Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Legare 1 monitor + 1 TV la un PC prin HDMI

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011

View Postandr87, on 15 aprilie 2020 - 19:06, said:

... nu vreau sa am de a face cu vga, ...
In exprimare majoritatea folosim termenul VGA,
de fapt daca te uiti la specificatii la monitor sau la placa video (vezi la producator pe site),
este vorba despre conectorul D-sub, ce suporta rezolutii mai mari.
Daca vei butona putin meniul la monitor sau vei consulta manualul,
vei observa niste ajustari automate sau functii valabile doar pe "analog".
Cablul inclus in pachet la vanzarea monitorului nu este trimis sa-ti asigure tie pe monitor cea mai "proasta optiune".

Edited by costeld69, 15 April 2020 - 19:51.


#20
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 21.12.2006
Monitorul este 1080p, TV-ul este 4K. La afișare în mod dual (duplicate image), TV-ul va afișa imaginea tot la rezoluție 1080p. Dacă se va extinde desktopul (extended display) sunt șanse ca imaginea sa fie afișată la rezoluție nativă pe fiecare dispozitiv, însă nu cred că duce placa video, mai ales dacă e varianta cu DDR3

#21
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Eu folosesc de circa un an un switch hdmi luat de pe aliexpress. Cost scazut, calitate tot asa. Am 2 aprox identice, unul luat de pe olx si unul de pe aliexpress. Pe primul l-am luat ca sa nu mai astept 2 luni pentru comanda din China. Au 3 intrari si o iesire, comutare din buton sau din telecomanda.
Cel de pe olx dadea rateuri des la comutare, trebuia sa scot toate intrarile si sa le introduc pe rand ca sa isi revina.
Cel din China are aceleasi probleme dar mult mai rar. In schimb dupa o luna mi-a picat telecomanda, de fapt senzorul IR, telecomanda e buna. Merge sa schimb sursele de semnal numai din buton. Si asta da rateuri cateodata la schimbare. Mentionez ca eu am monitorul conectat prin switch la : pc + chromecast + decodor catv digi.
Cel mai bine ma impac cu un switch mecanic, 4 intrari si o iesire, nimic electronic, doar niste butoane/comutatoare. Nu a dat rateuri.E folosit de altcineva din casa, are conectat televizorul la : pc + laptop + chromecast.

Edited by altuser09, 16 April 2020 - 06:46.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate