Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Stare depresiva

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#19
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006

 Rockyy, on 27 iulie 2020 - 20:03, said:

Mergi la munca si vei scapa si de parinti, depresie, anxietate si de problemele financiare.

Pe principiul "munca te elibereaza" ?

#20
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 CovertTwo, on 27 iulie 2020 - 23:44, said:

Păi bine, bine, ne ai prezentat situația ta, dar nu ai spus ce vrei efectiv.
Uite, nu te judecăm, poftim, dar cu ce vrei să te ajutăm concret ?

Vrea bani, ce n-ai inteles?

#21
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

 corinadaniela, on 27 iulie 2020 - 20:55, said:

Înseamnă că nu ești atent sau îmi citești mesajele pe diagonala. De nenumărate ori am menționat ca locuiesc în Ploiești, nu am făcut un secret din asta.
Nu cumva ma confunzi cu alt user, care chiar e din Bacău?

Inseamna ca nu petrec prea mult timp pe SoftPedia,inseamna ca nu iti citesc mesajele,in mod particular,inseamna ca uneori n-ar trebui sa raspund offtopic.Inseamna ca nu te confund cu alt user,nu am prieteni/cunostinte, pe SoftPedia.

#22
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
E perioada anului.

1. quiria incepe un topic nou, cu un titlu plangaret.
2. quiria cere ajutor pentru situatia in care e - sta cu parintii de cand a terminat faculatea, parintii nu o mai suporta, n-a muncit deloc, nu stie ce sa faca sa scape.
3. softpedistii ii dau diferite exemple (multe proprii) de supravietuire, insa toate se bazeaza pe lasat vaitatul si pus mana la munca.
4. quiria ii flituieste pe toti, pe principiul "tu x nu ma cunosti, asa ca nu iti da cu parerea"
5. quiria, exasperata, nu mai are nevoie de ajutorul nostru, si cere sa se inchida topicul.
6. topicul este inchis.

Salutari tuturor si ne vedem la anul pe vremea asta!

(as fi vrut sa pun chestiile de mai sus intr-o schema logica sau un cod de C, da' m-am deprimat si eu si le-am lasat asa)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rJjqEIam15Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Daca erați deștepți o cuplați cu băiatul ăla care caută partenera pentru mers la mare.

#24
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
a primit atatea oferte ca o tin altii acasa fara sa munceasca dar nu da curs la nici una numai se plange de una alta! ...

#25
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

 floryanm, on 28 iulie 2020 - 09:07, said:

E perioada anului.

1. quiria incepe un topic nou, cu un titlu plangaret.
2. quiria cere ajutor pentru situatia in care e - sta cu parintii de cand a terminat faculatea, parintii nu o mai suporta, n-a muncit deloc, nu stie ce sa faca sa scape.
3. softpedistii ii dau diferite exemple (multe proprii) de supravietuire, insa toate se bazeaza pe lasat vaitatul si pus mana la munca.
4. quiria ii flituieste pe toti, pe principiul "tu x nu ma cunosti, asa ca nu iti da cu parerea"
5. quiria, exasperata, nu mai are nevoie de ajutorul nostru, si cere sa se inchida topicul.
6. topicul este inchis.

Salutari tuturor si ne vedem la anul pe vremea asta!

(as fi vrut sa pun chestiile de mai sus intr-o schema logica sau un cod de C, da' m-am deprimat si eu si le-am lasat asa)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rJjqEIam15Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

85% ai perfecta dreptate.

#26
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004

 Excelsior01, on 28 iulie 2020 - 12:04, said:

85% ai perfecta dreptate.

Esti dur la critica, eu as fi mers pe un 96% (incluzand partea cu melodia - hai ca acolo las de la mine cu 4%, ca sunt sensibil)

#27
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Dar bizara rau treaba cu "barbatii vor femei cu avere"...
Cred ca e prima data cand o aud.
Se vedfe ca saraca tipa e rupta complet de realitate.
Si spune ca "uraste barbatii". De ce ii uraste, ma rog??

#28
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Avea dreptate Petre Țuțea când a zis că româniii sunt un popor de idioți...no comment.


#29
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
iar e nemultumita de cv.! daca un barbat de la tara posta nici o femeie nici o oferta! ia primeste zeci dar nu da curs la niciuna!!!

#30
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Ii place postura de victima, s-a obisnuit asa

#31
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 quiria, on 28 iulie 2020 - 18:16, said:

Avea dreptate Petre Țuțea când a zis că româniii sunt un popor de idioți...no comment.

Idioti de ce? Ca tu nu vrei sa muncesti si vrei sa te intretina cineva?

#32
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Nu m-a intreținut niciun bărbat epetroiu doar parințiii și puținiii oameni care m-au ajutat.atât.

#33
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Păi băi femeie, ai deschis topic aici in care ai spus niste chestii.
Cu toate astea n ai spus ce vrei, cu ce să te ajutăm.
Vrei bani, vrei să te luăm de acolo, vrei să venim să te tinem de mână, ce vrei să ți facem ???

#34
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 quiria, on 28 iulie 2020 - 20:43, said:

Nu m-a intreținut niciun bărbat epetroiu doar parințiii şi puținiii oameni care m-au ajutat.atât.

pai si n-ar fi mai bine sa te intretii singura?
Apuca-te de munca.
Sunt care au plecat de mai jos de cat tine, din fundul unui sat si au ajuns sus de tot.
Trebuie sa iti schimbi mentalitastea asta in care doar stai si astepti sa...pice para malaiata.
Trebuie sa te apuci de munca, iar pentru inceput, orice munca, fara sa faci nazuri.

#35
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Nu vreau nimic.tu vrei ?daca vrei tu sa trăiești nu ai decât eu nu ma îngrămădesc fiindcă dacă traiesti suferi.ba nu ai pe nimeni ,ba nu ai bani ,ba se strica ceva mereu intervine ceva neprevazut in viata.nu toti oameniii sunt la fel nu toti gandim la fel.daca esti om destept accepti si comportamentul altui om daca nu nu ignore.nu sunteți obligati sa ma ajutați sau sa veniți aici sa ma schimbați ca nu ma schimbati.omul se schimba in timp in luni,ani de zile sau poate nu se schimba niciodată.nu știu. Omul se schimba si prin munca dar si prin iubire,vorbe bune,experiente pozitive in viata dar daca vrea se schimba si are si ocazia sa se schimbe.
Nu sunteți obligati sa comentati aici sau sa ma ajutați.nu vrei sa o faci ignora ma cum ai ignora un om pe o strada.atat am de spus.Noapte buna! Sănătate!

#36
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Am inteles...vrei deci sa fim de acord cu tine ca viata e naspa.
Este din cand in cand, dar este si frumoasa.
Daca viata ta va fi formata majoritar din suferinta sau dimpotriva, plina de lucruri bune, tine doar de tine.
Posibilitatile tale sunt nenumarate, dar tu refuzi sa iesi din situatia actuala.

Edited by epetroiu, 28 July 2020 - 21:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate