Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

iPhone SE 2020

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
722 replies to this topic

#73
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016

View Postbirau1982, on 19 aprilie 2020 - 12:08, said:

Sunt tare curios ce înțelegi prin experiența premium, care o sa fie oferita de acest SE.
In momentul de fata nici un producător in afara de Apple nu a fost capabil sa facă un telefon așa de mic cu o putere așa de mare de procesare și cu o baterie așa de mică .
  Cum se mișca ( o sa vedem după lansare pe YouTube ) și reacția la toate cerințele care i se cer este una premium
Și încă ceva iPhone este cel mai vândut telefon din lume .
iPhone se cu iPhone 11 , 11 pro , pro MAX au același procesor , camera care e pe se este și in celelalte telefoane cu excepția ca restul mai au și alte camere in plus , antena e la fel in mare măsura , bateria diferă ca și capacitate doar ecranele diferă ca și componenta pe când la ceilalți sunt telefoane toate diferite alt procesor   Etc
In momentul in care ai același procesor și aproape aceeași antena Loți spune ca e același telefon și e ceva sa vinzi 100-150 milioane de bucăți in 12 luni fata de restului care vând 25 -30 de milioane de bucăți

#74
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Am prins telefonul la 1837 la media galaxy a fost o mica reducere ieri.Toate produsele au avut reducere 30% cu un voucher

Attached Files



#75
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008

View PostOClaudiu, on 18 aprilie 2020 - 16:31, said:

Din ce citesc, nu are Night Mode camera. Deci e fix camera din iPhone 8.
defapt e camera din xr

View Postabac, on 18 aprilie 2020 - 16:37, said:

Nu poate exista night mode camera cu o singura lentila (o singura camera). Este fizic imposibil. Nu cu dimensiunea senzorului dintr-un telefon, nu cu timpii de expunere ai unui telefon tinut in mana.

Trebuie 2-3-4 camere si un procesor/soft puternice pentru night mode.
gresit. se poate face si doar din soft. vezi apicatiile de camere third party din appstore.
calitatea nu e la acelas nivel dar asta e alta discutie!

View PostCatean, on 18 aprilie 2020 - 17:05, said:

Pare sa aiba camera principala a lui iPhone XR. Pentru Night Mode si Deep Fusion cred ca trebuia camera principala si ultra wide pe langa neural networks-ul A13.

ajunge si  1 camera. trebuie activate doar modulele din soc.
e o delimitare voita din partea apple pentru a justifica diferenta fata de iph11

#76
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008

View Post_-livio-_, on 19 aprilie 2020 - 00:40, said:

Lumea mananca maroneala cu stabilitatea androidului, in schimb apple a rupt piata cu SE, chiar nu ai ce android sa recomanzi in gama asta de pret, procesor si camera de flagship si vreo 5 ani de update-uri fac toti banii.
Oricat de fan android ai fi tot trebuie sa apreciezi ca modelul asta a scuturat craca preturilor, de necrezut ca apple sa faca asta.
defapt masina de publicitate apple lucreaza si pompeaza bani. ai alternative, chiar viabile. punct!

View PostBvdan2016, on 19 aprilie 2020 - 13:06, said:

Așa este pana a venit Apple Pay in România , dar google Pay nu este prezent și nici samsung Pay așa ca încă un motiv sa cumperi iPhone se

faptul ca nu sunt prezenti oficial nu inseamna ca nu se pot folosii.
eu platesc de apropae 4 ani cu telefonul android contactless.
restul e can can!

#77
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012

View Postviorelgn, on 19 aprilie 2020 - 12:23, said:

Clar!

Suficient pentru o zi, nu știu cine sta 14 ore cu ochii în telefon. Cel mai important lucru este schimbarea bateriei când ajunge la 80%.

#78
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 12.02.2007

View Postcarmenclara1, on 19 aprilie 2020 - 13:50, said:

defapt masina de publicitate apple lucreaza si pompeaza bani. ai alternative, chiar viabile. punct!



faptul ca nu sunt prezenti oficial nu inseamna ca nu se pot folosii.
eu platesc de apropae 4 ani cu telefonul android contactless.
restul e can can!
Nu-i safe boss! In caz ca ramai fara banii de pe card Google n-o sa raspunda pt ca oficial Google Pay nu este in Romania. Te risti de ani de zile...

In rest unde ati facut precomanda? Ce termen v-a dat de livrare?
Eu am facut la eMag si mi-a zis pe 1 Mai.

#79
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
La istyle ai și cadou https://istyle.ro/ap...=1323&color=533
Ei spun ca vine in prima săptămâna din mai

Attached Files



#80
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 12.02.2007
Sper sa primim toti atunci.
Ce culoare ati luat?
Me:

Attached Files


Edited by mark, 19 April 2020 - 17:19.


#81
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 07.01.2011
Nu este cadou, la alte magazine se vinde cu 2399, de fapt la fiecare telefon vand si o folie, nu i deloc rea ideea lor, tinand cont de comentariul tau se pare ca merge "combinatia"

#82
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 12.02.2007
O sa mearga oricum. SE 2nd gen se va vinde ca pita calda.

#83
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008

View Postmark, on 19 aprilie 2020 - 17:08, said:

Nu-i safe boss! In caz ca ramai fara banii de pe card Google n-o sa raspunda pt ca oficial Google Pay nu este in Romania. Te risti de ani de zile...
defapt google e doar un intermediar. eventualele probleme le rezolvi cu mastercard, visa, amex si ei la randul lor cu asigurarile / reasigurarile / politia / parchet etc.. sau dupa caz banca emitenta a cardului.
acum 4 ani gpay nu prea erau prin europa. atunci foloseai aplicatia bancii....

Edited by carmenclara1, 19 April 2020 - 17:25.


#84
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Cine are iPhone 6, 6s chiar merita și 7 merita sa îl schimbi , pt 8 as aștepta pana anul viitor

#85
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008
@all legat de culori e grea alegerea dpmdv intre negru (black) si rosu (product red)

View PostBvdan2016, on 19 aprilie 2020 - 17:23, said:

Cine are iPhone 6, 6s chiar merita și 7 merita sa îl schimbi , pt 8 as aștepta pana anul viitor
mai schimba placa te rog. esti obositor. nimic nou!

#86
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Negru e nasol dacă e o zona întunecată nu îl găsești plus ca e o “culoare” care nu inspira viața și nu da o stare de bine , rosu e plin de viața , asta e părerea mea

#87
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 12.02.2007
Carmen, mi-am dorit tot timpul un product red de la mar. Acuma n-am ratat ocazia. Posibil insa sa avem de suferit astia cu comenzi pe red ca am asa un feeling ca vor veni unitati putine. Pe black nu cred sa fie probleme.

#88
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Am sa vad dupa ce apar in stoc ce pot negocia la portare cu Orange, ca au ajuns si telefoanele parintilor mei la nevoia de schimbare si le-as face un cadou. Ei au iPhone 5-uri care inca se tin bine, cu bateria 2 zile.

#89
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 12.02.2007

View PostBvdan2016, on 19 aprilie 2020 - 17:29, said:

Negru e nasol dacă e o zona întunecată nu îl găsești plus ca e o “culoare” care nu inspira viața și nu da o stare de bine , rosu e plin de viața , asta e părerea mea
Asta e subiectiv.
Tot subiectiv zic ca red ii cel mai fain :)
Oricum, miscarea asta ca fata neagra la toate modelele, chiar si pe alb, e ciudat. i8 cred ca va ramane singurul iPhone cu form factor de i6 in sus si cumplet alb. Nu e... simetric.

Mai da inca o chestie, parca nu mai e hype-ul ala ca alta data cand aparea un iPhone nou.
What`s up with that?

#90
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

mark said:

1587310520[/url]' post='26254920']
Mai da inca o chestie, parca nu mai e hype-ul ala ca alta data cand aparea un iPhone nou.
What`s up with that?

Pai iPhone SE nu este un iPhone nou. E un model reciclat, categoria budget. Hype-ul este in toamna, cand apar flagshipurile.

Edited by Catean, 19 April 2020 - 17:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate