Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aparat foto zoom mare

Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 

Google Earth

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#73
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,991
  • Înscris: 07.02.2003

View Postduculeana, on Sep 18 2008, 11:23, said:

Nu au updatat orasul Titu cu noul centru de dezvoltare Renault inaugurat astazi. Asta ca sa nu mai vorbim ca nici rezolutie ca lumea nu are... :wacko:
Pai actualizeaza si ei cand au chef... eu as vrea de ex. sa faca actualizari pe zona Pitesti, Valea Topologului, Transfagarasean.

#74
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postandreic, on Sep 18 2008, 13:39, said:

Pai actualizeaza si ei cand au chef... eu as vrea de ex. sa faca actualizari pe zona Pitesti, Valea Topologului, Transfagarasean.
Chair nu lucreaza si la ei nici un roman, ca poate asa si-ar fi dat mai mult interesul sa actualizeze zonele tarii noastre?! <_< Noi mereu trebuie sa fim tratati ca si cum am fi ultimii din Europa, ca si cadn nu am conta...de ce pentru Italia se arata restaurantele, barurile si cafenelele iar pentru noi nu?

#75
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Sigur daca ar lucra vreun Gheorghe la ei ai vedea si vechile tutungerii din Eforie pe Google Earth....cum poti sa gandesti asa? :huh:

#76
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postkappa_man84, on Sep 18 2008, 13:59, said:

Sigur daca ar lucra vreun Gheorghe la ei ai vedea si vechile tutungerii din Eforie pe Google Earth....cum poti sa gandesti asa? :huh:
N-am zis domne de nici o tutungerie, doar am intrebat de ce nu sunt afisate si la Romania restaurantele, barurile si locurile de interes, la fel ca in Italia, SUA si celelalte tari! Ce e asa greu de priceput? :rolleyes:

#77
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

View Postduculeana, on Sep 18 2008, 14:12, said:

N-am zis domne de nici o tutungerie, doar am intrebat de ce nu sunt afisate si la Romania restaurantele, barurile si locurile de interes, la fel ca in Italia, SUA si celelalte tari! Ce e asa greu de priceput? :rolleyes:

Toate actualizarile costa bani. Pozele din satelit si aeriene sint cumparate de Google de la diverse companii. Punctele de interes probabil de la altele. Orice afacere este facuta sa aduca bani iar din Romania probabil ca Google nu prea scoate bani, motiv pt care si update-urile sint mai rare, dupa parerea mea.

#78
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,024
  • Înscris: 22.01.2008
Un alt lucru, Google Maps nu are harti pentru Romania (in afara de cateva drumuri nationale mai importante). In schimb are pt. Bulgaria, Serbia. Mi se pare putin curios, avand in vedere ca toti ceilalti (yahoo, ms live) au.

#79
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Are inca destule lipsuri si in zona Moldovei, nu poate fi vorba de o continuitate.

#80
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Nici City Park Mall de la Soveja nu e trecut, pe harta inca mai apare doar fundatia, si el e construit de ceva vreme...

#81
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,991
  • Înscris: 07.02.2003

View Postduculeana, on Sep 19 2008, 11:19, said:

Nici City Park Mall de la Soveja nu e trecut, pe harta inca mai apare doar fundatia, si el e construit de ceva vreme...
Este normal, hartile nu sunt noi din ratiuni de securitate, au in general 1-2 ani vechime acolo unde se actualizeaza cat de cat.

#82
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postandreic, on Sep 19 2008, 13:44, said:

Este normal, hartile nu sunt noi din ratiuni de securitate, au in general 1-2 ani vechime acolo unde se actualizeaza cat de cat.
Ce ratiuni de securitate? Mie nu mi se pare normal! Daca tot vrei sa faci o treaba, pai fa-o ca lumea! Dar de aia care si platesc pentru acest program (versiunea Full) ti se pare normal sa fie fraieriti in felul asta? Sa plateasca pentru ceva ca lumea, actualizat la zi, si cand colo sa se trezeasca fraieriti ca hartile sunt vechi de peste 1 an... :cursing:
Asa au facut si cu Kaufland Constanta, l-au pus de-abia peste 1 an si ceva! Atunci la ce au mai inventat programul asta bai frate daca tot nu putem sa ne orientam ca lumea dupa el?

Edited by duculeana, 19 September 2008 - 13:11.


#83
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002

View Postduculeana, on Sep 19 2008, 13:54, said:

Ce ratiuni de securitate? Mie nu mi se pare normal! Daca tot vrei sa faci o treaba, pai fa-o ca lumea! Dar de aia care si platesc pentru acest program (versiunea Full) ti se pare normal sa fie fraieriti in felul asta? Sa plateasca pentru ceva ca lumea, actualizat la zi, si cand colo sa se trezeasca fraieriti ca hartile sunt vechi d epeste 1 an... :cursing:
Asa au facut si cu Kaufland Constanta, l-au pus de-abia peste 1 an si ceva! Atunci la ce au mai inventat programul asta bai frate daca tot nu putem sa ne orientam ca lumea dupa el?

Tu stii cat costa o poza din satelit pe o regiune aparte ?

#84
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostInginerul, on Sep 19 2008, 14:06, said:

Tu stii cat costa o poza din satelit pe o regiune aparte ?
Spune cat. Parca vad ca e o suma cu multe zerouri.

#85
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Macar strazile sa le dea complete.

#86
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,991
  • Înscris: 07.02.2003

View Postduculeana, on Sep 19 2008, 13:54, said:

Ce ratiuni de securitate? Mie nu mi se pare normal!
Treaba ta cum ti se pare, ratiunea ramane in asemenea vremuri volatile e periculos sa oferi prea multe date.

View Postduculeana, on Sep 19 2008, 13:54, said:

Dar de aia care si platesc pentru acest program (versiunea Full) ti se pare normal sa fie fraieriti in felul asta?
Cine cumpara si citeste conditiile de utilizare poate fi sau nu de acord cu ele deci e normal, nu e nici o prostire.


View Postchatnoir401, on Sep 20 2008, 07:40, said:

Macar strazile sa le dea complete.
Nici macar tomtom nu prea da strazile in Romania si tu ai pretentii de la google... :)

#87
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postandreic, on Sep 20 2008, 19:43, said:

Nici macar tomtom nu prea da strazile in Romania si tu ai pretentii de la google... :)
Mai avem de asteptat...

#88
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,991
  • Înscris: 07.02.2003
Am o informatie de la un user ca cica Google ar fi marit rezolutia masiv in emisfera vestica. Eu stiam ca acolo oricum se vede ok, mai poate confirma cineva ?
Uitati o poza facuta din Madrid si am ramas putin surprins, se vad si oamenii, stalpii de iluminat. Se pare ca zona a fost actualizata. In Paris insa e mai slaba calitatea, probabil ca acxolo nu s-a umblat.

Attached Files



#89
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007
mai oameni buni eu vreau maps
stiti voi ce e aia o map?

dak (daca) te duci pe google maps iti apare bulgaria cu toate drumuletezele

restul din M. UE nu mai vorbesc

de ce nu e si romanica?

DE CE?

#90
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 16.07.2007
Interesante comentarii. Dar multi dintre noi uita ca google maps este un serviciu gratuit. Exact ca la WC-ul public, cel gratuit este urit mirositor si murdar dar totusi multi oameni acolo isi fac nevoile fiindca ori nu au marunt ori sunt prea zgirciti sa dea bani pe alt serviciu de calitate mai buna.
Uitati-va la juranelele de stiri, dau imagini de pe google maps, fiindca sunt gratuite. Cit ar costa sa inchirieze un elicopter si sa filmeze din aer. Nici macar calitatea slaba a YouTube nu-i sperie si nu mai exista jurnal de stiri fara imagini YouTube fiindca si acestea sunt gratuite.
In concluzie, bucurati-va ca este si nu critizati pina cind este gratis. Daca ai primi un BMW gratuit dar lovit ai refuza? Nu cred.
Ai dreptul sa critizezi un produs pe care ai dat bani si pe care ai avut posibilitatea de a testa inainte de cumparare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate