Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Xiaomi Mi Band 5

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#91
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008
Baga aici https://global.cainiao.com/ numarul de tracking primit la comanda si vezi acolo ce scrie la tara. Daca vine din China si vanzatorul a trecut o valoare sub 10$ pe colet atunci 90% ai sanse sa iti ajunga la posta de cartier...plus probabil vei astepta 50+ zile ca sa vina coletul.

#92
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 16.05.2007
ms, verific cand il primesc, furnizorul e magazinul lor oficial

#93
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 16.05.2007
am renuntat la achizitie si m-am orientat spre Huawei watch fit, la Xiaomi au prea multe aplicatii pentru  gadgeturi, nu sunt in stare sa le grupeze pe toate intruna singura.

#94
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postliberlamare, on 04 aprilie 2021 - 12:51, said:

am renuntat la achizitie si m-am orientat spre Huawei watch fit, la Xiaomi au prea multe aplicatii pentru  gadgeturi, nu sunt in stare sa le grupeze pe toate intruna singura.
Tocmai ca Xiaomi/Amazfit una singura cu care merge orice device de la ei "Zepp"

#95
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 16.05.2007
ms, faina aplicatie, din pacate am ratat-o.

#96
Denarol

Denarol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.08.2011
La Mi Band 5, există vreo posibilitate să poți vizualiza ceasul/ora atunci când ești într-un workout? De exemplu, când sunt în walking, mi-e foarte greu să disting ora, așa cum e afișată pe ecran, e cu caractere ilizibile pentru ochii mei...Mă gândeam că poate pot vizualiza ceasul, fără să ies din workout.

#97
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,776
  • Înscris: 21.08.2008
Cum naiba se elimina (se anuleaza) deblocarea ecranului telefonului cu aceasta banda ca nu gasesc pe nicaieri... Ar fi in setari dar nu gasesc.

Edited by danghetau, 15 April 2021 - 16:03.


#98
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 16.05.2007

View PostDenarol, on 12 aprilie 2021 - 21:03, said:

La Mi Band 5, există vreo posibilitate să poți vizualiza ceasul/ora atunci când ești într-un workout? De exemplu, când sunt în walking, mi-e foarte greu să disting ora, așa cum e afișată pe ecran, e cu caractere ilizibile pentru ochii mei...Mă gândeam că poate pot vizualiza ceasul, fără să ies din workout.

eu nu am gasit si am renuntat la ea pentru asta, nici la huawei nu am gasit optiunea, din ce am folosit doar la Samsung si asta doar de vreun an se poate sa mearga antrenamentul in background

#99
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 07.08.2007

View Postdanghetau, on 15 aprilie 2021 - 16:02, said:

Cum naiba se elimina (se anuleaza) deblocarea ecranului telefonului cu aceasta banda ca nu gasesc pe nicaieri... Ar fi in setari dar nu gasesc.

ai in setarile lui MI Band (ale dispozitivului nu in app de mobil), le gasesti in Mai Mult/Setari/Blocare Ecran

Edited by mercur68, 15 April 2021 - 19:26.


#100
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,776
  • Înscris: 21.08.2008
Nu la aia m-am referit, trebuie intrat in Setari (pe telefon) apoi la Bluetooth si deselectat acticarea ecranului sau ceva asemanator.
Ciudat, eu as fi implementat in aplicatia Mi sa fie si dezactivat.

#101
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,776
  • Înscris: 21.08.2008
Aplicația Mi Fit la mine poate asocia doar ceasurile de mai jos, la voi apar și altele?
Attached File  Screenshot_2021-04-19-11-19-58-977_com.xiaomi.hm.health.jpg   37.11K   22 downloads

Iar Zepp nu asociază Mi Band 5 după ce am desincronizat cu Mi Fit. Ciudat.

Edited by danghetau, 19 April 2021 - 10:34.


#102
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Am patit zilele astea sa nu mai notifice apelurile si mesajele, am dat unpair si apoi pair din MiFit si a mers dupa, poate patiti si voi...

#103
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016
Despre Mi Band 6 o parere ?
As face trecerea de la Mi Band 4 la 6, dar nu stiu daca merita. M-ar ajuta pareri 4 vs 5 vs 6

#104
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
E topic separat de band 6, personal as trece la 6 daca as avea 4. Am trecut de la 3 la 5, e diferenta si merita.

#105
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
salut, cum stati cu bateria la mi band 5? eu abia trec de o saptamana...5-7 zile maxim.

#106
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 07.08.2007

View PostMagicwisewolf, on 12 mai 2021 - 14:39, said:

Despre Mi Band 6 o parere ?
As face trecerea de la Mi Band 4 la 6, dar nu stiu daca merita. M-ar ajuta pareri 4 vs 5 vs 6

Merita, treci direct la 6, are cel mai mare afisaj din gama MI Band si mai multe functii

View Postchitsro, on 04 iunie 2021 - 10:08, said:

salut, cum stati cu bateria la mi band 5? eu abia trec de o saptamana...5-7 zile maxim.

Cam o saptamana tine, maxim!

View Postlache1, on 12 mai 2021 - 13:47, said:

Am patit zilele astea sa nu mai notifice apelurile si mesajele, am dat unpair si apoi pair din MiFit si a mers dupa, poate patiti si voi...

Am patit si eu o singura data,   la fel am procedat si eu

#107
bluesky_c3

bluesky_c3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 24.01.2007

View Postchitsro, on 04 iunie 2021 - 10:08, said:

salut, cum stati cu bateria la mi band 5? eu abia trec de o saptamana...5-7 zile maxim.

Am luat și eu una pentru junior, a ținut 5 zile. Cu opțiunile folosite la nivel mediu, aș spune. Adică fără notificări de pe telefon, cu măsurat pulsul la cere nu automat și tot așa. Am tot văzut că alții zic că-i ține 10-14 zile și m-am tot gândit dacă nu cumv a mea ar avea vreo problemă.

Am mai comandat una și pentru mine, vine luni. O să văd și la aia cât ține.

#108
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Cum folositi aplicatia mi fit pentru inot? Am cautat in setari / behavior tagging si nu apare inotul. Pur si simplu nu imi dau seama unde as putea adauga si inotul in ecranul principal. Am gasit pe Google ca poti seta lungimea piscinei dar nu gasesc unde introduc datele astea in aplicatie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate