Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

O iubesc foarte mult, dar nu stiu cum să procedez în continuare

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#37
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Postavnero, on 25 februarie 2020 - 19:19, said:

E greu de explicat daca nu stii cum e - esti mort dupa una si stii sigur ca nu va fi cu tine si o ajuti tot timpul dar NU depasesti bariera intre prietenie si relatie.
femeile ne scaneaza instant daca am fi potentiali parteneri, daca nu te-ai trezit cu ea in pat dupa prima saptamana chiar nu mai are rost

#38
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Initiatorule știi de ce a ajuns să te considere așa?, pentru ca ai tot ars gazul de pomană pe lângă ea fara să i faci nimic.. altă data când o să cunosti pe alta dupa 2, 3 intalniri si stat de vorba ia-o n brațe, sărut o, baga i mana sub capot.. ca daca iar stai numai de vorba o să te considere si aia prietenul ei ☝️

#39
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View Poston64, on 25 februarie 2020 - 19:21, said:

femeile ne scaneaza instant daca am fi potentiali parteneri, daca nu te-ai trezit cu ea in pat dupa prima saptamana chiar nu mai are rost

Iar vorbesti din auzite? Tu nu prea ai dreptul sa comentezi pe aici pe acest subiect ca esti pe langa.

View Postsilesax, on 25 februarie 2020 - 19:23, said:

Initiatorule știi de ce a ajuns să te considere așa?, pentru ca ai tot ars gazul de pomană pe lângă ea fara să i faci nimic.. altă data când o să cunosti pe alta dupa 2, 3 intalniri si stat de vorba ia-o n brațe, sărut o, baga i mana sub capot.. ca daca iar stai numai de vorba o să te considere si aia prietenul ei ☝️
Nu is tot timpul de acord cu ce scrii tu, dar si cand sunt, sunt de acord 100%. Sa ia aminte toti astia mai timizi de sfatul asta. Si daca ti-i frica sa o faci fuck it, si daca reactioneaza urat inseamna ca nu e atractie reciproca.

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

View Postalex92alex, on 25 februarie 2020 - 17:32, said:

În urmă cu un an de zile am cunoscut o fată extraodinară, care la început mi s-a părut o fată obișnuită, ca toate alte fete cu care interacționam.
Cu timpul am ajuns să o cunosc extrem de mult, reușind să aflu totul despre ea, drept urmare am ajuns după un an de zile să mă îndragostesc atât de mult de această ființă încât nu imi vine nici în prezent să cred că mi se poate întâmpla mie așa ceva, eu cel care nu credeam în aceste p***ai și basme ireale, cum ar fi dragostea pentru o femeie.
În urmă cu o lună, mi-am luat inima în dinți și i-am recunoscut tot ceea ce simt pentru ea, dar am avut o mare surpriză să constat că ea mă consideră pe mine un prieten foarte bun și de nădejde, care la nevoie va sari să o ajute indiferent de situație, în ciuda faptului că ea a dat de atâtea ori semne că va fi ceva mai mult între noi, în tot acest timp. Ulterior, am încercat să mă distanțez de ea dar nu pot, sunt prea slab să nu îi mai răspund la mesaje când îmi scrie, să nu o mai caut deloc, să o scot definitiv din viața mea.
Vă rog frumos să mă sfătuiți cum să procedez în continuare, deoarece o iubesc mult prea mult ca să renunț definitiv la ea și totuși nu îmi este foarte bine știindu-mă cu statutul doar de bun prieten care la nevoie este acolo lângă ea indiferent de situație.

Scrie-i poezii
Asa a aparut, Eminescu

Bine, a si murit, dar mai e pana acolo

#41
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postsilesax, on 25 februarie 2020 - 19:23, said:

Initiatorule știi de ce a ajuns să te considere așa?, pentru ca ai tot ars gazul de pomană pe lângă ea fara să i faci nimic.. altă data când o să cunosti pe alta dupa 2, 3 intalniri si stat de vorba ia-o n brațe, sărut o, baga i mana sub capot.. ca daca iar stai numai de vorba o să te considere si aia prietenul ei ☝️

Daca face asa un barbat cu o femeie il vede aia un needucat si prost crescut, nu merge cu toate asta.

#42
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Postqew, on 25 februarie 2020 - 19:28, said:


Iar vorbesti din auzite? Tu nu prea ai dreptul sa comentezi pe aici pe acest subiect ca esti pe langa.


Nu is tot timpul de acord cu ce scrii tu, dar si cand sunt, sunt de acord 100%. Sa ia aminte toti astia mai timizi de sfatul asta. Si daca ti-i frica sa o faci fuck it, si daca reactioneaza urat inseamna ca nu e atractie reciproca.
heeeei, am avut si eu 2 "cuceriri" la viata mea Posted Image
bine, prima a fost mai mult aranjata, dar la a doua am fost 100% eu singurel
am chemat-o la mine, cazat-o, iesit in oras, i-am dat sa manance cand ne-am intors deseara, si pe urma am trecut la altte treburi

#43
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postdorin_2k, on 25 februarie 2020 - 18:58, said:

Ai avut 2 ocazii: 16 și 24 februarie.
Mai ai inca 2: 1 și 8 martie.
Daca nici acum nu reușești: las-o moarta.
O seara romantica. Depinde de vârstă și $.
Un weekend la o cabana de vis.

Sau daca nici asa, vezi de Paste, invit-o sa luati lumina.

Bah, astia care veniti cu sfaturi de-astea sunteti de-aia care v-ati insurat cu prima femeie care s-a cracanat in fata voastra, asa-i?

Prietene, cu fata asta nu mai ai sanse, pentru ca i-ai demonstrat un an de zile fara o luna ca esti pampalau. Cam greu sa o faci sa isi schimbe acum parerea. Vrei neaparat cu ea? Dispari din viata ei complet, fa o schimbare majora, ia steroizi, inroleaza-te in Legiunea Straina, intoarce-te peste 10 ani si impresioneaz-o cu spatele lat si privirea goala.

Sau exista si varianta mai rapida de a te orienta spre o alta persoana care nu te cunoaste de bleg si careia inca exista posibilitatea sa ii lasi o alta impresie. Cu accent pe alta impresie.

Edited by Bob493, 25 February 2020 - 19:43.


#44
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 25.07.2008

View Postsilesax, on 25 februarie 2020 - 18:22, said:

Tot ce poti face tu, este să joci rolul de prieten bun si să speri ca o să aibă o deceptie în dragoste si atunci o să te vadă cu alți ochi. Asta daca nu ai ce face altceva mai bun. De preferat este să nu ti pierzi vremea cu ea.
Eventual cat va fi cu ala, sa ii tii si hainele si lumanarea in timp ce si-o trage cu ala!

#45
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View Postavnero, on 25 februarie 2020 - 19:30, said:



Daca face asa un barbat cu o femeie il vede aia un needucat si prost crescut, nu merge cu toate asta.
Ee, vede pe dracu, știe ce vrei de la ea.

#46
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Initiator, vezi ca mai sunt si alti pesti in lac... sau pestoaice... cu totii stim ce inseamna sa fii indragostit pana peste urechi, dar mai priveste in jur si baga-te in seama si cu altele, dupa care fugi repede si spune-i ca ai cunoscut o tipa... de aici vezi reactia ei... unele persoane se trezesc la realitate atunci cand realizeaza ce pot pierde... parerea mea, care a si functionat in trecutul meu tumultos...

#47
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostObivankenobi, on 25 februarie 2020 - 19:32, said:

Eventual cat va fi cu ala, sa ii tii si hainele si lumanarea in timp ce si-o trage cu ala!

Si sa le torni si sampania. :)

#48
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View PostObivankenobi, on 25 februarie 2020 - 19:32, said:


Eventual cat va fi cu ala, sa ii tii si hainele si lumanarea in timp ce si-o trage cu ala!
O ții, dar si cand o să l dai în gât că o înșeală  🤭

#49
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postsilesax, on 25 februarie 2020 - 19:33, said:

Ee, vede pe dracu, știe ce vrei de la ea.

Lasa ca la mine erau 3 zile maxim ce zici tu, daca nu, alta.

Aici e vorba de IUBIRE, asta intra in alta categorie.

#50
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View Postavnero, on 25 februarie 2020 - 19:35, said:



Lasa ca la mine erau 3 zile maxim ce zici tu, daca nu, alta.

Aici e vorba de IUBIRE, asta intra in alta categorie.
Pai iubirea nu se naște după?!

#51
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postsilesax, on 25 februarie 2020 - 19:36, said:

Pai iubirea nu se naște după?!

Cum e la initiatorul nu - o iubesti doar pe una si te duci si cu altele in timpul asta, din alea de care zici tu dar NU le iubesti pe alea.

#52
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015
Alex, stii cum a aparut forumul pe internet?
Uite a fost odata, ca niciodata, a fost odata un baietash asa ca tine cu inima rupta.
Si el nu avea cui sa-i arate enemeoara lui, asa ca s-a caznit si a scos forumul pe care poti scrie tu.
Ia gandeste-te ce poti lasa tu lumii din durerea asta?

#53
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View Postavnero, on 25 februarie 2020 - 19:35, said:


Lasa ca la mine erau 3 zile maxim ce zici tu, daca nu, alta.

Aici e vorba de IUBIRE, asta intra in alta categorie.

Care iubire?!? El s-a strofocat sa o ajute la munca, ea il vede ca pe un fraier, amicul indragostit care vrea sa o ajute.

#54
alex92alex

alex92alex

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.02.2020

View PostTsunnnami, on 25 februarie 2020 - 19:41, said:

Alex, stii cum a aparut forumul pe internet?
Uite a fost odata, ca niciodata, a fost odata un baietash asa ca tine cu inima rupta.
Si el nu avea cui sa-i arate enemeoara lui, asa ca s-a caznit si a scos forumul pe care poti scrie tu.
Ia gandeste-te ce poti lasa tu lumii din durerea asta?

Mda, mulțumesc pentru răspuns și va mulțumesc tuturor pentru răspunsurile voastre, m-au făcut sa iau decizia de a încheia orice socoteala cu aceasta fată și sa evit pe cât posibil contactul cu ea. O seara buna tuturor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate