Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

eSIM Digi

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1089 replies to this topic

#811
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

 mac_razvan, on 28 aprilie 2023 - 18:43, said:

Dacă am esim și doresc înlocuirea telefonului pot să generez un nou esim din contul Digi?

Salut,

Da, se poate genera un nou eSIM.
Este insa necesar sa ai in continuare acces la telefonul pe care ai eSIM-ul actual pentru a putea confirma codul primit prin SMS.

#812
laviniu_c

laviniu_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 30.09.2006
functioneaza ok esimul si pe apple?

#813
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Da, merge perfect eSIM-ul de la Digi pe iPhone.

#814
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Cu toate ca eSIM de la DIGI merge pe smatphone-uri Apple, cei de la Apple nu au adaugat operatorul (Digi) in lista operatori de telefonie mobilă și furnizori internaționali de servicii care oferă serviciul eSIM (https://support.appl.../ro-ro/HT209096).
Iar din discutiile avute cu un reprezentant al celor de la Apple se pare, atentie, se pare ca nu-i vor adauga pana nu ofera eSIM si pentru smartwatch-urile lor, ei se pare ca nu considera o implementare completa eSIM.

#815
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

 fotbal5, on 05 mai 2023 - 10:06, said:

Cu toate ca eSIM de la DIGI merge pe smatphone-uri Apple, cei de la Apple nu au adaugat operatorul (Digi) in lista operatori de telefonie mobilă și furnizori internaționali de servicii care oferă serviciul eSIM (https://support.appl.../ro-ro/HT209096).
Iar din discutiile avute cu un reprezentant al celor de la Apple se pare, atentie, se pare ca nu-i vor adauga pana nu ofera eSIM si pentru smartwatch-urile lor, ei se pare ca nu considera o implementare completa eSIM.

Cred că se referă la carrier bundle.

#816
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Is curios daca e vorba de $$$ sau ceva pretentii ale celor de la Apple. Digi merita sa fie No.1 in Romania la cat a ajutat tara cu infrastructura de internet fix si acum si mobil.

#817
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005

View PostCatean, on 22 mai 2023 - 15:02, said:

Is curios daca..:
Parca ziceai ca ai renuntat de mult la Digi... dar tot curios ai ramas...

#818
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostMELODY, on 23 mai 2023 - 01:19, said:


Parca ziceai ca ai renuntat de mult la Digi... dar tot curios ai ramas...

Am renuntat ca am plecat din tara in 2010. Parintii si familia sunt abonati Digi, de acolo activitatea mea pe aceasta arie.

Edited by Catean, 23 May 2023 - 16:00.


#819
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015

View PostCatean, on 22 mai 2023 - 15:02, said:

Is curios daca e vorba de $$$ sau ceva pretentii ale celor de la Apple. Digi merita sa fie No.1 in Romania la cat a ajutat tara cu infrastructura de internet fix si acum si mobil.
Nu sunt alte pretenti de la Apple cu exceptia sa suporte toate echipamentele deci si smartwatch-uri...

#820
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,656
  • Înscris: 06.03.2004
De unde ai informațiile astea?

#821
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
O fi avand globul de cristal v.2.0

#822
tacumd

tacumd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 21.06.2020
Majoritatea oamenilor au azi ceas destept. Vrem number share si la digi..

#823
olteandinu

olteandinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 24.12.2009

 tacumd, pe 28 mai 2023 - 18:58, a scris:

Majoritatea oamenilor au azi ceas destept. Vrem number share si la digi..
viseaza, viseaza :-) de 5 luni de la sesizare nu pot preciza/estima perioada cand vor monta un releu in centru orasului. Recunosc ca reteaua este congestionata si ca vor monta un releu, dar nu precizeaza si in care an. Aceasta problema cu viteze de upload de sub 1 Mps sunt in mai multe localitati din tara. Asa ca pana nu se rezolva problema cu congestia nu stiu cat te ca ajuta pe smartwatch, iti va termina rapid bateria si vei avea numai nervi :-)

#824
tacumd

tacumd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 21.06.2020
Ce congestie omule? Eu si sotia aveam Orange si un tel pt copil cu abonament Digi de 2 euro. Efectiv in toate concediile stateam pe tel copilului pt net. De o luna ne-a portat pe Digi ca nu mai suportam sa nu mearga nimic.


Asa ca cine se plange de netul Digi, sa stea o zi pe Orange sa vada acolo nervi.

O fi Vodafone mai bun nu stiu ca nu am incercat.

E clar ca Digi va fi tot mai aglomerat pt ca celelelte retele efectiv au ajuns in paragina.

#825
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 olteandinu, pe 28 mai 2023 - 21:11, a scris:

problema cu viteze de upload de sub 1 Mps sunt in mai multe localitati din tara. Asa ca pana nu se rezolva problema cu congestia nu stiu cat te ca ajuta pe smartwatch, iti va termina rapid bateria si vei avea numai nervi :-)

O da, smartwatchul, celebrul device care are nevoie de mai mult de 1Mbps upload altfel nu merge si i se consumă bateria.

Edited by MembruAnonim, 28 May 2023 - 21:53.


#826
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 tacumd, pe 28 mai 2023 - 21:45, a scris:

Ce congestie omule? Eu si sotia aveam Orange si un tel pt copil cu abonament Digi de 2 euro. Efectiv in toate concediile stateam pe tel copilului pt net. De o luna ne-a portat pe Digi ca nu mai suportam sa nu mearga nimic.


Asa ca cine se plange de netul Digi, sa stea o zi pe Orange sa vada acolo nervi.

O fi Vodafone mai bun nu stiu ca nu am incercat.

E clar ca Digi va fi tot mai aglomerat pt ca celelelte retele efectiv au ajuns in paragina.
Păi de asta măresc și spectrul, de vreo câteva luni încoace, cel puțin... Înainte mai era lume care se plângea de Digi aici pe forum, social media, articole site-uri/bloguri etc., acum văd că nu prea mai găsești plângeri, semn că au acoperit cam tot.

#827
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005

 Vlad_22, pe 29 mai 2023 - 14:43, a scris:

Înainte mai era lume care se plângea de Digi aici pe forum, social media
...
Sunt aceiasi utilizatori care "plang" mereu... ii gasesti cu teste de viteza pe alte arii...

 Vlad_22, pe 29 mai 2023 - 14:43, a scris:

...acum văd că nu prea mai găsești plângeri, semn că...
Semn ca i-a mai dat si afara, la cat de "eficienti" erau.
De parca marea majoritate a celor care s-au portat din alte retele in Digi au intrat pe forum sa vada ce si cum...

"Plansul" pe forum nu sperie decat maxim cativa zeci de utilizatori... restul au rude, prieteni, care toti sunt pe Digi si se lafaie cu preturi de 15ron si internet in roaming inclusiv in afara SEE...

Oamenii cat de cat atenti migreaza spre Digi. Restul din intertie si din "fidelizare" mai stau pe la alti operatori... in 2 ani nu este exclus sa vedem ca Digi va trece pe locul 2...

Si on:
ESIM-ul foarte bine implementat, il am deja pe mai multe iPhone-uri...
Sunt curios daca o sa mearga eSIM transfer de pe un iPhone pe altul, functia este deja disponibila intre iPhone-uri.

Am incercat-o cu un esim yoxo, dar a zis ca operatorul (orange) nu suporta... ceva de genul asta. Pentru ca faceam niste permutari intre telefoane si yoxo-uri...

Stiu ca la Digi este generare eSIM in Digi.ro, dar tot am curiozitatea daca merge cu eSIM transfer.

Edited by MELODY, 29 May 2023 - 21:17.


#828
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Nu merge transferul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate