Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce P.C. all in one sa fie asta?

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 

Aplicatie/ program pentru a vedea in arhive

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Salutare, as dori si eu un utilitar, program ceva ce sa ma lase sa ma uit in arhive ca si panel, adica sa nu trebuiasca sa tot deschid fiecare arhiva cu rar sau 7zip si sa vad ce sunt in arhive, sa dau doar de sageata in jos la fiecare arhiva din lista folderului si in partea din dreapta a folderului sa zicem, cum exista in Windows, sa imi arate ce contine arhiva respectiva, apoi iara cand dau pe sageata in jos la urmatoare arhiva, in panel sa imi arate ce contine, stiu ca Windows are ceva similar, dar nu merge dat in jos de sageata si merge tare greu asa, plus ca nu se poate pune in ordine dupa marime daca se foloseste Navigation pane, cum este in Windows, eu am Windows 7, multumesc mult. Si inca o intrebare va rog frumos, sa nu deschid alt topic, defragmentarea partiilor/ folderelor, poate sa stearga din fisiere? Am dat o defragmentare si am cu 10 giga mai mult spatiu ...

Edited by Life2Live, 14 March 2020 - 07:51.


#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
total commander. vede arhivele ca si foldere.





LE
pentru intrebarea cu defragmentarea trebuia sa deschizi alt topic, intrucit NU ARE NICI O LEGATURA cu subiectul acesta. nu fi comod si pune intrebarile potrivile LA LOCUL POTRIVIT!

in mod normal, defragmentarea NU STERGE nimic. doar re-aseaza fisierele pe hdd, astfel incit sa fie scrise continuu pe disc, nu in locuri aleatorii (adica unde este loc!).
e posibil sa fi avut fisiere temporare care sa fi fost sterse de alt utilitar, sau inainte de defragmentare, sa se fi facut o scanare a sanatatii discului, si sa fi avut probleme cu unele fisiere, care au fost recuperate.

Edited by tEo, 14 March 2020 - 08:31.


#3
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
parca in 7zip poti sa si navighezi printre arhive si sa le deschizi cu programul aferent, notepad sau altceva.

#4
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

View PosttEo, on 14 martie 2020 - 08:17, said:

total commander. vede arhivele ca si foldere.





LE
pentru intrebarea cu defragmentarea trebuia sa deschizi alt topic, intrucit NU ARE NICI O LEGATURA cu subiectul acesta. nu fi comod si pune intrebarile potrivile LA LOCUL POTRIVIT!

in mod normal, defragmentarea NU STERGE nimic. doar re-aseaza fisierele pe hdd, astfel incit sa fie scrise continuu pe disc, nu in locuri aleatorii (adica unde este loc!).
e posibil sa fi avut fisiere temporare care sa fi fost sterse de alt utilitar, sau inainte de defragmentare, sa se fi facut o scanare a sanatatii discului, si sa fi avut probleme cu unele fisiere, care au fost recuperate.
Salut, imi spui te rog cum vad in Comander in fereastra a doua ce e in arhivele din prima fereastra?

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Apesi CTRL + sageata corespunzatoate (adica, daca ai cursorul / fisierul arhiva in stinga > apesi CTRL + sageata dreapta. Si invers).

#6
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

View Posttrollerul_de_serviciu, on 14 martie 2020 - 10:13, said:

Apesi CTRL + sageata corespunzatoate (adica, daca ai cursorul / fisierul arhiva in stinga > apesi CTRL + sageata dreapta. Si invers).
Bun, automat nu poate sa imi arate in dreapta cand dau de fisiere in jos?

#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
In Total Commander nu se poate automat.
Poate un alt program gen file explorer..... dar trebuie cautat

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
PowerArchiver face ce vrei tu
Attached File  Image1.jpg   546.38K   6 downloads
Dar are o mare mare problema: cind dai click / muti selectia din taste pe un alt tip de fisier, afiseaza o casuta de eroare (cannot open file) care trebuie inchisa manual.
Attached File  Image2.jpg   564.12K   5 downloads

Ia vezi si astea, eu nu mai am timp acum: https://www.pcmag.co...ut-opening-them

Edited by trollerul_de_serviciu, 15 March 2020 - 16:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate