Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Samsung Galaxy Tab S7 & S7+ (11" și 12.4")

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#73
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Au anunțat că pe noile modele oferă 3 ani de actualizări. La cat de matur e Android 10 nu ai nevoie de alta versiune poate doar actualizări de securitate.

#74
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

View Postandreicri, on 31 decembrie 2020 - 19:11, said:

tot caut de câteva zile o soluție ca Google Chrome sa îmi afișeze permanent variantele desktop la pagini însă nimic...aveți idee cum îl pot forță?am experimentat și cu edge și cu browserul samsung cu setare pe afișare desktop și nimic...
Si eu sunt interesat de opțiunea asta. Ma mai confrunt cu blocări ale tab-urilor in Chrome, trebuie sa închid Chrome si sa îl deschid din nou pentru a putea închide sau deschide taburi noi...

#75
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Eu nu mai folosesc demult Chrome doar Firefox, Brave si Safari.

#76
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006
Firefox se afișează doar în varianta mobile...safari pe android??

#77
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
De departe cel mai bun browser rămâne cel de la Samsung, rapid, versatil și sigur. Îl folosesc de doi ani și nu am ce să-i reproșez!

#78
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006
este ok , insa desi setez sa afiseze paginile in desktop,tot varianta mobile o afiseaza.....in fine....

#79
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Oare pe când Android 11?

#80
StefanCelMare

StefanCelMare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 14.02.2006
Este ofertă bună pe Orange la S7 cu 4g (lte). 3280 lei... Pe emag/altex este la 3600 lei. 320 lei diferența!
Tableta luată de la Orange nu este blocată în rețeaua lor. Am luat SIM Digi abonament 2 euro cu 50 GB net, merge.

De asemenea, husa cu tastatură este pe Altex la 600 lei. Inițial era vreo 900. Cred că sunt pagini care o vând și la 560 lei.

Recomand atenție și la oferte carduri micro SD. Am luat de pe eMag 256gb la 160 lei, sandisk meserie.

PS - Android 11 a fost lansat pe S7 in Coreea de Sud în teste. Pe Europa se estimează în martie.

Edited by StefanCelMare, 24 January 2021 - 11:14.


#81
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
În sfârșit a venit și Android 11 :D

#82
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006
da ,cu toate bugurile sale stiute si de la telefoane....:(

#83
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
am instalat si eu android 11 si merge bine.

#84
lonutz

lonutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.07.2009
Salutare! Am luat un Tab S7 Wi-fi si nu folosesc S Pen decat rar.

Stie cineva daca se poate scoate iconita gri de S Pen din bara de notificari de langa iconitele de baterie si wifi? Mentionez ca floarting-icon-ul de pe "desktop" l-am scos.

Am vazut in Media Galaxy "butonand" tableta Tab S7 expusa, ca desi era detasat S Pen, acea tableta nu avea iconita de care vorbesc.

Mersi :)

#85
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,966
  • Înscris: 04.10.2007
Care a fost pretul minim pentru Tab S7 Plus 5G?

#86
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,966
  • Înscris: 04.10.2007
Am luat si eu până Ia urmă un Samsung Tab S7+. Sincer mie bateria mi se pare destul de slabă.
Am si un ultra Book de la ASUS de 13" care are sub 1 Kg si bateria ține tot 8 ore ca si tableta, dar laptopul are procesor serios( I7 gen 11 ) și 32GB RAM .

Tableta are baterie de aprox 50Wh, laptopul are bateria de 67Wh. Sincer ma așteptăm să țină măcar 12 ore bateria la tabletă, ținând cont ca vorbim totuși de un procesor de telefon(Snapdragon 865).
O alta chestie ce pentru care primește o bila neagra de la mine e ca nu vine în pachet cu vârfuri de schimb pentru s-pen...
O a 3-a și ultima bila neagra o primește ca vine în pachet cu încărcător de 15W dar tableta e capabila sa se încarce cu 45W....

#87
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Mirel, sunt dispozitive diferite pe care le iei pentru chestii complementare. Eu vizam o s7 pe care nu am mai luat-o tocmai pentru ca ajungeam sa o folosesc prea rar pentru ce era gandita.
Daca te-ai juca pe laptop o sa vezi ca bateria se duce mai repede, Laptop-ul oricum si costa mai mult decat tablea daca are acele specificatii, este mai greu de manevrat etc.
Tableta este buna pentru jocuri, consum de media, portabiltiate (nu merge sa stai cu un laptop de 13-14' in avion/tren, etc. Chestia e ca asa ca device poate fi usor inlocuit de un laptop si un smartphone ok. Mai de mult luasem una tot de la samsung pentru mama si pana la urma nici ea nu o foloseste atat de mult desi ea nu foloseste laptop/pc dar telefonul facem cam acelasi lucru si daca ecranul este suficient de mare nuprea conteaza.

#88
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,966
  • Înscris: 04.10.2007

View Postgeopsi, on 26 decembrie 2021 - 18:43, said:

Tableta este buna pentru jocuri, consum de media, portabiltiate (nu merge sa stai cu un laptop de 13-14' in avion/tren, etc)
Se poate sta foarte foarte usor pe un ultrabook de 13" in avion.... in ultimele 2 concedii am avut zboruri de 9 si 12 ore si am stat aproape tot zborul pe un Asus Zenbook 13 UX325EA (varianta cu ecran OLED).
E extrem de mica diferenta intre ultrabook si tableta... insesizabila... cu husa au si aproape aceeas greutate.

#89
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Daca doar acum ai luat-o se mai aseaza un pic bateria dupa cateva cicluri. Din pacate dupa cum bine stim toti androidele nu au stralucit niciodata la capitolul autonomie.
In ceea ce priveste pachetul economie, S8-urile probabil nu vor mai avea deloc incarcator in cutie. Daca ai unu de 65W de la laptop il poti folosi pe acela sa incarci si tableta.

#90
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
desi speram ca voi inlocui laptopul cu o tableta s7+, dupa 1 an de utilizare pot sa zic ca lucrurile nu stau asa cum ma asteptam. da i-am cumparat husa, tastatura si mouse, dar inca nu am reusit sa fac pe tableta ce fac pe laptop, parca sunt putin mai rapid pe laptop si ecranul putin mai mare ajuta...
am ajuns sa folosesc tableta din cand in cand pentru multimedia, cel mai mult o folosesc sa ma uit la TV in bucatarie cat sunt la masa :))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate