Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

UPC si Astral CLUJ

- - - - -
  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#1
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006
PROTEST IMPOTRIVA GRILEI UPC!!!!
CINE ESTE NEMULTUMIT DE UPC?
POATE VEDE CINEVA DIN UPC NEMULTUMIRILE NOASTRE SI SE SCHIMBA CEVA!!!! IN BINE SPER EU!!!

#2
mr.x_cj

mr.x_cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 11.12.2005
UPC  :death:

Singura posibilitate de protest e trecerea pe DHT.

Cand o sa ramana numai cu abonatii pensionari, poate se vor trezi si ei.

Eu am UPC doar pt net, pt. tv folosesc DHT.

#3
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Corect!!!!!!!!!!!!!
Sunt cu totul de acord, grila este de toata cacaua, comparativ cu alte retele, chiar si o parte din programele din extra sunt naspa, pe care trebuie sa le platesti (daca vrei of course)!!!
Apropo de net, cum iti merge? Nu imi poti da niste detalii? (abon, viteze reale, download - upload, retea metropolitana, intreruperi, etc.) As vrea si eu  sa ma abonez, daca merita, bineinteles.
THX

#4
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View Postmojook, on Mar 20 2006, 17:20, said:

Corect!!!!!!!!!!!!!
Sunt cu totul de acord, grila este de toata cacaua, comparativ cu alte retele, chiar si o parte din programele din extra sunt naspa, pe care trebuie sa le platesti (daca vrei of course)!!!
Apropo de net, cum iti merge? Nu imi poti da niste detalii? (abon, viteze reale, download - upload, retea metropolitana, intreruperi, etc.) As vrea si eu  sa ma abonez, daca merita, bineinteles.
THX

Internetul este OK, dar televiziunea nu. Imi poate spune si mie cineva ce e ala DHT?

#5
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Grila TV e varza si la UPC TM. Aici e locul unde programele excelente TV1, TV2, RTS, Pink+, suplinesc cu mult succes unele total neinteresante ca inutile ca Eurosport 2, TV1000, AXN....  :death:

#6
mr.x_cj

mr.x_cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 11.12.2005
E de fapt DTH si e vorba de televiziune digitala prin satelit (Digi TV, Focus Sat sau Max), eu unul am Digi si sunt cat de cat multumit, oricum nu se compara cu calitatea de la UPC, e mult peste si e si mult mai ieftin.
Intenetul de la UPC e OK, numai ca trebuie platit si abonament la cable daca vrei internet. (800.000 lei/luna cable+internet) viteza de download este de aproximativ 70 k/s

#7
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006

View Postciprianv, on Mar 20 2006, 14:54, said:

PROTEST IMPOTRIVA GRILEI UPC!!!!
CINE ESTE NEMULTUMIT DE UPC?
POATE VEDE CINEVA DIN UPC NEMULTUMIRILE NOASTRE SI SE SCHIMBA CEVA!!!! IN BINE SPER EU!!!


in sfarsit topicul asta...eu am vb acum cateva zile cu o d-soara la upc, prin telefon, am intrebat de cinemax si eurosport 2 si cica din aprilie sunt sanse..ca studuiaza cererile...apropo de cererile lor, ce cereri studiaza ei de introduc canale preucm romantika,taraf, halosat ..etc...parca si vad cum au intrebat 30000 de abonati si din aia 15 mii au zis: am vrea halosat...sau cum i-o zice...urat de tot

#8
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006
ANUNT IMPORTANT DE LA UPC
INCEPAND CU 3 APRILIE SE SCHIMBA GRILA DE PROGRAME "SE VA INTRODUCE ROMANTICA IN LOC DE MEZZO"
TOTI BARBATII ASTEPTAU CU INTERES ROMANTICA :)
NU ESTE ASA?
UPC E DE TOT KKKOOO!!!!
VREAU AXN, CINEMAX, TV1000, EUROSPORT 2!!!! CHIAR DE AR FI IN EXTRA

View Postmr.x_cj, on Mar 20 2006, 17:13, said:

UPC  :death:

Singura posibilitate de protest e trecerea pe DHT.

Cand o sa ramana numai cu abonatii pensionari, poate se vor trezi si ei.

Eu am UPC doar pt net, pt. tv folosesc DHT.

DA DAR PE DHT NU POTI FOLOSI 2 TELEVIZOARE (PROGRAME DIFERITE)

#9
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
pe langa multasteptatul multravnitul si gigameseriasul romantika, mai introduc in baza si minimaxurile, o alta binecuvantare. eu zic ca solutia ar fi, sper, sa ii tot sunam. daca a mai sunat cineva, recent cat de cat, as fi curios sa aflu ce raspunsuri v-au dat, in leg cu cinemax, axn, eurosport 2, tv 1000. multumesc mult

#10
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Posteminemscu, on Mar 21 2006, 12:18, said:

pe langa multasteptatul multravnitul si gigameseriasul romantika, mai introduc in baza si minimaxurile, o alta binecuvantare. eu zic ca solutia ar fi, sper, sa ii tot sunam. daca a mai sunat cineva, recent cat de cat, as fi curios sa aflu ce raspunsuri v-au dat, in leg cu cinemax, axn, eurosport 2, tv 1000. multumesc mult
Eu unul am solicitat de vreo 3 ori aceste canale si de programul axn am trimis email si la upc si la axn romania.
Deocamdata doar promisiuni, nimic concret. :cursing:

#11
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.07.2005

View Posteminemscu, on Mar 21 2006, 14:18, said:

pe langa multasteptatul multravnitul si gigameseriasul romantika, mai introduc in baza si minimaxurile, o alta binecuvantare. eu zic ca solutia ar fi, sper, sa ii tot sunam. daca a mai sunat cineva, recent cat de cat, as fi curios sa aflu ce raspunsuri v-au dat, in leg cu cinemax, axn, eurosport 2, tv 1000. multumesc mult

In urma cu cateva luni am trimis si eu un mail catre UPC Cluj. Raspunsul a fost urmatorul:

Canalul AXN nu a reusit sa adune audienta pentru banii pe care ii cer si a fost scos si din retelele de cablu care il retransmiteau. UPC doreste sa ofere in primul rand calitate in detrimentul cantitatii.

Tot in aceeasi perioada am trimis un mail, de aceasta data catre cinemax. Raspunsul primit:

In prezent suntem in negocieri cu UPC cu privire la transmiterea canalului Cinemax. Speranta noastra este ca acest nou program va deveni cat mai curand accesibil abonatilor din acesta retea.

Edited by aquila, 21 March 2006 - 17:32.


#12
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
^^  axn e in toate grilele din Braila....asa ca mananca bors cei de la upc....

#13
cryssalthar

cryssalthar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 16.11.2005
Salutari!

La fel si in Prahova. UPC este la pamant ca sa nu mai zic k se chinuie de 1 an si ceva sa bage net peste tot.Asadar sunt cu voi!

#14
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.07.2005
Tot pe 3 Aprilie, la UPC Cluj, pe langa introducerea mult asteptatului Romantica si trimiterea canalului MEZZO in extrabasic rosu, va avea loc si schimbarea normei de sunet [conform legislatiei europene in vigoare]. Printre altele, in mesaj scrie ca toate frecventele se vor schimba si toate canalele vor trebui cautate din nou. Poate sa-mi explice cineva ce presupune aceasta schimbare a sunetului ? Are ceva legatura cu cele doua norme OIRT (sub 300 Mhz) si CCIR (peste 300 Mhz) ? Mersi mult.

#15
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postaquila, on Mar 22 2006, 18:51, said:

Tot pe 3 Aprilie, la UPC Cluj, pe langa introducerea mult asteptatului Romantica si trimiterea canalului MEZZO in extrabasic rosu, va avea loc si schimbarea normei de sunet [conform legislatiei europene in vigoare]. Printre altele, in mesaj scrie ca toate frecventele se vor schimba si toate canalele vor trebui cautate din nou. Poate sa-mi explice cineva ce presupune aceasta schimbare a sunetului ? Are ceva legatura cu cele doua norme OIRT (sub 300 Mhz) si CCIR (peste 300 Mhz) ? Mersi mult.
Nu prea ma incalzeste modificarea normei de sunet.
eu vreau grila de programe mai bune!!!

#16
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Un pic off topic, in seara asta am vazut pe ceva miscari pe frecventa NCN TV, la UPC Cluj. Transmiteau ceva videoclipuri, cu mentiunea "Emisie de proba".
Oare se misca ceva? Ca de mai mult de 1 an au oprit emisiunile, avand numai videotext cu anunturi.
PS Mentionez ca am observat calitatea imbunatatita a transmisiei, fata de perioadele precedente cind emiteau (parca transmiteau de pe un video VHS cu casete inregistrate de "n" ori).

Edited by mojook, 23 March 2006 - 21:58.


#17
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
O prietena care e studenta la Cluj mi-a spus ca peste programul Euforia TV apare sigla OTV, iar Euforia nu este retransmis pe tot parcursul zilei, in rest fiind OTV. Fata e abonata la UPC. Ce informatii imi puteti da in legatura cu aceasta chestiune? (aici ma adresez abonatilor UPC Cluj)

#18
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Este Euforia la UPC Cluj?
Ma indoiesc...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate