Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

File list ro a fost inchis definitiv

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#91
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,546
  • Înscris: 07.03.2006
...vorbesti vorbe. cu node-urile blocate nu va merge niciun .onion.
ma rog.

#92
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Era inevitabil.

#93
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,554
  • Înscris: 24.01.2007

View Postalx42, on 10 mai 2020 - 14:59, said:

se vede ca esti user warez_spam sau alte asemenea situri Posted Image
ca daca erai doar abonat netflix sau hbo go iti dadeai seama ca oferta de acolo nu acopera nici 1% din warez_spam, si ca daca vrei sa vezi si alte filme decat prastii din astea noi pentru pustani trebuie sa decartezi bani in multe alte locuri + vpn
Uite, spre surprinderea ta, chiar nu downloadez niciun film sau joc de pe torrente.
Nu zic ca n-am făcut-o în trecut. Aș fi ipocrit s-o zic dar sunt deja ani buni de când am început să plătesc pentru orice serviciu sau aplicațite/joc pe care-l folosesc (Windows, Netflix, Hbo Go, seria Fifa pe Xbox, cont Xbox live, GTA V, Spotify etc.).
Sunt perioade când deschid netflix-ul, spre exemplu, o data pe săptămână sau chiar mai rar așa că nu trebuie să fiu la curent cu Box Office-ul.

#94
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostDau, on 10 mai 2020 - 17:56, said:

Uite, spre surprinderea ta, chiar nu downloadez niciun film sau joc de pe torrente.
Nu zic ca n-am făcut-o în trecut. Aș fi ipocrit s-o zic dar sunt deja ani buni de când am început să plătesc pentru orice serviciu sau aplicațite/joc pe care-l folosesc (Windows, Netflix, Hbo Go, seria Fifa pe Xbox, cont Xbox live, GTA V, Spotify etc.).
Sunt perioade când deschid netflix-ul, spre exemplu, o data pe săptămână sau chiar mai rar așa că nu trebuie să fiu la curent cu Box Office-ul.

omul se referea la filme vechi, pe care nu le gasesti pe warez_spam. Pe netflix gasesti strict ce e popular...adica cele cu supereroi...cred ca sunt in jur de 20 de astfel de seriale Posted Image))

Eu le-am si donat bani la baieti :)...deci nu e pe degeaba :))

Edited by jimi91, 10 May 2020 - 19:10.


#95
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cum sa donezi unor IFRACTORI?
Nu exista vreun spital, cresa, casa de copii... la tine in oras?

Edited by lost_in_a_dream, 10 May 2020 - 19:13.


#96
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Mai, visatorule, mai usurel cu judecatile de valoare date dintr-o lovitura cu ochii inchisi.
Vezi ca si partizanii au fost IFRACTORI vreo 40 de ani, dupa care au devenit EROI.
Ia-o catinel, stai strimb si judeca drept.

#97
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ah, da, pirateria e mișcare de rezistenta. Bănuiesc că și furtul tot mișcare de rezistenta. Și multe, multe alte acțiuni bazate pe principiul "doar fraierii plătește, bombardierii se descurca și #rezista", nu?

#98
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
M-ai inteles gresit.
Eu nu sunt impotriva pirateriei. E necesara. Dar cum dracu' sa le mai dam si bani? Daca tot avem bani, cumparam produse originale. Intelegi?

#99
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
chiar este o miscare de rezistenta.
la orice anomalie exista o miscare in directia opusa care echilibreaza lucrurile.
industria filmului era sanatoasa prin anii 70-90, hai si 2000 partial. dar dupa aia piata s-a monopolizat si a luat-o pe aratura, selectia, preturile, toate sunt dictate de cate un jucator in fiecare regiune.
pirateria iti ofera posibilitatea sa te uiti la ce vrei tu, nu la ce vrea producatoru

#100
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Pai cine spanac cu brânză te pune sa te uiți la filme făcute de niste nesănătoși? Tu îți dai seama ce flotări logice faci? De genul: "industria e de căcat, e nașpa, e aiurea, așa că fac tot posibilul ca sa incalc legea și să îi consum produsele de căcat".

Cum se face de se'ntampla că numai scuze patetice inventați?!

#101
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postlost_in_a_dream, on 10 mai 2020 - 19:34, said:

M-ai inteles gresit.
Eu nu sunt impotriva pirateriei. E necesara. Dar cum dracu' sa le mai dam si bani? Daca tot avem bani, cumparam produse originale. Intelegi?

eu am fost foarte satisfacut de acest site, d-aia am si donat. E cat de cat safe, gasesc ce vreau, cand vreau, nu au reclame (softpedia are ;), staff-ul mi s-a parut foarte corect, nimic de reprosat. Am contul de 10 ani, de fapt, mai bine de atat :)

#102
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Staff corect, zici? Pfoai! Posted Image

#103
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postlost_in_a_dream, on 10 mai 2020 - 21:37, said:

Staff corect, zici? Pfoai! Posted Image

eu cred ca n-ai vazut staff-ul de aici :))

#104
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Atâția oameni curați pe aici, au fost ei băieți răi care piratau dar s-au cumințit și cumpără tot ce consumă. Voi, băieții buni, ce motive mai vreți care să justifice de ce oamenii încă practică piraterie?! Veniturile mici din România, jocurile proaste sau infestate de lootboxes și transformate în "vaci de lapte", faptul că plătești la Netflix aproape aceeași sumă de bani ca în State, iar ei îți oferă pâine la preț de cozonac. Motive sunt multe și bune. Pirateria nu înseamnă furt, cel puțin pentru mine. Prefer să urmăresc un film/incerc un joc de pe FL, și dacă îmi place iar opinia generală despre acel produs este bună, le arăt apreciarea mea cumpărându-l. Și sunt sigur că nu sunt singurul care face asta. Pentru că în România nu-ți permiți să irosești bani pe lucruri pe care regreți mai târziu că le-ai cumpărat.
@lost_in_a_dream Sigur nu ți-au spus ei pa pa că trăgeai fișiere fără să stai la seed?

Edited by serban57, 10 May 2020 - 22:37.


#105
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postserban57, on 10 mai 2020 - 22:34, said:

Atâția oameni curați pe aici, au fost ei băieți răi care piratau dar s-au cumințit și cumpără tot ce consumă. Voi, băieții buni, ce motive mai vreți care să justifice de ce oamenii încă practică piraterie?! Veniturile mici din România, jocurile proaste sau infestate de lootboxes și transformate în "vaci de lapte", faptul că plătești la Netflix aproape aceeași sumă de bani ca în State, iar ei îți oferă pâine la preț de cozonac. Motive sunt multe și bune. Pirateria nu înseamnă furt, cel puțin pentru mine. Prefer să urmăresc un film/incerc un joc de pe FL, și dacă îmi place iar opinia generală despre acel produs este bună, le arăt apreciarea mea cumpărându-l. Și sunt sigur că nu sunt singurul care face asta. Pentru că în România nu-ți permiți să irosești bani pe lucruri pe care regreți mai târziu că le-ai cumpărat.
@lost_in_a_dream Sigur nu ți-au spus ei pa pa că trăgeai fișiere fără să stai la seed?

Dar voi n-ati vazut, la fiecare joc piratat, scrie acolo. "we do not encourage piracy, if you like the game, buy it" . Foarte corecti oamenii Posted Image

Un exemplu concrect.

Starcraft 2 - nu are nevoie de nicio prezentare, cred ca toata lumea l-a jucat. Foarte bun. De ce au pierdut Blizzard oamenii ? Pentru ca nu era gratis, l-au facut de cativa ani gratis. Sa poti juca competitiv Posted Image. Cea mai proasta decizie - acum e un joc destul de mort, desi arata bestial :)

Cele mai populare jocuri, sunt cele gratis Posted Image. De ce ? Pentru ca au nevoie de jucatori

Edited by jimi91, 10 May 2020 - 22:59.


#106
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019

View Postserban57, on 10 mai 2020 - 22:34, said:

@lost_in_a_dream Sigur nu ți-au spus ei pa pa că trăgeai fișiere fără să stai la seed?
Nu. Nu de-asta.
Dar e irelevant.

#107
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postserban57, on 10 mai 2020 - 22:34, said:

Atâția oameni curați pe aici, au fost ei băieți răi care piratau dar s-au cumințit și cumpără tot ce consumă. Voi, băieții buni, ce motive mai vreți care să justifice de ce oamenii încă practică piraterie?! Veniturile mici din România, jocurile proaste sau infestate de lootboxes și transformate în "vaci de lapte", faptul că plătești la Netflix aproape aceeași sumă de bani ca în State, iar ei îți oferă pâine la preț de cozonac. Motive sunt multe și bune. Pirateria nu înseamnă furt, cel puțin pentru mine. Prefer să urmăresc un film/incerc un joc de pe FL, și dacă îmi place iar opinia generală despre acel produs este bună, le arăt apreciarea mea cumpărându-l. Și sunt sigur că nu sunt singurul care face asta. Pentru că în România nu-ți permiți să irosești bani pe lucruri pe care regreți mai târziu că le-ai cumpărat.
@lost_in_a_dream Sigur nu ți-au spus ei pa pa că trăgeai fișiere fără să stai la seed?
Cine naiba te obliga sa te joci? Sau sa te uiți la filme? E vital? E de viață și moarte?

Mai ales că știi că jocurile sunt proaste și filmele sunt de căcat?

Nici pentru mine omorul nu ar fi crimă, ci selecție naturala, da' cumva legea nu e de acord cu mine. Ai idee de ce?

#108
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Ce naiba ai înțeles tu din toată postarea aia?! N-am spus că toate jocurile și filmele sunt de rahat. Am spus că în țărișoara noastră, înainte să cheltuiești o sumă de bani, te informezi despre acel produs și vezi dacă merită banii. Cum te duci in magazin și pui mâna pe produs, îl studiezi, vezi cum funcționează, simți dacă e de calitate sau nu. În online stă altfel treaba, că îți cumperi de la Bethesda Fallout 76 fără să vezi ce mizerie de joc e, și rămâi cu buza umflata și cu 40$ in minus, pe când majoritatea românilor nu-și permit sa dea atât nici pe un joc bun. Cât de ignorant poți fi sa nu vezi asta?
De când e divertismentul un privilegiu doar pentru cei ce-și permit sa cumpere orice prostie fără să le pară rău că au făcut-o?

Quote

Nici pentru mine omorul nu ar fi crimă, ci selecție naturala, da' cumva legea nu e de acord cu mine. Ai idee de ce?
Ce treabă are asta cu pirateria? Cu asta compari tu ce am zis eu acolo? Nu știu ce e acolo în mintea ta, și sincer, nici nu vreau.

Edited by serban57, 11 May 2020 - 06:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate