Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Testare, teste anticorpi anti covid19

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,875
  • Înscris: 14.10.2010

View Postciine, on 29 februarie 2020 - 20:00, said:

Da este plauzibil , iarna asta au fost o gramada de viroze respiratorii extrem de agresive cu incidenta pulmonara urata, complicate cu pneumonie virala

As crede ca virozele au aparut inca din octombrie! Am suferit cca 3 saptamani, mi-a trecut foarte greu.

#56
UncertainId

UncertainId

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.07.2019
Ce trebuie sa faca o persoana care face un test pentru anticorpi din acestia si iese pozitiv?

#57
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,777
  • Înscris: 29.10.2017

View PostUncertainId, on 04 mai 2020 - 19:56, said:

Ce trebuie sa faca o persoana care face un test pentru anticorpi din acestia si iese pozitiv?

Cred ca cel mai castigat e sa tina doar pentru el. Sunt dubii ca poti lua boala din nou chiar si asa...
Daca te apuci sa donezi plasma tot ce faci e sa-ti slabesti propriul sistem imunitar

#58
UncertainId

UncertainId

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.07.2019
Pana la a fi vorba de plasma, sunt alte aspecte practice imediate. Cunosc pe cineva care si-a facut testul rapid la o clinica privata pentru anticorpi, i-a iesit pozitiv IgM si cei de la clinica nu i-au dat niciun sfat.

#59
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,857
  • Înscris: 07.02.2003

View Poststalker2142, on 20 martie 2020 - 21:37, said:

Din lista asta ai achizitionat ceva Cavit? Posted Image
Sau scopul e doar cercetare virusologica?
Astia mai folosesc plaquenil cand lumea stiintifica de peste ocean a aratat ca da mortalitate mai mare ? Sau e documentul ala vechi de vreo 1-2 luni "scapat" pe net.

View PostUncertainId, on 04 mai 2020 - 22:01, said:

Pana la a fi vorba de plasma, sunt alte aspecte practice imediate. Cunosc pe cineva care si-a facut testul rapid la o clinica privata pentru anticorpi, i-a iesit pozitiv IgM si cei de la clinica nu i-au dat niciun sfat.
Da... cateva cadre medicale de la Colerntina au fost testati rapid (serologic) si a iesit pozitiv, i-au izolat si la pcr a iesit negativ...
Deja multi nu vor sa fie testati rapid / serologic ca da usor pozitiv fals (ori teste contaminate naiba stie de la ce) si dupa aia au probleme pana sunt negativati.

Edited by andreic, 04 May 2020 - 23:10.


#60
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,777
  • Înscris: 29.10.2017

View Postandreic, on 04 mai 2020 - 23:08, said:

Astia mai folosesc plaquenil cand lumea stiintifica de peste ocean a aratat ca da mortalitate mai mare ? Sau e documentul ala vechi de vreo 1-2 luni "scapat" pe net.


Da... cateva cadre medicale de la Colerntina au fost testati rapid (serologic) si a iesit pozitiv, i-au izolat si la pcr a iesit negativ...
Deja multi nu vor sa fie testati rapid / serologic ca da usor pozitiv fals (ori teste contaminate naiba stie de la ce) si dupa aia au probleme pana sunt negativati.

era documentul vechi de pe la inceputuri

aici era vorba de teste de anticorpi, nu testul de pozitiv/negativ...dar si asta fiind rapid e tot cu eroare destul de mare

#61
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 21.03.2012
Azi am facut PCR-ul si nu sunt sigur daca probele au fost recoltate corect. Informatiile mele spun ca batul trebuie sa fie lung de 15-20 cm iar acesta trebuie bagat pe nas in intregime. La o recoltare buna, apare o durere mica. Fara acea durere, recoltarea poate fi nu foarte buna.

Mie mi-au luat din nas si gat, bat de 6-7 cm.

E corect modul in care mi sau recoltat probele?

Cunosc multe persoane carora li sau recoltat probe, de acolo am informatiile.

#62
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,857
  • Înscris: 07.02.2003
Nu trebuie sa ai nicio durere... nu te mai speria aiurea. Nu se baga lung, trebuie sa ajunga la mucoasa nazala, oarecum in mijlocul ei, e jenant dar atata... 20cm dohhh... iti intra si pe gat ala.

Edited by andreic, 29 May 2020 - 15:18.


#63
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,777
  • Înscris: 29.10.2017
Eu ma intreb ce se intampla daca scoate batul ala si nu mai are vata in varf... un fel de your fucked now :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate