Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Blocurile D din Titan cu risc seismic Rs 2, merita cumparat apartament?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postpoisoned_guy, on 24 februarie 2020 - 16:08, said:

Ratiunea imi spune sa nu iau, si avand in vedere circumstantele socio-economice poate nu e cel mai bun moment sa achizitionez un apartament. Dupa ce ca eram eu indecis din cauza listei bat-o vina, acum cu iminenta criza economica care e posibil sa se declanseze din cauza coronavirusului chiar ca mi-a pierit tot cheful sa ma mut la casa mea Posted Image)
Sunt multi care asteapta marea criza economica, e adevarat ca teoretic ar trebui sa-si faca aparitia, insa nici nu stiu cat e de bine sa tot astepti pana vine criza care nu mai vine .... Insa mai bine astepti decat sa cumperi in zona aia cu risc seismic unde la primul cutremur mai serios jumatate din blocuri se darama plus ca mai iau cu ele si o parte din cele care "ar mai fi stat in picioare" Posted Image
P.S: ar fi frumos sa vina criza sa mai taie din preturile astea supraevaluate intr-o tara in care jumatate din populatie traieste in diaspora, de unde atata cerere nu pot sa-mi dau seama :)

Edited by maladetz, 24 February 2020 - 17:20.


#38
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019

View Postmaladetz, on 24 februarie 2020 - 17:12, said:

de unde atata cerere nu pot sa-mi dau seama Posted Image
Credite peste credite. De acolo si preturi mari, pentru ca nu mai conteaza daca plateste 25 sau 30 de ani, tot aia e, omu are casa... Acum ca o fi bine, ca o fi rau... cine stie...

#39
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Dar de unde atatea credite daca romanii fug din tara la greu, cine mai cumpara, doar IT-stii si bugetarii cumpara cate 2-3 case, de acolo sa vina cererea? Eu am senzatia ca preturile astea sunt mentinute artificial cumva....

#40
lomlaus

lomlaus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 19.07.2017
Toata lumea vrea o casa, la mine toti colegii tineri au ca plan sa cumpere un apartament, unii dintre ei sunt foarte tineri 23 si ceva de ani... si sunt multi, toti cumpara, este adevarat ca eu traiesc intr-o bula de IT, am vorbit si cu altii care nu sunt in IT, bine tot corporatisti si cam tot acelasi plan au, strang de avans si vor sa faca credit.

#41
Ivarr

Ivarr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 04.01.2012
Oricum o dai tot prost iese. Nu cumpara lumea -> scad preturile. TOTI cumpara, cum zice mai sus userul Iomlaus, n-o sa mai fie nimeni care sa plateasca chirii, cu atat mai mult cu cat toti in ziua de azi au devenit de la chiriasi/creditati, investitori in imobiliare si vor contribui la inflatia apartamentelor de inchiriat -> scad chiriile. O alta varianta nu exista, doar una dintre cele doua.

#42
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 16.03.2008
Vor scădea chiriile dar peste câțiva ani.

#43
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postaltuser09, on 23 februarie 2020 - 14:00, said:

Ai verificat ultima lista de la primarie?
Am mai recomandat-o zilele trecute cuiva.
In link-ul cu cea mai recenta lista nu apare postavarului:
https://amccrs-pmb.ro/amr/file2.pdf

Postavarul - si da, apare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate