Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Ce tipuri de computere aveau carcasă din asta?

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
PC-urile mele desktop si server (mai putin blade-urile) au toate carcase vechi, de culoare deschisa, chiar daca la interior au fost schimbate multe componente;
3 servere merg non-stop (blade-urile sunt standby, ca fac o galagie ca avioanele) ... pun niste poze cu doua din ele (ca al 3-lea server e lipit de un colt cu fata la perete si e mai greu de manevrat) si cu un desktop in carcasa de Compaq, asa ca sa-l oftic un pic pe djl Posted Image

Attached Files

  • Attached File  pc1.jpg   324.35K   18 downloads
  • Attached File  pc2.jpg   358.78K   18 downloads
  • Attached File  pc3.jpg   326.88K   17 downloads


#74
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,582
  • Înscris: 13.06.2004
Super bengoase chestiile! (mai ales poza 3)    Posted Image    Văd că ai şi un mouse vechi cu 2 scolluri     Posted Image
Dar unitatea optică din poza 2 cât de veche e?     Posted Image

Edited by djl, 22 December 2020 - 17:10.


#75
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
unitatea optica e primul meu cd-writter cumparat din salariu, marca Plextor (cred ca perioada a fost '96-'98, nu mai tin minte cu exactitate), modelul care scrie pe el Posted Image
inca functioneaza, ocazional am mai scris cate un cd-audio pentru una din masini, care are radio-cd din fabrica (la celalalta am pus mp3 player)...
chiar si mouse-ul acela serial cu 2 butoane pentru scroll orizontal si vertical functioneaza inca Posted Image

Edited by marco71, 22 December 2020 - 17:31.


#76
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
in prima carcasa am avut pana acum vreo 3 ani (cred, nu mai sunt foarte sigur), un P-iii celeron de care aminteam in alt post - pe topicul cu proc 700MHz pe net parca (intre timp am gasit si poza cu acea configuratie) ... din cauza ca s-a stricat CF-ul si nu mai aveam nici HDD pe IDE, a trebuit sa schimb placa de baza cu una cu S-ATA (cu proc dual-core si memorii DDR2-800):

marco71 said:

tot ca fapt divers, de prin 2001 (cand a aparut winxp si nu mi-a placut interfata) am trecut la linux O.S. pe desktop si vreo 10 ani de zile, pana sa fac update la o alta distributie de linux, am folosit in mare un P-iii celeron@333mhz, racit pasiv (doar cu radiator), la inceput cu 128MB RAM, ulterior upgrade la 256MB, 384MB, 512MB si 768MB, pe post de HDD am folosit un CF de 4-8GB (CompactFlash card) cu adaptor IDE ... toate alimentate de o sursa de 200W

Attached Files



#77
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,582
  • Înscris: 13.06.2004
Mai ai placa?
Mişto şoarecul.    :)

#78
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
sincer nu stiu ce vechituri mai am, doar daca urc in pod in vreo zi mai calduroasa, sa inspectez ... am aruncat o gramada din ele anul trecut la o curatenie mai generala :(

#79
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,582
  • Înscris: 13.06.2004
Asta-i trist   :(
Discuri Magneto-Optice sau casete de date ai avut?

#80
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
nu am avut cartridge sau iomega zip, daca la astea te referi

#81
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,582
  • Înscris: 13.06.2004
Alea erau alte tehnologii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate