Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Caut un desen animat vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Silvertv

Silvertv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.03.2020
Buna ziua, caut de mult timp un desen mai vechi daca stie cineva cum se nuneste! Desenul a rulat prin anii 1997-2000 pe cartoon network din cate imi aminetsc, era in fiecare dimineata la 7, despre un barbat blond care se afla intr-o jungla si mereu ii aparea o fantoma mica si roz cu care vorbea, era un desen de aventura si actiunea se desfasura intr-o jungla. Cam atat imi amintesc, poate stie cineva numele. Va multumesc !!

#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
jhonny quest ?

#3
Silvertv

Silvertv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.03.2020
Nu...

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Adventure Time ?

Edited by Naijax, 31 March 2020 - 16:57.


#5
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
Barbat blond in jungla = Rahan, fantoma roz??????

#6
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nckxdTXn_Xw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce misto sunt :))

#7
Silvertv

Silvertv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.03.2020
Naijax, nu. Dicdobre. Da o fantoma micuta roz care zbura si vorbea cu el mereu. Parca mai aparea din cand in cand si o femei care se lupta cu lei acolo in jungla, nu imi amintesc prea multe.

#8
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Bine, e clar cine e cetateanul blond din jungla.
Problema e cu chestia aia mica si roz care apare sporadic.
Sgur era la televizor?

#9
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostSilvertv, on 31 martie 2020 - 17:24, said:

Naijax, nu. Dicdobre. Da o fantoma micuta roz care zbura si vorbea cu el mereu. Parca mai aparea din cand in cand si o femei care se lupta cu lei acolo in jungla, nu imi amintesc prea multe.

peter pan ?

nu poti sa ne dai mai multe etalii despre fantoma ?

Edited by jimi91, 31 March 2020 - 18:26.


#10
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Niște chestii nu se leagă. Spui că a fost difuzat între 1997 și 2000, deși CN România a apărut în 1998. Mă rog, detaliu minor. Dar în acea perioadă nu a fost difuzat nimic ce s-ar potrivi descrierii tale. Nu știu sigur dacă s-a difuzat "What a cartoon!" la noi, pentru că în acel program erau difuzate episoade pilot create de diverși animatori, și s-ar putea să fi existat ceva de genul care să fi fost dat uitării. Îți recomand să întrebi pe r/AskReddit, dacă nici acolo nu primești un răspuns, atunci nu-ți amintești bine serialul.

#11
Silvertv

Silvertv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.03.2020
CN A aparut in 1998 dar era preluat si din alte tari, nu mai stiu sigur.. Stiu doar ca era dimineata inainte sa ma duc la scoala, poate era pe alt program si am uitat eu, in orice caz a fost difuzat dimineata in perioada aceea si cam asta imi amintesc de el, adica Acea fantoma roz aparea si vorbea cu el, era mica si zbura  am mai intrebat mai demtult pe un alt forum si era cineva care isi amintea de el dar la fel nu stia numele. Va multumesc pt.raspunsuri !

Claz, da asa era desenul, nu mai stiu de ce aparea, dar era pe parcursul episodului mereu...

Edited by Dany_Darke, 31 March 2020 - 19:33.


#12
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
O fi apărut CN România în 1998, dar înainte de asta se putea vedea o versiune internațională, de regulă cabliștii cuplau Cartoon Network cu TNT devenit TCM (Turner Classic Movies), care se difuza între 22 - 07.

#13
Silvertv

Silvertv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.03.2020
Exact, se prindea cu mult timp inainte de 98,ca a aparut si versiune de ro e altceva.

#14
Silvertv

Silvertv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.03.2020
Si ce mai stiu ca tot in anii aia 97-2000 tot dimineata vedeam si the smurf, the biskits, flintstone comedy show, toate erau dimineata pe CN, si mai.ma uitam pe fox kids la button nose daca isi aduce aminte cineva care se trezea cu ele,  cam in perioada cu astea rula si asta cu jungla.

#15
mihai93

mihai93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,412
  • Înscris: 10.05.2007
Cosmo si wanda ?

#16
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
https://m.imdb.com/title/tt0126158/
Cumva ăsta? Adică, tipul e blond, are o fantomă mică roz, și din câte știu acțiunea se petrece în junglă. Desenul e mai vechi decât Cartoon Network, dar e posibil să fi fost difuzat și acolo.

#17
Silvertv

Silvertv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.03.2020
Serban57, nu dar seamana foarte mult cu he-man, aici ma dus si pe mine gandul prima data dar nu e asta.

#18
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Pff, nu știu ce obscuritate de desen este acela, dar m-ai făcut foarte curios. Mă voi interesa și voi mai căuta. Din moment ce era difuzat zilnic, nu cred că avea să dispară așa deodată. Ori a fost difuzat pe alt program, dar din câte știu, la vremea aceea era doar CN și Fox Kids.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate