimic în plus, pentru a-i crește performanța și valoarea de pe piață și atunci produsele sunt abandonate de producător, în favoarea unor produse noi, mai atractive, mai performante și mai scumpe, desigur.

Se întâmplă asta și la case mai mari!

#1294
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,003
  • Înscris: 16.07.2015
A susținut cineva contrariul? Nu ia nimeni apărarea vreunui producător. Diferența e că d-alde Apple, Samsung oferă ani buni actualizări, 4-5 ani, în medie, să spunem, măcar, pe când alții abia dacă oferă 1 actualizare de versiune de OS și cam aia a fost. La capitolul smartwatch-uri, Huawei e mult în urma principalilor 2 concurenți, la acest capitol.

Edited by Vlad_22, 18 August 2023 - 18:49.


#1295
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 24.04.2008
Dupa o caruta de ani cu GT2 pro, perioada in care il laudai ca fiind top, nemaiavand alte tipuri de smartwatch-uri, intrai la Apple SE 2023. Alta viata, aplicatii, nfc, etc, etc. Degeaba ai safir si titanium pe el daca nu e smart. Poti sa-l arunci.

#1296
pckmuresan

pckmuresan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 02.10.2019

View Postlost2209, on 25 februarie 2024 - 15:23, said:

Dupa o caruta de ani cu GT2 pro, perioada in care il laudai ca fiind top, nemaiavand alte tipuri de smartwatch-uri, intrai la Apple SE 2023. Alta viata, aplicatii, nfc, etc, etc. Degeaba ai safir si titanium pe el daca nu e smart. Poti sa-l arunci.
Degeaba le ai pe toate daca mai cari un incarcator dupa tine. Si sunt fan Apple si am Iphone, dar linistea ca nu mai trebuie sa imi bat capul cu incarcatul a inca unui device, il face pe gt2 pro, inca, un ceas bun. Imi arata exact cat am nevoie, pot raspunde daca nu ajung la telefon si e solid ca o nicovala. Da, era fain sa aiba nfc activ, dar in rest, nu vad ce multe alte chestii as putea face cu un ceas si sa nu faca singur telefonul. Si poate ca si de aceea am ramas la GT2 pro si nu am 3 sau 4. Nu le vad rostul inca. Si ultimul aspect, dar aici e dupa placerea fiecaruia, forma. Si la partea de forma e inca un plus fata de 3 si 4, pentru mine. Spor si sanatate la toti

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate