Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Dacia Spring - prima electrica Dacia

* * * * - 16 votes
  • Please log in to reply
16555 replies to this topic

#16471
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 14.11.2005
I-a dat careva de cap erorii localizarii masinii?
Sau e la capitolul: E Dacia, ce vrei??

#16472
pin_73

pin_73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 03.10.2010

View PostScurthea211, on 19 martie 2024 - 08:59, said:

Probabil ai alta clasa BM. Sumele de mai sus sunt pt B8.
Sunt pe B0 Bucuresti, sub 25 de ani

#16473
alexisalfa

alexisalfa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.09.2008
La mine, mai nou, nu mai merge nimic in aplicatie. Am facut reclamatie la Vocea Clientului si mi s-a raspuns ca se asteapta o solutie la problema semnalata din Franta (?!)
In plus, pe bord mi-a aparut si mesajul verifica apel de urgenta acompaniat de martorul cu cheita in culoare galbena. Masina e programata la service (AutoCobalcescu) pentru joi, 21 martie. Sunt curios ce o sa ii faca.

Edited by alexisalfa, 19 March 2024 - 19:33.


#16474
pin_73

pin_73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 03.10.2010
Pare ca ai probleme cu conectivitatea la retea. Nu o fi platit Dacia/Reneult abonamentul la Orange.

View Postalexisalfa, on 19 martie 2024 - 19:30, said:

Sunt curios ce o sa ii faca.

O reinitializare, eventual o reinstalare de soft. Daca stiu sa o faca. Service-urile (as fi fost tentat sa scriu noastre dar cred ca e valabil si pentru afara) nu sunt pregatite pentru depanari de computere de bord. La mine in afara de a-mi scoate o fisa in care scrie ca nu exista erori (desi au fost ca de aia le-am reclamat) nu au stiut ce sa-i faca. E valabil la orice marca de masini. In service sunt mecanici, nu IT-isti.

#16475
calinicu

calinicu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.12.2021
Treaba cu fișa cred că deliberat o fac pentru a nu avea vreo dovadă că au existat probleme.


#16476
cristi1806

cristi1806

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 17.09.2021

View Postalexisalfa, on 19 martie 2024 - 19:30, said:

La mine, mai nou, nu mai merge nimic in aplicatie. Am facut reclamatie la Vocea Clientului si mi s-a raspuns ca se asteapta o solutie la problema semnalata din Franta (?!)
In plus, pe bord mi-a aparut si mesajul verifica apel de urgenta acompaniat de martorul cu cheita in culoare galbena. Masina e programata la service (AutoCobalcescu) pentru joi, 21 martie. Sunt curios ce o sa ii faca.
Am citit undeva ca trecerea la 5G este insotita si de abandonul retelei 3G (de catre unii operatori cred) cu care stiu ca functioneaza masinile noastre pt functiile astea...Parca sa zic in Anglia auzisem ca nu mai functiona si se plangeau proprietarii de masini electrice generatii mai vechi ,Leaf parca (a noastra e generatie recenta dar cu tehno veche :) deci tot aia e)
Sau era vb de update abandonat pe modelele vechi pt aplicatiile imbarcate si alea nu stiau sa mai faca nimic cu noile retele...
Dar eu parca vazusem tocmai ,undeva in aplicatia din telefon, ca avem serviciile activate pana in ...nu mai stiu ce an (nu am timp acu sa verific dar parca era dincolo de garantie).Asa ca posibil nu e asta desi m-ar mira sa nu se intample "bombite" mai devreme (chestii legate de economii).
Oricum e un serviciu clar platit de Dacia/Renault o perioada doar.Apoi daca vrei sa mai folosesti si dupa functiile alea platesti la operatorul de telecom

#16477
pin_73

pin_73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 03.10.2010
8 ani

#16478
alexisalfa

alexisalfa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.09.2008

View Postalexisalfa, on 19 martie 2024 - 19:30, said:

La mine, mai nou, nu mai merge nimic in aplicatie. Am facut reclamatie la Vocea Clientului si mi s-a raspuns ca se asteapta o solutie la problema semnalata din Franta (?!)
In plus, pe bord mi-a aparut si mesajul verifica apel de urgenta acompaniat de martorul cu cheita in culoare galbena. Masina e programata la service (AutoCobalcescu) pentru joi, 21 martie. Sunt curios ce o sa ii faca.

Am fost la service. Eroarea din bord s-a rezolvat cu o resoftare. Aplicatia s-a rezolvat delogare, re-logare si recontectare masina. Persista totusi 2 probleme in aplicatie: nu pot vizualiza istoricul de service si nici partea de mentenanta. Am semnalat din nou aceasta problema la Vocea Clientului.

#16479
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
Oare când vom afla prețurile pentru Dacia spring 2024?

#16480
calinicu

calinicu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.12.2021
Când anunță subvenția pentru 2025

#16481
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Asta ar fi doar la sfarsitul lui 2024 ? Cam tarziu. Momentan nu mai exista nici un Spring modelul vechi pe stoc, cel putin pe pagina de vanzari online nu mai apare

Ma gandeam ca Dacia vrea sa prinda si Rabla Plus 2024 cu Spring facelift.

#16482
ghostdlr

ghostdlr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.10.2015
A aparut un link cu informatii despre noua Dacia spring, pe pagina principala https://www.dacia.ro/

Cred ca urmeaza sa anunte ceva.


Pana acum s-au folosit mai putin de 20% din fondurile rabla pentru masini electrice. Daca noul spring va avea pret prea mare, nu se va vinde.

#16483
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 14.11.2005

Vizualizare mesajalexisalfa, pe 21 martie 2024 - 20:45, a scris:

Aplicatia s-a rezolvat delogare, re-logare si recontectare masina.
Doar reapasarea butonului cred ca e suficient. Mersi totusi de sfat, a functionat!

#16484
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007
“The  D a c i a   Spring might be as significant in the 21st century as the  C i t r o e n  2CV and  V W  Beetle were in the 20th”

Mike Rutherford thinks many other manufacturers will have to follow the example set by Renault and Dacia when it comes to EVs

Edited by adrian_r5, 26 March 2024 - 09:19.


#16485
Fujitsu

Fujitsu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 06.08.2006
Deocamdată (pre)comenzi pentru Dacia Spring se pot face doar în Marea Britanie la prețuri între 15 și 17k lire.
Pentru România mi s-a răspuns de la Dacia ca “primăvara aceasta” vor începe comenzile. Asta e cam vag, dar înseamnă cel târziu luna mai 2024 …

Edited by Fujitsu, 29 March 2024 - 22:19.


#16486
S3by

S3by

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 28.04.2007
Buna ziua , nu imi mai apare in aplicatia Dacia cand trebuie sa fac revizia de 1 an . O sa fiu anuntat in bord gen 90 de zile pana la service ?

#16487
calinicu

calinicu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.12.2021
Da
Cu 30 de zile înainte

#16488
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008
Urmeaza sa merg in 2-3 zile sa fac prima revizie la Spring.
Am trecut deja de avertizarea cu zilele scazand, acum deja imi da eroare service si semnal puternic sonor.
La ce sa fiu atent la prima revizie la mecanici, ce sa le cer sa faca, ce trebuie sa faca?
Am si celebra troncanire la acceleratie, ce sa le cer sa verifice ca sa remedieze, la un moment dat am citit undeva, aici sau pe facebook, ca s-a descoperit rezolvarea, nu stiu ce suruburi de strans parca dar nu mai retin exact si nici nu mai gasesc postarea...

Edited by Mirel_85, 03 April 2024 - 22:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate