Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

#Payadcoin noul Caritas - scam onlie

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
truth_vs_lie

truth_vs_lie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.05.2016
#Payadcoin   - o combinație între Caritas si Delphin
  


În ultimele luni poate  ati vazut sau vi s-a propus pe facebook, sa intrati într-o ”afacere” online care îți aduce un venit pasiv.

Aceasta ”afacere” este payadcoin.Si presupune sa investesti o anumita suma (pe 200 de zile) .În fuctie de suma investita primesti între 1-2% (din investitie ),în fiecare zi daca vizualizezi o reclama de 30 de secunde .Iar daca înscrii pe cineva prin linkul tau,primesti 50% din suma investita de acel referal .

Da,oamenii va vor arata ca au extras bani si ca payadcoin plateste .Însă banii provin din acel comision de 50%,reprezentând jumatate din suma celui înscris ca refereal .Cei de la baza vor ajunge să piardă.
   Practic e o schema piramidala  în care oamenii își donează banii unii altora .Jumătate din bani se duc la șarlatanii care au facut site-ul ,iar cealalta jumatate se duce la cel prin al cărui link te-ai înscris.
  E exact ca afacerea Delphin ,care a lasat pe mulți oameni datori vânduți ,pentru ca au împrumutat bani ca sa investeasca ,atrași fiind de promisiunea câștigurilor mari.Au facut bani doar cei care erau la varful piramidei .
   În cazul payadcoin varful piramidei e mai lat ,pentru ca ofera un comision de 50% pentru fiecare referral fata de 20-30% cum era la Delphin .

  Am atașat un pdf cu dovezi clare, care arata ca Payadcoin nu are nici un sediu,iar CEO-ul e doar o poza luata de pe net.

[ https://www.linkpicture.com/q/payadcoin.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 truth_vs_lie, on 26 mai 2020 - 09:16, said:

În ultimele luni poate  ati vazut sau vi s-a propus pe facebook, sa intrati într-o ”afacere” online care îți aduce un venit pasiv.

Eu sint ca Peg Bundy care nu a fost peeped din cartier. Mie de ce nu mi s-a propus ?

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017
Pentru ca n-ai dat like and share la postarea lui Măruță ca sa câștigi un iPhone.

#4
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Selecţie naturală...

#5
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Ba, sa-mi bag... Acu ma duc sa-mi fac cont de facebuk sa castig si eu. Phoaaa! Ce am ratat!!

#6
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
pfoi si cum era sa o musc cu delfinasu,poveste lunga la mine

#7
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Sa ma scuzati, dar este o vorba.....
"Fraierii nu mor niciodata....doar se schimba...."

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nici eunu am primit...Pronabil au ei un soft ce detecteaza pe cei cu iq subunitar si trimit ofertele de nerefuzat, doar lor.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 truth_vs_lie, on 26 mai 2020 - 09:16, said:

În ultimele luni poate  ati vazut sau vi s-a propus pe facebook,

nu, n-am vazut, poate si unde nu stau pe facebook cu toti trepanatii de dau share la orice fara sa rumege

pe de alta parte, sunt absolut convins ca nu aici e locul potrivit de a narui visele micilor investitori care deja se vad gigi becali

Edited by gumball3000, 26 May 2020 - 12:08.


#10
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Ştiu pe cineva care a pierdut casa, a divorţat şi acuma e pe drumuri de la un joc asemănător. Milionar în mizerie...

#11
truth_vs_lie

truth_vs_lie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.05.2016

 rumegus, on 26 mai 2020 - 12:05, said:

Nici eunu am primit...Pronabil au ei un soft ce detecteaza pe cei cu iq subunitar si trimit ofertele de nerefuzat, doar lor.

Da, e posibil sa conteze si anturajul de pe facebook .Însă se răspândește destul de repede ,asa cum a fost si cu Delphinul .Si chiar daca nu vezi postari/anunturi, e posibil ca unii din lista de prieteni sa fi fost abordați ,doar ca nu i-au interesat sau nu au dat atentie ,si astfel s-a închis raspândirea pe acea direcțtie.

#12
truth_vs_lie

truth_vs_lie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.05.2016

 ceanu1980, on 26 mai 2020 - 10:39, said:

pfoi si cum era sa o musc cu delfinasu,poveste lunga la mine

Acum păcăleala pare mai plauzibilă.Te plateste si  daca te uti la o reclama pe youtube timp de 30 de sec,în functie de suma investita. Însă se stie ,pentru cunoscători , ca un client nu plateste youtube-ul cu mai mult de 0.4 centi   pe vizualizarea de reclama .Iar youtube-ul dă maxim 7 dolari la 1000 de vizualizari creatorilor de continut .Ceea ce inseamna 0,007 centi pe fiecare vizualizare .În schimb ,payadcoin plateste si cu 50 euro o singura vizualizare .

#13
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
eu cred in astfel de anunturi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate