Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Stare depresiva

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Ma numesc Andreea am 32 ani si stau intr un sat județul Bacau cu parintiiii.Numai rezist psihic e greu de trait am ieșit trei ori intr un an de zile .Parintiiii nu ii interesează starea mea au si ei problemele lor de sănătate si de existența si sunt indiferenți.Grav e ca nici pe mine nu ma intereseaza caci ma simt blocata aici fara posibilitate de a ieși vreodată.Sunt intr o stare mai depresiva si sunt anxioasa si am o frica si o apăsare  a sufletului.
E si cu pandemia asta nenorocita si ma gândesc ca pot scapa prin moarte atat ca daca nu am curajul sa fac nimic datorita friciii care o am si a vremurilor grele ce le traversam.nici asa nu pot sa raman dar raman nici sa plec nu pot ca mi e teama e ca un cerc vicios.Si la oraș e greu datorita virusului dar si aici e greu.nu am bani nu am masina sa ies nicăieri si resimt o mare anxietate din faptul ca stau si nu fac mai  nimic.nu am încredere in mine nu fac nimic plang mai mereu uneori si numai suport parintiiii si pe nimeni.ma simt inutila fara sens .
Nu am unde sa ma duc cu cine sa vorbesc rudele au problemele lor.ca sa ai ceva pr cineva trebuie sa fii vizibil dar daca ma simt parca sunt un om mort dar nu ingropat ce sa fac?Lumea judeca dar de ajutat nimeni.
Ma simt depasita de situatia care o am pur si simplu.Nu lucrez .
Daca nu o sa înțeleg ca nu ma ajutați dar va rog sa nu ma judecati atat.Va doresc sănătate!

Edited by Dany_Darke, 27 July 2020 - 23:24.


#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
daca esti sanatoasa si putina munca ti-ar fi de folos, te-ar motiva si ai castiga si ceva bani

#3
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
De 5 ani e în aceeași situație...

https://forum.softpe...__fromsearch__1

https://forum.softpe...__fromsearch__1

https://forum.softpe...__fromsearch__1

#4
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Postcorinadaniela, on 27 iulie 2020 - 19:41, said:


Nu e de la tine din judet? :P

#5
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Fata din poza nu are 32 de ani, mai degraba arata a 42. Mergi la munca si vei scapa si de parinti, depresie, anxietate si de problemele financiare.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
Aparentele

View PostRockyy, on 27 iulie 2020 - 20:03, said:

Fata din poza nu are 32 de ani, mai degraba arata a 42.

Eu mai repede as fi spus ca fata din poza nu mai e fata,nu m-as fi legat de varsta Posted Image

#7
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
https://deprehub.ro suna si cineva o sa te consilieze

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View PostExcelsior01, on 27 iulie 2020 - 19:53, said:



Nu e de la tine din judet? :P

A scris ca e din Bacău. Ce legătură are cu Prahova?!?

#9
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Mai exact care e problema??
Vad ca nu e nicio piedica fizica, doar in capul tau.
Lasa pandemia ca nu aia te tine pe loc...

#10
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
ai avut bani de faculta si apoi ce sa intamplat teai imbolnavit, aj social nu primesti, pensie invalid...

#11
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View Postadisz, on 27 iulie 2020 - 20:10, said:

Aparentele


Eu mai repede as fi spus ca fata din poza nu mai e fata,nu m-as fi legat de varsta Posted Image

Asa le rasfat eu, desi nu mai sunt fete demult.

View PosteStev, on 27 iulie 2020 - 20:20, said:

Mai exact care e problema??
Vad ca nu e nicio piedica fizica, doar in capul tau.
Lasa pandemia ca nu aia te tine pe loc...

Este mai usor sa ceri si sa ti se dea, decat sa muncesti.

#12
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Postcorinadaniela, on 27 iulie 2020 - 20:14, said:

A scris ca e din Bacău. Ce legătură are cu Prahova?!?

Aveam impresia ca esti din BC,si nu din PH....

#13
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Înseamnă că nu ești atent sau îmi citești mesajele pe diagonala. De nenumărate ori am menționat ca locuiesc în Ploiești, nu am făcut un secret din asta.
Nu cumva ma confunzi cu alt user, care chiar e din Bacău?

#14
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Op,cat esti dispusa sa pierzi din timpul vietii?  Ca ramai/te complaci este numai si numai treaba ta.   Fa-ti planuri pe 5 ani(cincinale).In afara. Pierzi un an,dar vei vedea viata si banii altfel.  Eu mi,s bacauan. Stiu ce zic.  PS. Numai ca munca tre sa te motoiveze.  Ca sfat personal -iti recomand tari saxone(nu latine).  Ca au aceeasi mentalitate-pontezi fizic 12 ore si esti platit(legal) pt 4+restul in mana.    Si ca Ps3- (majuscule)-NU POT SA CRED CA CINEVA AZI,2020, DIN BACAU NU ARE PE NIMENI AFARA.   Ai oi/gaini/porc si nu te lasa inima sa pleci.  Aici tre sa lucrezi. Va fi greu 1 an.Garantat!. Dar dupa ai sa inveti ca apa in scurgerea chiuvettei
se invarte in emisfera Nordica de la stg>dr.!  Nu plange,ca nimeni nu empatizeaza cu cei ca tine.  Trist dar adevarat.

#15
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Hai ca sunt dispus sa te ajut eu intrun fel.La anul in noiembrie o sa ies la pensie si va trebui sa predau garsoniera unde stau acum.Daca reusesti sa inveti germana in cateva luni la un nivel de conversatie de incepatori iti pot lasa garsoniera "mostenire" ca sa-ti incepi o viata noua.Te vei putea angaja la orice munca necalificata foarte usor daca cunosti limba.Si garsoniera e foarte ieftina.Asa ca ai avea un atuu de demaraj avantajos.

Edited by Kean, 27 July 2020 - 21:31.


#16
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
Treci la munca si n-astepta sa pice din cer !

#17
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
avand in vedere istoricul tau, nu de donatii ai nevoie. altfel te-ai complace ca si pana acum si ai trai doar din astea fara nici un efort din partea ta. idem si cu poza ce ai pus-o pt a impresiona, insa problema ta e de natura psihica. rezolva-ti problemele ce le ai cu tine si mergi in societate si te integreaza. mergi la munca si asa o sa ai si bani, stand acasa sa te vaiti nu vor pica banii din cer.

#18
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Păi bine, bine, ne ai prezentat situația ta, dar nu ai spus ce vrei efectiv.
Uite, nu te judecăm, poftim, dar cu ce vrei să te ajutăm concret ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate