Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Viza casatorie CR1/IR1 sau F2A

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Liiin

Liiin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.07.2020
Cineva care a plecat cu viza de casatorie CR1/IR1 sau F2A? Sunt casatorita cu un cetatean american si am ajus la ultimul hop- interviul la ambasada pentru viza CR1. Pentru cei care au trecut prin proces- cat timp a durat pana cand ati primit programarea la interviu? Cum a decurs interviul, ce tip de intrebari se pun?

Am mai avut cateva vize temporare in trecut si interviul a fost de fiecare data foarte lejer, intr-un minut deja era gata. Cum este la vizele de emigrare, se pun mai multe intrebari, a avut cineva probleme?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Acolo esti ca la detectorul de minciuni. Daca raspunzi onest, scapi repede, indiferent de tampenia spusa, daca se simte ceva in neregula, apar probleme.
Intrebarile pot fi de orice fel ( de ex: Iti este cald ?, sau Poti sa repeti cum te numesti ?)  si sunt formulate in functie de raspunsurile tale.

Nu incerca sa pacalesti ofiterul consular, chiar daca tie ti se pare o minciunica neimportanta, ala o poate lua in serios. Are cu mult mai multa experienta decat tine.
Relaxeaza-te si nu incerca sa inveti niste raspunsuri la eventuale intrebari.

Edited by pasilla, 11 July 2020 - 17:42.


#3
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Io cred ca ofiterul ala stie (de la NSA) si cu cine te-ai jucat in nisip la 5 ani.Cred ca are intrebarile deja pregatite si raspunsurile la fel.

#4
Liiin

Liiin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.07.2020
Nu am nimic de ascuns si nici nu vreau sa mint cu ceva. Sunt strict interesata de tipul de intrebari puse la acest tip de viza, va rog sa raspundeti doar daca ati trecut prin interviul CR1/IR1 sau F2A sau cunoasteti persoane care au fost si experienta lor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate