Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Criterii de testare laptop in showroom

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postnandy007, on 19 august 2020 - 15:41, said:

Cat de mult se incalzeste intr-un joc de exemplu,Eu acum am un Lenovo Ideapad 520 care e o bijuterie dar se cam incinge in Asphalt 8 ce sa mai zic de 9.Fortnite nu am jucat mai mult de 10 minute pe el ca moare laptopul.Vreau un laptop care sa arate la fel de bine ca cel pe care il am dar sa duca mai mult de atat in jocuri  gen cele mentionate.Modelul Lenovo pe care il detin are carcasa metalica,senzor de amprenta,USB-C,I5  cu 8 Gb RAM si un singur dezavantaj  ca are HDD dar am rezolvat problema cu un SSD de 256 Gb pentru Windows 10 in locul unitatii optice.Mentionez ca bugetul e de 3000 lei


3000 de lei e puținel și pentru un desktop de gaming, darmite pentru laptop.

Ia un desktop dacă ai deja laptop.

Părerea mea umilă e că la 3000 e laptop de gheiming nu de gaming.

#20
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 25.08.2020

View Postnandy007, on 19 august 2020 - 15:41, said:

Cat de mult se incalzeste intr-un joc de exemplu,Eu acum am un Lenovo Ideapad 520 care e o bijuterie dar se cam incinge in Asphalt 8 ce sa mai zic de 9.Fortnite nu am jucat mai mult de 10 minute pe el ca moare laptopul.Vreau un laptop care sa arate la fel de bine ca cel pe care il am dar sa duca mai mult de atat in jocuri  gen cele mentionate.Modelul Lenovo pe care il detin are carcasa metalica,senzor de amprenta,USB-C,I5  cu 8 Gb RAM si un singur dezavantaj  ca are HDD dar am rezolvat problema cu un SSD de 256 Gb pentru Windows 10 in locul unitatii optice.Mentionez ca bugetul e de 3000 lei

Salutare, recomandarea mea pentru tine este sa mergi pe un laptop de gaming de buget cum sunt cele de la ASUS - TUF Gaming care sunt performante, durabile si au un pret foarte decent.
Poti achizitiona spre exemplu de la PCGarage - Laptop ASUS Gaming 15.6'' TUF FX505DT, FHD, Procesor AMD Ryzen™ 5 3550H (4M Cache, up to 3.70 GHz), 8GB DDR4, 512GB SSD, GeForce GTX 1650 4GB, No OS, Stealth Black
Link: https://www.pcgarage...ASABEgKgsfD_BwE

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate