Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 

Achiziționare Laptop - Buget 1.500-2.000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Pai daca faci compromisuri si renunti la una, alta...gasesti si mai ieftin...si ca sa citez un "clasic" in viata :( :"Ghinion!" Ai intarziat putin. Exact la pretul asta am luat eu pe la jumatatea lui martie un Acer cu Ryzen 5, 8GB RAM (extensibil la 16) si SSD de 512GB.. .din pacate, "comerciantii" au marit preturile, profitatnd de pandemie si de cererea mare de laptopuri :(
Exact unul ca asta, doar ca e albastru, l-am luat cu 1700:
https://www.emag.ro/...wYaAljOEALw_wcB

#20
ESAunk

ESAunk

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2020

View Postdanpet, on 08 mai 2020 - 10:39, said:

Pai daca faci compromisuri si renunti la una, alta...gasesti si mai ieftin...si ca sa citez un "clasic" in viata Posted Image :"Ghinion!" Ai intarziat putin. Exact la pretul asta am luat eu pe la jumatatea lui martie un Acer cu Ryzen 5, 8GB RAM (extensibil la 16) si SSD de 512GB.. .din pacate, "comerciantii" au marit preturile, profitatnd de pandemie si de cererea mare de laptopuri Posted Image
Exact unul ca asta, doar ca e albastru, l-am luat cu 1700:
https://www.emag.ro/...wYaAljOEALw_wcB

Mda. Din păcate am nevoie de urgent, că altfel țineam de bani și prindeam și eu unul de genul, probabil.. sau mai adunam câtiva bănuți. Știi vorba aia, în tot răul e și un bine.
Mersi frumos pentru ajutor.

#21
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,568
  • Înscris: 21.12.2006
Nu știu ce se întâmplă dar în ultima săptămână au crescut prețurile la laptopuri cu minim 4-500 lei. Orice oferă de acum nu trebuie ratată...

#22
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,896
  • Înscris: 25.01.2007
s-au cumparat multe, pentru aia de s-au mutat cu slujba acasa, plus elevii care fac scoala on-line. plus china care o perioada nu a mai produs la capacitate.
stai sa vezi camerele video de calculator. zilele trecute la altex cea mai ieftina o aveau 8000 de lei...

#23
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,568
  • Înscris: 21.12.2006
Pai înțeleg mișcarea de acum o lună - două, dar din ultima săptămână nu o înțeleg. Peste o săptămână vor începe companiile să cheme angajații la muncă...

#24
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

View PostESAunk, on 07 mai 2020 - 21:44, said:

Vă mulțumesc frumos tuturor.

Cred că m-am decis. Însă nu în bugetul ăsta. M-am gândit să economisesc ceva bănuți pentru altceva.
Am găsit acest model, doar cu 4GB de RAM, dar o o să-i mai adaug în viitor încă o plăcuță de 8GB. Nu cred că se va descurca rău o perioadă cu 4GB de RAM.
Vouă cum vi se pare la acest preț? Decent?
https://www.pcgarage...qgIoCcawtOeitqQ

https://www.pcgarage...-platinum-grey/

Ai i3 de ultima generatie si 8 gb ram pentru doar 150 lei in plus.

De asemenea, Lenovo e un laptop mult mai bun decat Asus.

Edited by TheShen, 09 May 2020 - 18:13.


#25
ESAunk

ESAunk

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2020

View Postdanpet, on 08 mai 2020 - 10:39, said:



Am găsit acum un ASUS, 512GB SSD, Ryzen 5 3500U, Radeon Vega 8, 8GB RAM (12GB maxim, 2400Mhz), 15,6 LCD LED display, Full Hd la 1.900 lei. Ce zici?

Edited by Dany_Darke, 11 May 2020 - 12:15.


#26
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Nu pot sa vad ce ai gasit, ca a sters (editat) moderatorul (banuiesc) link-ul...oare de ce, ca sunt atatea link-uri pe aici accesibile?!  Dar, daca e ce zici, cred ca e bun (si pretul), avnd in vedere scumpirile mari din ultima perioda...

Edited by danpet, 11 May 2020 - 14:02.


#27
beeci

beeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 17.05.2005
Eu nu recomand Asus Vivobook (Ryzen 3500U / 8Gb RAM etc). Dupa 3 luni mi-a murit portul HDMI, dupa care laptopul de tot. Oricum desi exteriorul mi se parea fain, performanta superba, dar mi-ar fi teama sa-mi mai iau ionca o data.
Azi a fost curierul sa-l trimit la Depanero / garantie.

#28
ESAunk

ESAunk

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2020

View Postdanpet, on 11 mai 2020 - 14:01, said:

Nu pot sa vad ce ai gasit, ca a sters (editat) moderatorul (banuiesc) link-ul...oare de ce, ca sunt atatea link-uri pe aici accesibile?!  Dar, daca e ce zici, cred ca e bun (si pretul), avnd in vedere scumpirile mari din ultima perioda...
Laptop ASUS M509DA cu procesor AMD Ryzen 5 3500U pana la 3.70 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 512GB SSD, AMD Radeon™ Vega 8 Graphics, Free DOS, Transparent Silver

Nu mă lasă să pun link-ul de la eMag..
Acesta era, doar că acum de la 1.900 lei l-au pus la 2.050 lei... mda. Mai resigilat tot la 1.900 lei sau aceeași variantă doar că are 256GB SSD în loc de 512GB.

View Postbeeci, on 11 mai 2020 - 14:15, said:

Eu nu recomand Asus Vivobook (Ryzen 3500U / 8Gb RAM etc). Dupa 3 luni mi-a murit portul HDMI, dupa care laptopul de tot. Oricum desi exteriorul mi se parea fain, performanta superba, dar mi-ar fi teama sa-mi mai iau ionca o data.
Azi a fost curierul sa-l trimit la Depanero / garantie.

Nu e Vivobook, e M509DA.

#29
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Acel Asus are configuratia exact ca al meu, dar al meu e ACER Aspire3 A315-42 si l-am luat in martie cu 1700. Acum nu mai exista pe nicaieri, dar ultimul pret a fost 2200...la asta merge linkul pus de mine mai sus, desi e de la emag...poate pt ca nu mai e pe stoc? Posted Image

Edited by danpet, 11 May 2020 - 17:20.


#30
ESAunk

ESAunk

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2020

View Postdanpet, on 11 mai 2020 - 17:20, said:

Acel Asus are configuratia exact ca al meu, dar al meu e ACER Aspire3 A315-42 si l-am luat in martie cu 1700. Acum nu mai exista pe nicaieri, dar ultimul pret a fost 2200...la asta merge linkul pus de mine mai sus, desi e de la emag...poate pt ca nu mai e pe stoc? Posted Image

Deci se merită. Doar că acum l-au scumpit la 2.050 lei :)) Posted ImageSă cumpar resigilat, același model, la 1.900 lei? Sau nou tot la 1.900 lei dar cu 256GB SSD. Mersi!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate