Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Tulburare mintala sau nesimtire?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#37
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014

View Postmannick, on 16 mai 2020 - 08:29, said:

Pare a fi tipul de femeie care nu va avea nicio problema sa se lipeasca de urmatorul, asa ca nu trebuie sa-ti faci mustrari de constiinta daca te desparti de ea. Nu stiu cum stai tu la capitolul asta, dar din postarea ta se pare ca nu-ti ajunge doar o femeie misto si disponibila pentru sex oricand, ai nevoie si de o menajera. Deasemenea, daca te dor cateva tigari pufaite de altii, clar ai nevoie de un job mai bun. Sau, cum spunea un coforumist mai inainte, cea mai buna idee, lasa-te de fumat. Succes, si sa ne tii la curent, cum a mers despartirea si cum e urmatoarea, telenovelele rapesc prea mult timp, postarile pe forum sunt cele mai misto.
Ce menajera, nene? Faptul ca lipsesc si eu o zi de acasa si gasesc ca "la nebuni" nu inseamna ca vreau o menjara, n-ai vrea sa vin obosit de la servici (sunt asistent radiolog, ca tot ati intrebat) si sa ma apuc eu sa spal vasele si sa fac curat prin sifonier, avand in vedere ca ea a stat  toata ziua si n-a facut nimic, ba mai mult, a intors casa cu curu-n sus si nu se oboseste sa faca ordine?
Ea fiind la facultate,si momentan, facultatiile sunt inchise, alta ocupatie nu are. Cand sunt acasa, facem amandoi, nu o las doar pe ea.

Faza cu fumatul si tigarile s-a inteles gresit, nu am o problema cu fumatul in casa, dar poti fuma in bucatarie, in living, cu un geam deschis sa aerisesti, nu in dormitor cu scrumiera in pat.
SI nu e vorba ca "ma dor cateva tigari pufaite de altii", eu doar am dat un simplu exemplu de un gest neadecvat,  iar cateva tigari pufaite de altii se transorma in scurt timp in pachete pufaite de altii.
E ca si cum atunci cand faci mancare, imparti 3 sferturi din ea prin vecini, in mod repetat, si dupa te plangi (ea se plange) ca ai ramas fara, ca nu mai ai bani si ca iti e foame.

View PostMircea332243, on 16 mai 2020 - 06:57, said:

Explica i ca nu ti convine sa o vezi in tatsele goale pe strada... Mie mi se pare un comportament de femeie care si o cere. Genul de fete ce umbla cu pasarica pe afara iar atunci cand o fluiera cineva se simte ofensata (am dat doar un exemplu, nu spun ca este cazul si aici)

Cat despre fumat... las o frate sa fumeze. Daca nu ti convine, atunci sincer mi se pare ca esti chiar nesimtit. Nu e ok sa fumezi in casa, asta e clar, insa daca da tigari aiurea la toata lumea inseamna ca este foarte darnica fata. N ai ce sa i faci ! Pe mine m ar bucura faptul ca este darnica. Stii vorba aia : dai si primesti inzecit ! Probabil ca da 2 tigari la vecina si primeste 20 de la tine !

Cat despre pisica... e animalul tau. WTF ? Ce responsabilitate are ea sa i dea de mancare ? Intr adevar, nu este normal sa lasi animalul sa moara de foame, insa poate a uitat, sau poate ca nu i plac pisicile si nu i pasa de pisica ta. Daca aveai un caine o luai la bataie ca nu iese cu catelul afara ? E cainele tau omule !
Daca e pisica ei si a a vrut pisica, atunci inseamna ca este iresponsabila si sfatul meu este ca inainte sa o parasesti sa dai pisica altcuiva.

Cat despre prietena... e bine ca si o arde prin curte si nu se duce prin cluburi sau ca nu umbla cu altii.. Las o sa se distreze. Daca chiar ai ciuda pe prietena ei, cheam o intr o zi la tine si explica i ca nu e ok sa si o arda la tine cate 15 ore, vrei si tu intimitatea ta !
Hai sa explicam si faza cu pisica, ei ii plac si cainii si pisicile.  Dar avand in vedere ca nu s-a deranjat sa deschida macar un geam sa aeriseasca camera, normal ca nu i-a dat nici pisicii de mancare.
Daca o luam logic, e pisica ei. Eu o consider a noastra. Atunci cand stai in casa cu cineva nu te comporti "fiecare cu aia ma-sii", "e al tau, nu ma intereseaza". Cum te-ai putea baza pe o persoana cu o mentalitate din asta?

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cum o chema pe nevasta lu Al Bundy?

#39
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View PostCaptainMe, on 15 mai 2020 - 23:34, said:

...
Problema e urmatoarea : Are un comportament ciudat, pe care si l-a
aratat de vreo 2 luni incoace, de cand sta in casa cu mine.
...
Vreau niste sfaturi.

Din descriere, prietena ta pare foarte simpatica. Iti ofera momente italiene. Aveti caractere diferite.
Daca tu te gandesti la "tulburari mintale" in astfel de situatii, fii barbat si desparte-te de ea. Ii faci si ei si tie un bine.
Sau cel putin nu mai locuiti impreuna.

#40
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View PostMembruAnonim, on 16 mai 2020 - 09:55, said:

Cum o chema pe nevasta lu Al Bundy?

Peggy Bundy.

Ontopic: Da-i viteza, nu are rost sa te amarasti pentru una cu care nu esti pe aceeasi lungime de unda.
Am cunoscut si eu una de genul asta si i-am dat viteza mai ceva ca la un retur eMag.

#41
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002
Cum sa fie bolnava mintal? Nesimtitii sunt cele mai sanatoase persoane la masarda. Sunt senini, nu-i apasa nimic, n-au nici un stres... eu invidiez din acest punct de vedere persoanele care pot sa fie asa!

#42
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019

View Postmannick, on 16 mai 2020 - 08:29, said:

Deasemenea, daca te dor cateva tigari pufaite de altii, clar ai nevoie de un job mai bun. Sau, cum spunea un coforumist mai inainte, cea mai buna idee, lasa-te de fumat. Succes, si sa ne tii la curent, cum a mers despartirea si cum e urmatoarea, telenovelele rapesc prea mult timp, postarile pe forum sunt cele mai misto.
In primul rand hai sa o luam matematic si pandemie.
De 2-3 luni de zile suntem in pandemie, daca inca nu v-ati omorat eu zic ca este semn ca va placeti, deci majoritatea cuplurilor nu stau atatea luni de zile impreuna nici in cativa ani, voi v-ati petrecut 2-3 luni impreuna la izolare, deci inseamna mult.

Legat de fumat? Ehe, cati barbati nu stiu care au incercat sa faca femeile sa nu mai fumeze, nu stiu nici macar 1 sa reuseasca.
Ce au reusit este sa le faca sa fumeze in baie sau in bucatarie, de preferat baie sau bucatarie ca in bucatarie este hota si in baie este aerisirea.
Asta cu fumat in sufragerie sau dormitor este NU, cu toate ca in tinerete veneau prieteni de familie pe la ei mei si fumau in sufragerie, deci orice regula este facuta sa fie incalcata.

Cat despre femeie si prietenele ei, avem cu toti povesti interesante, cum noua ne place berea lor le place barfa.

Dupa o perioada o sa zici Mc daca sta cuminte la telenovele, cum zic colegi de forum, o sa iti dai seama ca femeile plictisite au alte preocupari si din nefericire nu cauta departe.
Eram tanar, s-a lasat tata de fumat, ce credeti s-a mai lasat careva din familie de fumat? HEHE, nup. Dar este cum zice colegul, ia de te lasa de fumat daca nu vrei sa iti mai manance tigarile.

Femeia perfecta nu exista, ai de ales intre a sta singur si a fii intr-o relatie sau casatorie.

Poti oricand sa ai o discutie cu femeia, dar barbat fiind deja neuronul meu singuratic zambeste, cat de bine m-am facut eu bine inteles SI DIN PRIMA cu o femeie? NEVER! Dar nu strica sa incerci, macar sa ii aduci in discutie ca ete cum sta treaba, mie imi place de tine, tin la tine, DOAR, CA, esti oleaca ciudata/dezorganizata/lenesa.

Fiind la inceput puteti face si voi cu randul la gatit, spalat etc... ca majoritatea femeilor nu prea mai gatesc, adica nu te astepta sa iti iei o gagica si sa iti fie copie identica dupa maicata de gatea/spala, se tinea dupa tine ca un sclav.

#43
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Subiectul asta ma relaxeaza.
Imi aduc aminte ca am fost la un prieten de avea camera facuta roz si deasupra avea o lusta pastatra cu luminite de apasai pe telecomanda si se facea alta culoare.
Si am intrat in camera, m-am asezat la pat si ma uitam asa... prietene? Este roz? El ca nu este roz, ca este o culoare mai nu stiu ce culoare zicea.
Ma uit la lustra si zic sa apas si eu pe telecomanda sa vad ce luminite are. Imi zice ca nu mai merge chinezaria.

Ce vroiam sa zic este ca barbatul de dragul la femeie face multe, eu ma simteam ca un stripper in camera aia, nu stiu de ce nu imi veneau in minte femei imbracate sumar, nup, imi veneau in minte barbati musculosi si deasupra lustra aia care nu mergea.
Deci nu avea lumina in camera dar macar ii facuse pe plac la femeie.

Daca a ta doar uita sa faca curat, spele vasele si sa hraneasca pisica si mai fumeaza de la tine, amice esti norocos, ia de o pastreaza.
Si sa nu ii spui cumva ca iti place de ea, ca te consideri norocos ca o ai, o sa te paraseasca daca se prinde ca este prea buna.

Am recitit primul mesaj si deh, asta este, femeile se imbraca sexy. Doar nu crezi ca este asa de sexy ca si-o trage cu altul in drum spre magazin?
Ia de ii cumpara alte haine.

Ce zici tu este ce observam cu toti, am vrea gagicile alea care sunt super deschise, super sociabile, care se imbraca super sexy, am vrea ca alea sa fie ale noastre dar dupa ce devin ale noastre sa fie maicute.
Am scris randul de mai sus si ma gandeam fix la o tipa care se casatorise cu un baiat cuminte, amandoi erau cuminti dar era mai nebunatica de fel, SUPER FUN, discutai cu ea, nu treceai limita ca stiam ca este fata casatorita, dar erai invatat cu ea sa faci glume, sa fie glumeata, nu o considerai femeie usoara sau eu mai stiu.
Si cand aparea sotul vedeam cu toti cum se schimba, devenea serioasa, se uita ala pe ea.
Isi inchidea geaca, ascundea decolteul. Nu mai faceam glume cand era ala pe langa sa nu se supere.

#44
Bernard77

Bernard77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 14.04.2017
Nu e nebuna, doar nu pare sa ii pese, considera fleacuri chestiile care te deranjeaza pe tine.

Nu te desparti de ea, . Probabil vede lucrurile la scara mare, nu se incurca in detalii. Ce facultate face? Eu zic ca o sa ajunga in topul meseriei ei si o sa faca bani garla.

E plina Romania de gospodine perfecte, care doar la atata sunt bune.

Edited by AlbastruIndigo, 16 May 2020 - 16:42.
Atentie la limbaj!


#45
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Adica cum sa ii interzici ei sa nu se intalneasca cu prieteni, sa nu ofere tigari la prieteni, sa nu mearga in decolteu la magazin... Tu esti normal la cap ? Ai mai avut vre-o prietena pana acuma ? Vi aici si te plangi la necunoscuti, daca o sa fie mai rau si o prinzi cu altul  ? Pana la urma sunt niste chestii normale, dar atunci ce faci ? Iti zic eu ce faci, apari la stiri si nu la oricare, ci la alea de la ora 5.

Edited by AlbastruIndigo, 16 May 2020 - 16:42.
Atentie la limbaj!


#46
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmorenno, on 16 mai 2020 - 05:00, said:

ah, da, corect.
apoi se lasa si de sex si isi cumpara o motocicleta.
nu-i femeie ca motocicleta.

pfuu, aia e paradis, nu are cum sa ajunga acolo inca...

View PostCaptainMe, on 16 mai 2020 - 09:52, said:

nu am o problema cu fumatul in casa

De ce nu incerci sa te lasi de fumat?

View PostMembruAnonim, on 16 mai 2020 - 09:55, said:

Cum o chema pe nevasta lu Al Bundy?

"Pookie" sa va zica unu cu doctoratu' in Fam Bundy

#47
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
Cei ce comentati de initiator ca nu e de acord sa imparta tigarile, ia trimiteti-mi si mie un cartus de Marlboro 10.

#48
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostCaptainMe, on 15 mai 2020 - 23:34, said:



Vreau niste sfaturi.

N-am !

Insa am, scuze o curiozitate:  cum arata ? "Nu sunt genul comunist si tampit sa ii interzic sa poarte o fusta scurta sau o bluza cu decolteu, da' sa te duci la magazin fix cum te trezesti dimineata din pat aproape dezbracata, in pantaloni extra scurti, slapi si maieu fara sutien  "

Nu dar alta da desi am fost ...(ca si Constantoinescu, Basescu si droaie de alti "anticomunisti" ) nu am nimic de zis  de pantalonii aia extrascurti care mai arata si o feliuta de .. buca . Cu conditia ca tipa sa fie cum trebe!
Si da, pe vremuri candfd eram si tanar si aveam par si pe cap (ala de sus !) nu avem nimic fata cu care eram sa aiba tivul fustei peste tivul chilotilor ... daca .. SI mama ce mandru paseam cu asa ceva la brat!!! Sa nu mai zic cand amica avea un sutien numar 3 bine "expus" !!!!!

Pacat pacat ca deh lasa ca o sa vezi si tu cum e cu varsta :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k0rp6j1NSSI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#49
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010
Mi se pare mie sau masculi de aici dau curatenia si bunul simt fata de partenerul tau pe o pasarica ingalata?  :lol:

Is femeie si am fost in situatia omului asta de 2 ori. Odata cand stateam cu chirie impreuna cu o fata si un baiat intr-un apartment de 3 camere. Ei frecau menta acasa toata ziua iar eu seara cand veneam de la munca ma apucam sa spal vase ca nu aveam pe ce pune cina.
Bucataria vraiste, holurile imputite cu urme de cafea pe care nu aveau bunul simt sa stearga.
Intr-o seara dupa o zi lunga de munca m-am trezit ca la 10 seara spalam podele. Cand am intrat in casa am dat peste o pleasca de cafea cu lapte sau ce kkt isi facuse tipa. Am scos mopul si m-am apucat de curatat ca fata buna ce eram si nu suportam mizeria. In timp ce mopuiam de zor am aruncat un ochi in bucatarie si am vazut maldaru de vase desi cu o seara le spalasem pe toate.

Ala a fost momentul zero in care mi-au venit dracii.
Am luat toate vasele si le-am aruncat la gunoi.
Au invatat lectia si au inceput sa curete dupa ei.


Locuiam impreuna cu iubi. Iubi avea program de 3-5 ore de munca iar eu lucram 10-13 ore.
Aceasi problema. Veneam acasa si dadeam peste maldaru de vase. Ce dracu facea cu 5 pahare pe zi nu stiu
Cearta ca la balamuc in care i-am zis ca nu vin acasa dupa 12 ore de munca sa ma apuc sa curat dupa el nu am avut in viata mea.A invatat lectia cand nu am curatat nimic timp de 3 zile si a trebuit sa puna mana sa faca.

Tipa din povestea asta e pur si simplu ingalata si nu realizeaza sau nu-i pasa ca altii nu-s ca ea.
Decat sa ajungi sa-ti fie scarba sa vii acasa ca nu stii cum o sa gasesti casa mai bine iti faci sepuku.
Da-i cu praf de mers. Daca ati avut cateva discutii pe tema asta si nu a percutat inca e putin probabil ca o sa se schimbe.

#50
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Ingalarea asta de care spui tu cred ca este un specific al generatiei de mileniali. Toti sunt mega nesimtiti si ii doar fix in 14 ....


Am o amica in genul asta. Am fost pe la ea in vizita, Ies pe balcon : surpriza: plin de saci de gunoi nedusi la tomberon. Dehhh, e greu sa iesi la 2 zile si sa cobori cu liftul 4 etaje. Mai bine ii arunci pe balcon.

La fel in chiuveta. Plina de vase nespalate....  Un morman efectiv.

Edited by Bogotta, 16 May 2020 - 18:01.


#51
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
Inițiator, apropo de ingalarea iubitei tale : cum sta la capitolul curățenie și îngrijire corporala personala? Sta nespălata, nepieptanata cu zilele, doarme cu aceleași haine cu care sta ziua prin casa? De altele nu mai zic - epilat, unghii curate și îngrijite la mâini și picioare...

#52
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014

View Postlogy, on 16 mai 2020 - 14:19, said:

Adica cum sa ii interzici ei sa nu se intalneasca cu prieteni, sa nu ofere tigari la prieteni, sa nu mearga in decolteu la magazin... Tu esti normal la cap ? Ai mai avut vre-o prietena pana acuma ? Vi aici si te plangi la necunoscuti, daca o sa fie mai rau si o prinzi cu altul  ? Pana la urma sunt niste chestii normale, dar atunci ce faci ? Iti zic eu ce faci, apari la stiri si nu la oricare, ci la alea de la ora 5.
Dude, calmeaza-te ca iti pocneste vreo vena la cap. Si nu mai citi printre randuri, si multi altii au facut chestia asta. NU AM NIMIC CU EA CAND SE IMBRACA MAI SEXY, eu doar evidentiam faptul ca nici nu se chinuie sa se schimbe in haine mai sexy, pur si simplu merge in "pijama" la market. Scoteam in evidenta indiferenta ei si in cazul asta. Pai sa-mparta nene tigari la prieteni, da' sa imparta cand o avea ea bani sa-si permita un pachet de tigari pe zi

#53
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017
E o nesimțită ingălată. Oribil pentru o femeie să aibă asemenea obiceiuri. Fibra ei morală e aproape de 0, nici o femeie cu catusi de putin bun simț, respect pentru sine si ceilalți nu ar fi in stare să meargă la magazin imbracată cum a dormit. Sfatul meu ar fi să te desparți de ea, și eu nu dau cu ușurință sfatul ăsta.

#54
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

View Postcorinadaniela, on 16 mai 2020 - 18:36, said:

Inițiator, apropo de ingalarea iubitei tale : cum sta la capitolul curățenie și îngrijire corporala personala? Sta nespălata, nepieptanata cu zilele, doarme cu aceleași haine cu care sta ziua prin casa? De altele nu mai zic - epilat, unghii curate și îngrijite la mâini și picioare...
Vrei sa afli daca e depresata tipa ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate