Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cartela prepay Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008
Salut,

Ma intereseaza pentru internet in special si sa aiba si ceva minute (macar 100 sa pot suna in Romania).
Am vazut ca ofertele de la acest operator ar fi OK: https://www.telenor....s/prepaid-plans
Am vazut ca are si magazine proprii in Ruse.

Intrebare: gasesti cartele prepay in Bulgaria si in benzinarii?
Stiti alte oferte mai bune?
(ofertele de roaming romanesti le stiu, nu ma intereseaza alte detalii aici)

Multumesc

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Acolo mai scrie si faptul ca trebuiesc inregistrate cartelele alea cu buletinul, in magazinele lor.

#3
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View Postmodoran, on 19 februarie 2020 - 15:19, said:

Acolo mai scrie si faptul ca trebuiesc inregistrate cartelele alea cu buletinul, in magazinele lor.
Din ce am mai citit pe net, nu se tine cont in practica.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai citit tot de la romani viteji, nu? lupul mai schimba parul, dar naravul ba

#5
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Nu vad de ce nu si-ar putea cumpara cartela prepay cu buletinul romanesc, fiind tara membra a UE.

#6
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Daca iesi cu telefonul in Bulgaria (roaming) ai acelasi tarif ca in Romania!

Edited by george_eu25, 19 February 2020 - 16:05.


#7
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
vezi si pe la vivacom.

da' ca sa nu te mai doara capu'...nu mai bine bagi tu o optiune cu roaming
de la un operator mioritic pe cartela ta (sau iti iei un prepay de la romanica
daca ai abonament si n-ai roaming inclus) si aia e?

Edited by dygey, 19 February 2020 - 16:16.


#8
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In afara de cele pe site-urile oficiale, sanse mici sa primesti raspunsuri.

Preturile vor fi similare cu ale noastre (inca nu m-am lamurit cu minutele internationale, de care zici ca ai avea nevoie, daca sunt incluse in cele nationale sau nu)

Legat de locul de achizitie, in afara de magazinele proprii, cam oriunde poti sa si incarci.

Acum, ca intre prieteni: care ar fi scopul? Ramai acolo?

#9
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008
Mda, din pacate toti cei care au scris aici m-au ajutat/ajuta fix zero...
Habarnisti, in loc de oameni care au facut asta si scriu din experienta...

#10
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
atunci scuza-ne pe noi ca am incercat (unii) sa ajutam in vreun fel sau altul.
asa, cum ne-a dus si pe noi capu' ala habarnist, deh...nu suntem toti genii.

da' daca tii mortis sa ai prepay bulgaresc, bucura-te de acces doar la reteaua
3G, ca la astia nu vezi 4G decat la postpay (majoritatea). iar experienta, daca
vrei, cel mai sigur o gasesti la bastinasi, pe forumurile .bg.


kŭsmet na krastavitsite!!

Edited by dygey, 19 February 2020 - 17:13.


#11
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View PostvRusu, on 19 februarie 2020 - 17:05, said:

Mda, din pacate toti cei care au scris aici m-au ajutat/ajuta fix zero...
Habarnisti, in loc de oameni care au facut asta si scriu din experienta...
Poate ca voiai sa dam o fuga pana in Bulgaria si sa-ti cumparam o cartela prepay? Sau nu esti in stare sa dai un mail catre Telenor sau Vivacom? Intamplator am fost si eu curios sa aflu care e raspunsul la intrebarea ta si am intrebat un amic bulgar pe FB, n-a trebuit decat sa intre in drum spre job intr-un magazin Telenor si sa intrebe, asa ca acum am si raspunsul Posted Image .

Edited by spooky51, 20 February 2020 - 08:29.


#12
officer_nats

officer_nats

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 14.10.2018
Dupa ce ca ti*

 vRusu, on 19 februarie 2020 - 17:05, said:

Mda, din pacate toti cei care au scris aici m-au ajutat/ajuta fix zero...
Habarnisti, in loc de oameni care au facut asta si scriu din experienta...
Dupa ce ca ti-e lene sa te informezi, mai faci si figuri... Ia si intreaba la operatorul tau de mobil si o sa vezi ca DE CATIVA ANI unele din resursele nationale incluse pe cartela/abonament se pot folosi si in roaming UE. Altele chiar si in roaming outside UE, dar nu ma complic.
Si, pentru tine, special, cand m-am referit la resurse nu m-am referit la resursele solului si subsolului, ci la minute de convorbiri, SMS si MB de internet. Asta ca sa iti fie clar. Cu placere!

#13
octavian4

octavian4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.05.2007
Mai baieti. Am roaming, dar e prea putin net pentru un copil cu tableta (doar 4gb). Daca plec de langa copil  si iau telefonul, ramane fara net. Caut o varianta simpla la care pot sa renunt cand vreau eu. Pentru tableta, in Romania am cartela dedicata de internet. Am fost la Vodafone sa intreb daca ies cu cartela din tara, mai am net. Surpriza. Nu am. Mi s-a oferit varianta de abonament, dar nu vreau.Nu am beneficiat niciodata de oferte, am deja 3 abonamente, imi ajung. Deci cel mai simplu lucru ar fi sa cumpar o cartela de acolo si sa o folosesc in tableta cat stau in Bulgaria.
Cautand pe net, am dat de comentariile astea pe forum. M-am informat exact zero. Ce spunea si cel care a deschis acest topic. In fine.
Ar fi bine daca ar raspunde cei care chiar stiu din experienta si nu cei care au chef de reprosuri. Va dati seama ca am cautat pe net mai multe informatii nu doar aici. Am fost in mai multe tari, dar lucrurile se schimba de la an la an. Sunt doar intrebari si nu inteleg de ce se tot raspunde cu "hate".
Merci. :)

#14
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cea mai buna oferta de roaming o are operatorul local (probabil cu exceptia Canada si Australia care au niste scoruri de mai bine activezi din tara ceva).

Totusi, nu pot sa ignor o intrebare: cat internet foloseste copilul, unde si pe ce?


Ai o lista cu toti operatorii mobili europeni. Intri pe site si vezi ofertele curente. Pentru oferte fidelizate, aceastea nu sunt disponibile public.

Cum ii spuneam si colegului care a initiat topicul, Softpedia este un site romanesc si sansele sa gasesti ceva specific (din alte tari) sunt minime. Cand am fost in Bulgaria (si anul trecut in concediu, si anul asta intr-un weekend) am intrat pe la operatori si am vazut ca ce aveau in magazine, aveau si pe site (evident, nu m-am uitat la toate stelutele, bulgara nu este punctul meu forte).

Poate ar fi bine sa ne spui cat de mare este consumul si, poate, un number share intre numarul tau si tableta copilului sa iti asigure necesitatile.

#15
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008
Eu pana la urma am folosit Yoxo pentru mine si cartela Vodafone de 4 euro roaming pentru copil. Ne-a fost de ajuns.
La copil ii poti downloada filme pentru tableta, insa sa stii ca nu ii face foarte bine sa stea mult in fata unui ecran (nu e folclor).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate