Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

O iubesc foarte mult, dar nu stiu cum să procedez în continuare

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#19
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View Postbdx100, on 25 februarie 2020 - 18:45, said:

Ce trebuie sa faci este sa agati alta sa o ... de vreo 3-4 ori, si-ti trece garantat , numa problema e sa gasesti una care sa stea ...

Cu o asemenea abordare, ar fi cam greu sa agate, din moment ce el este acel prieten care ajuta femeile si asteapta o recompensa pentru asta.

Ar putea avea succes cu femeile imobilizate intr-un scaun cu rotile sau cu o boala grava, ele chiar apreciaza orice ajutor.

#20
alex92alex

alex92alex

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.02.2020

View Postldpe, on 25 februarie 2020 - 18:51, said:

"am Ă®ncercat să mă distanțez de ea dar nu pot, sunt prea slab"
Esti fraier si ea profita , ia foloseste cu ea un jargon de strada si sa vezi cum pleaca . Nu exista asa ceva "friend zone" , asta este fraierul casei , ori e alba ori neagra , fraieri sa-si caute "sa o ajute"

Îți mulțumesc pentru răspuns, am ajuns și la aceasta discuție ca eu sunt fraierul ei, dar de fiecare data imi zicea ca e imposibil sa fiu fraier, deoarece ea cunoaște genul acesta de fraier și nu ma poate cataloga în acest timpar. Știu sunt cu totul numai abureli.

View PostRockyy, on 25 februarie 2020 - 18:53, said:

Cu o asemenea abordare, ar fi cam greu sa agate, din moment ce el este acel prieten care ajuta femeile si asteapta o recompensa pentru asta.

Ar putea avea succes cu femeile imobilizate intr-un scaun cu rotile sau cu o boala grava, ele chiar apreciaza orice ajutor.

Nu, nu ai înțeles, nu am ajutat-o ca să aștept vreo recompensa din partea ei, la început am fost buni prieteni când am cunoscut-o și o ajutam ca pe o sora, nu ma așteptam să se ajungă aici, dar cu timpul am ajuns sa o cunosc extrem de mult și s-a ajuns aici.

Edited by althea, 25 February 2020 - 19:02.


#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Ai avut 2 ocazii: 16 și 24 februarie.
Mai ai inca 2: 1 și 8 martie.
Daca nici acum nu reușești: las-o moarta.
O seara romantica. Depinde de vârstă și $.
Un weekend la o cabana de vis.


#22
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
nu am inteles niciodata faza cu confesatul iubirii
incerci un sarut si daca te respinge gata, iti vezi mai departe de viata

#23
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Poate are pe altul si te tine de fraier.N-ai intrebat-o de ce te respinge?Tu cum areti,daca ai 150kile ii dau dreptate.

#24
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Poston64, on 25 februarie 2020 - 19:06, said:

nu am inteles niciodata faza cu confesatul iubirii
incerci un sarut si daca te respinge gata, iti vezi mai departe de viata

E ca si cum ar incerca sa o sarute pe sora lui.

Exact asa il considera ea - ca un frate pe care se poate baza daca are necazuri.

Edited by avnero, 25 February 2020 - 19:10.


#25
alex92alex

alex92alex

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.02.2020

View PostKean, on 25 februarie 2020 - 19:07, said:

Poate are pe altul si te tine de fraier.N-ai intrebat-o de ce te respinge?Tu cum areti,daca ai 150kile ii dau dreptate.

Mulțumesc de răspuns, dacă as fi arătat cum ai specificat tu, îți dai seama ca nu as mai fii scris aici, atât timp cât a dat dese ori impresia ca ar vrea ceva mai mult, ma gândesc ca i-a placut ceva la mine, dar poate totul era o joacă.

#26
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Postavnero, on 25 februarie 2020 - 19:09, said:


E ca si cum ar incerca sa o sarute pe sora lui.

Exact asa il considera - ca un frate pe care se poate baza daca are necazuri.
nu am inteles-o nici pe asta
de ce ai sta ca barbat pe langa asemena femei??

#27
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Poston64, on 25 februarie 2020 - 19:10, said:

nu am inteles-o nici pe asta
de ce ai sta ca barbat pe langa asemena femei??

Ca o iubeste enorm dar asta nu inseamna ca el sa nu se duca cu alte femei in timpul asta.

Cu cat e mai greu de cucerit o femeie cu atat o iubesti mai mult si te duci la altele de nervi care te iubesc ele pe tine mult si faci pe seful cu ele.

Edited by avnero, 25 February 2020 - 19:15.


#28
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Initiator, daca chiar o iubesti, lasa dracu timiditatea la o parte si spune-i deschis acest lucru. E f.posibil ca ea sa astepte acest lucru dar te lasa sa te hotatrasti. Ai sa vezi ca am dreptate. Curaj!Astept vesti chiar si pe PM!

#29
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Postavnero, on 25 februarie 2020 - 19:12, said:

Ca o iubeste enorm dar asta nu inseamna ca el sa nu se duca cu alte femei in timpul asta.

Cu cat e mai greu de cucerit o femeie cu atat o iubesti mai mult si te duci la altele de nervi care te iubesc ele pe tine mult si faci pe seful cu ele.
cum naiba sa iubesti pe cineva care nu da 2 bani pe tine

View Postiuliean50, on 25 februarie 2020 - 19:14, said:

Initiator, daca chiar o iubesti, lasa dracu timiditatea la o parte si spune-i deschis acest lucru. E f.posibil ca ea sa astepte acest lucru dar te lasa sa te hotatrasti. Ai sa vezi ca am dreptate. Curaj!Astept vesti chiar si pe PM!
daca citeai primul post vedeai ca a facut lucrul asta si aia si-a batut p.. de el

#30
alex92alex

alex92alex

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.02.2020

View Postiuliean50, on 25 februarie 2020 - 19:14, said:

Initiator, daca chiar o iubesti, lasa dracu timiditatea la o parte si spune-i deschis acest lucru. E f.posibil ca ea sa astepte acest lucru dar te lasa sa te hotatrasti. Ai sa vezi ca am dreptate. Curaj!Astept vesti chiar si pe PM!

Mulțumesc de răspuns. Citește te rog topicul și ai sa vezi ca am făcut deja asta.

#31
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020
Initiator citeste cu atentie mare postarile mele ca am trecut si prin asta, nu scriu din ce am auzit.

#32
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View Postalex92alex, on 25 februarie 2020 - 18:31, said:


va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

41ex   Faza e ca daca nu o mai caut o perioada de timp o saptamana de exemplu, imi trimite ea mesaje intrebandu-ma pur si simplu ce mai fac, iar eu nu am avut pana acum puterea sa nu ii mai raspund la mesaj, dar ma voi gandi serios sa incerc sa nu o mai fac, sa o evit cat de mult pot eu. Problema cea mare este ca lucram in acelasi domeniu si ne putem intersecta din cand in cand.

Raspunzi scurt: bine fac, sunt ocupat. Si asa raspunzi tot timpul si o sa ii piara cheful sa te mai caute.
Si eu sunt genul care nu prea stiu sa refuz sau sa ii zic nu. Si asa am procedat cu o fata ce tot incerca sa vorbeasca cu mine , ne-am vazut o data si nu m-a atras si nu am dorit sa ii dau sperante false, si nici nu puteam sa ii zic direct, ca mai mult decat prieteni nu am ptuea fi, iar eu am sloturile de prieteni full. Si am procedat asa si gata s-a dus, dupa 2 luni nu mai imi scrie.

#33
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postalex92alex, on 25 februarie 2020 - 17:32, said:

în ciuda faptului că ea a dat de atâtea ori semne că va fi ceva mai mult între noi, în tot acest timp.
Astea-s filmele din capul tau si supraanaliza, obiectiv ea n-a dat niciun semn.

#34
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View Postiuliean50, on 25 februarie 2020 - 19:14, said:

Initiator, daca chiar o iubesti, lasa dracu timiditatea la o parte si spune-i deschis acest lucru. E f.posibil ca ea sa astepte acest lucru dar te lasa sa te hotatrasti. Ai sa vezi ca am dreptate. Curaj!Astept vesti chiar si pe PM!
Sau o sa ii zica ca nu simte nimic pentru el si aia e. Been there done that acu mult timp.

#35
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Convinge si tu o prietena de-a ei sa-i povesteasca ca s-ar fi culcat cu tine si ce priceput esti in pat. Poate o biruie curiozitatea.

A, nu se va indragosti iremediabil de tine, dar daca i-o tragi odata poate iti trece tie. De obicei functioneaza asta la barbati.

#36
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Poston64, on 25 februarie 2020 - 19:16, said:

cum naiba sa iubesti pe cineva care nu da 2 bani pe tine

E greu de explicat daca nu stii cum e - esti mort dupa una si stii sigur ca nu va fi cu tine si o ajuti tot timpul dar NU depasesti bariera intre prietenie si relatie ca se destrama toata vraja.

Edited by avnero, 25 February 2020 - 19:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate