Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Cum aleg implant dentar?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 23.10.2015
ultimul pret care il stiu era undeva la 500 EUR. Doar implantul (surubul), daca nu sunt complicatii (aditie osoasa, respingere, infectii...)

Coronita este la alegrea clientului. Costa separat.

#20
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 AlexEn, on 17 iulie 2020 - 14:09, said:

Am 4 implanturi facute anul trecut.
Nu ar fi fost mai simplu sa te speli pe dinti?

#21
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
mie mi-a scos un dobitoc de dentist maseaua cand aveam 13 ani
acum am de bagat mii de euro in dantura nu mai suport viata asta

#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007

 YourFan, on 18 iulie 2020 - 19:36, said:

Nu ar fi fost mai simplu sa te speli pe dinti?

Te-ai gandit mult inainte sa dai replica asta sau a fost la 'prima gandire'?

Inceteaza cu replici de genul asta, se incadreaza lejer in flame/trolling.

 crisstonne, on 17 iulie 2020 - 14:42, said:

Mai ai idee cît a costat adiția, și pentru ce spațiu?

Trebuie sa ma uit in hartiile de acasa dar nu ajung pe acolo pana la sfarsitul saptamanii viitoare, cel mai devreme. Arunca-mi un PM daca vezi ca nu revin.

#23
larrry52

larrry52

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.01.2019

 AlexEn, on 17 iulie 2020 - 14:09, said:



Am 4 implanturi facute anul trecut. Acum vreo luna mi-am spart o bucata dintr-unul cu un sambure de cireasa. Mi l-au reparat gratis, le aveam in garantie.
Implanturile sunt ceramice dar nu mai stiu pe derost marca si nu am acum la dispozitie contractul ca sa verific. DIn momentul in care am apelat la medic (echipa de medici de fapt, au fiecare cate o specializare) pana sa le termin de pus a durat aproape 1 an. La mine a fost nevoie si de aditie osoasa fiindca materialul meu original de la mama si mama natura este mai prost.
Pana acum nu am avut nicio problema cu implanturile si nici in timpul interventiilor. Vreo 2 sedinte am stat doar sa fac probele pentru coronite ca sa se asigure ca se aliniaza perfect cu dintii naturali si ca muscatura nu se deformeaza.
Garantie am 3 ani cu mentiunea ca trebuie sa merg regulat (de 2 ori pe an) la control.

 AlexEn, on 17 iulie 2020 - 14:09, said:



Am 4 implanturi facute anul trecut. Acum vreo luna mi-am spart o bucata dintr-unul cu un sambure de cireasa. Mi l-au reparat gratis, le aveam in garantie.
Implanturile sunt ceramice dar nu mai stiu pe derost marca si nu am acum la dispozitie contractul ca sa verific. DIn momentul in care am apelat la medic (echipa de medici de fapt, au fiecare cate o specializare) pana sa le termin de pus a durat aproape 1 an. La mine a fost nevoie si de aditie osoasa fiindca materialul meu original de la mama si mama natura este mai prost.
Pana acum nu am avut nicio problema cu implanturile si nici in timpul interventiilor. Vreo 2 sedinte am stat doar sa fac probele pentru coronite ca sa se asigure ca se aliniaza perfect cu dintii naturali si ca muscatura nu se deformeaza.
Garantie am 3 ani cu mentiunea ca trebuie sa merg regulat (de 2 ori pe an) la control.

Salut,

Cum se numeste clinica unde ti-ai facut implanturile?

Multumesc



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate