Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Ce facultate sa aleg?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Sa separam apele! Nu faci o facultate pentru o unealta, un instrument de lucru. A utiliza o aplicatie insemna a folosi un instrument (ai manual tehnic) si asta nu intra in sfera de interes a studiilor superioare. Insa cum pui acolo obiectele, ce culoare le dai, cum faci ansamblul, cum te inscrii intr-o epoca etc. tine de arte frumoase si aici sunt studiile in cauza la scolile si specializarile adecvate.
Creion, pensula ori soft, e tot aia, diferenta o face produsul obtinut indiferent de suport.

Edited by neagu_laurentiu, 13 May 2020 - 07:31.


#20
MariaCristinaGr

MariaCristinaGr

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.05.2020

View PostBogdanIvanovici, on 11 mai 2020 - 19:40, said:

Salut! Sunt in clasa a 12a si trebuie sa ma gandesc la ce facultate o sa imi continui studiile. Intervine urmatoarea problema: sunt pasionat de grafica 3D, iar acest domeniu este inexistent in facultatile din România. Drept urmare, o facultate pentru mine, in mod ideal, reprezinta o pierdere de timp, deoarece in anii irositi in facultate pentru o diploma as putea invata multe de acasa. Initial ma gandeam sa merg la ETTI la poli, dar dupa ce am vorbit cu mai multi studenti de acolo, facultatea nu iti garantează nimic si este foarte grea. Am 2 variante ideale: fie nu merg la nicio facultate, fie merg la una usoara, care sa nu interfereze foarte mult cu programul meu de pregatire din online. Ce ati face daca ati fi in locul meu? Unde ati merge?
In toamna se da admiterea la UNArte, se intra cu portofoliu si nota de la examen. La specializarea grafica se lucreaza pe calculator 3D sau 2D, inveti sa folosesti Photoshop, sa editezi imagini, dar si sa desenezi. Sper ca ti-am oferit un punct de plecare. Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate