Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Xiaomi Mi Band 5

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#1
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
A fost lansat noul model de Mi Band , Xiaomi Mi Band 5.
Ca si imbunatatiri fata de modelul anterior ( Mi Band 4 ) ar fi urmatoarele:
-ecran mai mare. 1.1 inch fata de 0.95inch
-IN SFARSIT poti incarca bratara fara sa mai fie nevoie sa o scoti din cureaua de cauciuc. Incarcarea se face cu ajutorul unui port magnetic amplasat pe spatele bratarii. Le-au trebuit 5 generatii sa ajunga aici.
-pe hartie cel putin, monitorizarea mai eficienta somnului cu 40% , inclusiv REM sleep
-posibiliatatea de a actiona camera de pe telefon prin intermediul bratarii
-NFC si pentru varianta europeana pentru plati.
-cateva moduri noi de activitati sportive
Per total la acelasi pret cat a fost Mi Band 4 la lansare , urmand apoi sa scada destul de rapid pretul, este buna chiar si de upgrade pentru utilizatorii de Mi Band 4.

Attached Files


Edited by Tudy88, 12 June 2020 - 21:42.


#2
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Am Mi Band 4. Nu prea ma multumeste monitorizarea somnului. Ma gandeam sa trec la 5, sau sa-mi iau un smartwatch Huawei poate se intelege mai bine cu Huawei P30 Pro

Edited by Dany_Darke, 12 June 2020 - 21:51.
nu mai cita fara rost


#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,892
  • Înscris: 07.08.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zk5isqp_UGA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

Multifunction NFC(only can be used in China)
Pay subway bus, bank card, access control card, Alipay
Credit card: support to open bus card, subway card, access control card simulation, bank card binding
Alipay: support Alipay offline payment

Cel putin pe GB nu scrie ca se poate folosi NFC-ul si in restul tarilor.

#4
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Pe androidauthority.com spun ca ar veni cu "...2.5D tempered glass panel that protects the screen from scratches and abrasions." dar ma indoiesc sa fie asa.

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
chiar e cu acel 2.5D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OVnFXsEaH7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

clipul e ok pt cine intelege limba.

#6
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Arata bine. Dupa ce mai scade pretul cred ca fac upgrade de la Mi Band 3 la noul Mi Band 5.

Sunt curios daca se potrivesc curelele, ca am mai multe modele diferite de pe Aliexpress.

Edited by epuru, 12 June 2020 - 22:15.


#7
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View Postepuru, on 12 iunie 2020 - 22:14, said:

Arata bine. Dupa ce mai scade pretul cred ca fac upgrade de la Mi Band 3 la noul Mi Band 5.

Sunt curios daca se potrivesc curelele, ca am mai multe modele diferite de pe Aliexpress.
De la 3 la 4 se potrivesc sigur. Modelul de generatie 5 este mai mare, pare-se. Daca nu e mai mare, se vor potrivi.

#8
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Abia astept sa apare pe alie si sa pot face trecerea de la 4, la banii aia e pomana. Are acuma si NFC, cu ce ar fi mai bun un apple watch care are autonomie de 1 zi ? Ca are pe series 5 EKG ? Nu are cum sa fie la fel de precis ca un ecograf medical profesional.

Edited by doxan, 13 June 2020 - 09:11.


#9
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008
Nici n-ai avea cum, EKG e una, ecografia e altceva :)

#10
Daser

Daser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.06.2011
Eu sunt mulțumit de al meu Miband 4, as face trecerea la 5 doar pt plățile prin NFC, funcție care până acum pare să fie doar pt China, știe cineva de o știre oficială despre NFC pt Europa?

#11
Nesta3

Nesta3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 28.02.2016
GPS incorporat si NFC global si le dadeam si 300 lei pe Mi band 5.Am band 4, stiu ce poate si poate singurele lucruri importante care ii lipsesc sunt cele 2 expuse mai sus.


#12
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 20.11.2005

View PostDaser, on 13 iunie 2020 - 12:33, said:

Eu sunt mulțumit de al meu Miband 4, as face trecerea la 5 doar pt plățile prin NFC, funcție care până acum pare să fie doar pt China, știe cineva de o știre oficială despre NFC pt Europa?

Si eu tot caut detaii despre functionalitatea NFC in Europa, dar inca nu am gasit nimic.

#13
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
exista si la noi la precomanda, versiunea global nu are nfc, cam naspa

#14
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006

View PostTudy88, on 12 iunie 2020 - 21:38, said:

-IN SFARSIT poti incarca bratara fara sa mai fie nevoie sa o scoti din cureaua de cauciuc. Incarcarea se face cu ajutorul unui port magnetic amplasat pe spatele bratarii. Le-au trebuit 5 generatii sa

E un pas inainte , dar chiar asa de greu e sa faci o mufa waterproof pt usb type c ?  unde te cari trebuie sa ai 11 mii de cabluri dupa tine ,  cum fac idiotii aia de la apple ,  cum faceau idiotii de la sony pe vremuri etc .


Daca nu are optiune de plata prin NFC  ,  pentru mine e useless. Am avut si 3 , si 4  care mi-a crapat dupa o baie in mare ,  iau 5 doar daca pot plati cu ea  la magazin .

Edited by ct10dre, 22 June 2020 - 16:03.


#15
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Cat de precise sunt bratarile astea la numaratul pasilor? Ma gandesc si eu la o bratara din Asta Mi band 5 ar fi prima bratara de fitness.

#16
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View Postomg99, on 11 iulie 2020 - 15:02, said:

Cat de precise sunt bratarile astea la numaratul pasilor? Ma gandesc si eu la o bratara din Asta Mi band 5 ar fi prima bratara de fitness.
Destul de precise. Am testat-o la un moment dat numarand pasii in paralel si au iesit cam la fel.
Pot zice ca precizia e de la 90% in sus. Chiar pe la 95% as zice.

Cat despre Mi Band 5, eu zic ca merita. Au o gramada de chestii utile printre care masurare puls, notificari direct pe bratara, functie de gasire telefon daca esti in raza, alarma, cronometru, vreme.
Am acum Mi Band 4 de care sunt f multumit. Am avut si 3 si 2, dar, de la 4 e altceva.

#17
Sheng

Sheng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.04.2006
Se gaseste pe undeva la noi varianta globala?

#18
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,892
  • Înscris: 07.08.2008
evoMAG zice ca vinde varianta globala

[ https://i.postimg.cc/ncHjtqR0/screenshot-2393.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate