Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 

Fisura in lavabil - dezlipire lavabil

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
49 răspunsuri în acest subiect

#19
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.261
  • Înscris: 28.03.2015
Glet prost
Am pățit și eu când am dat cu vopsea

Acolo unde am dat cu glet bun s-a prins vopseaua bine.

Pe tavan de exemplu unde era de munca nu am dat jos gletu vechi și exact așa am pățit pe ici colo

Am curățat, cârpit cu glet și gata.



#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.504
  • Înscris: 01.12.2001

View Posthunormadaras, on 16 februarie 2020 - 15:06, said:

Si am chemat!! Cand so uitat a zis ca e aproape normal. Si a zis ca din cauza de praf dar e normal.u acuma ca
E "normal" in mintea lor.
Ii pui sa refaca tot pe banii lor, plus curatenia iar de la final. Ar trebui sa mai plateasca ei acum pt noul deranj facut.

#21
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.093
  • Înscris: 30.09.2008
Ai avut ceva contract prestare servicii cu ei, hartii, sau doar verbal la "mica intelegere"?

In general primesti cam ceea ce platesti, daca te-ai zgarcit sa-l chemi pe nea Gogu' din cartier, nea Gogu' ti-a servit calitatea lui "premium" Posted Image

#22
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.141
  • Înscris: 14.04.2018
sa dat vopseaua prea groasa in strat prea gros nu are nimic ca nu sa dat amorsa!!!!!!!!!!

#23
hunormadaras

hunormadaras

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 16.02.2020

View Postcorina_geo, on 16 februarie 2020 - 16:55, said:

Ai avut ceva contract prestare servicii cu ei, hartii, sau doar verbal la "mica intelegere"?

In general primesti cam ceea ce platesti, daca te-ai zgarcit sa-l chemi pe nea Gogu' din cartier, nea Gogu' ti-a servit calitatea lui "premium" Posted Image

Din pacate nu am nici un contract, nici o hartie. Si din pacate am dat si o gramada de bani. Nu a fost ieftin deloc. E un prieten vechi care a lucrat afara o vreme, si acum e acasa. Am avut incredere in el. A zis ca el e nu lucreaza ieftin dar face calitate. Noah a facut calitate....

#24
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.157
  • Înscris: 10.07.2013

View Postdorin_2k, on 16 februarie 2020 - 16:01, said:


Ii pui sa refaca tot pe banii lor, plus curatenia iar de la final. Ar trebui sa mai plateasca ei acum pt noul deranj facut.

Corect! Posted Image

#25
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.344
  • Înscris: 21.06.2019
ultima poza , dr/jos , arata ca s-a dat cu lavabila peste o reparatie neuscata .
savana cu teflon nu face " figuri " chiar daca se da peste praf sau neamorsat . Este poate cea mai buna lavabila .

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.193
  • Înscris: 19.09.2005
ii platesc aia: _oIoo

Editat de arg, 16 februarie 2020 - 17:36.


#27
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postech, on 16 februarie 2020 - 14:11, said:

Acum cureti lavabilul exfoliat, dai alt glet si alt lavabil, de data asta cu amorsa inante.
Ce rost ar avea gletul?
Amorsă și 2 straturi de una dintre Savana, Baumit, Ceresit și aia e.

LE. Aa da, cred că te refereai la nivelare. Corect în cazul ăla.

Editat de ericmario, 16 februarie 2020 - 18:15.


#28
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 15.873
  • Înscris: 01.09.2006
Pai daca mai curata si exfolierile alea, normal ca ramane suprafata aia ca dupa bombardament ... normal ca trebuie dat alt glet pentru nivelare.

#29
hunormadaras

hunormadaras

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 16.02.2020
Asa arata tavanul inainte de slefuire si dat lavabil. mi se pare ca arata bine inainte de toate.

Fișiere atașate



#30
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.987
  • Înscris: 23.03.2018

View Posthunormadaras, on 16 februarie 2020 - 17:01, said:

Din pacate nu am nici un contract, nici o hartie. Si din pacate am dat si o gramada de bani. Nu a fost ieftin deloc. E un prieten vechi care a lucrat afara o vreme, si acum e acasa. Am avut incredere in el. A zis ca el e nu lucreaza ieftin dar face calitate. Noah a facut calitate....

Chemat sa refaca, pe banii lui.
Cica e de la praf - dar el e mester, nu stie cum sa evite chestia asta ?!

#31
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.713
  • Înscris: 10.05.2012
Din pacate e plina tara de meseriasi de-astia,iar cand sunt recomandati de un prieten mai apare si problemna ca ti-e jena sa-l dai afara cu scule cu tot.
Nu este posibil,la ce materiale sunt pe piata acum sa dai o asa buleala,si unul care nu a mai zugravit poate face asta,mai ales in cazul peretilor cu rigips.
Am cunoscut si eu vreo trei d-astia de atunci nu mai intra la mine in casa zugrav,instalator,poate la batranete.
Sa curete si sa repare daca sunt meseriasi,stiu sa ia banii gramada ,neimpozabili,si-si bat joc de meserie.

#32
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.141
  • Înscris: 14.04.2018

View Posthunormadaras, on 16 februarie 2020 - 18:48, said:

Asa arata tavanul inainte de slefuire si dat lavabil. mi se pare ca arata bine inainte de toate.
cu ce scula sa vopsit airless?

View Posttrollerul_de_serviciu, on 16 februarie 2020 - 18:56, said:

Chemat sa refaca, pe banii lui.
Cica e de la praf - dar el e mester, nu stie cum sa evite chestia asta ?!
ai cum sa il oblige

#33
hunormadaras

hunormadaras

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 16.02.2020
nu airless, cu trafalet a vopsit.

#34
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.555
  • Înscris: 01.08.2006
Mi-am zugravit singur apartamentul si nu am avut probleme de genul. Si vorba aia: nu-s meserias. Dar mi-a mai zis una-alta lumea.

E greseala de proiectare, sa zic asa. Meseriasul nu e meserias.
Bine ca-ti mai raspunde la telefon.
Ti-a cam zis lumea de aici ce ai de facut.

#35
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postvdesigns, on 17 februarie 2020 - 12:27, said:

ai cum sa il oblige

Teoretic, nu prea are cum.
Practic, avind in vedere ca se cunosc, probabil stie / afla si el niste detalii, publicitate negativa.....

Si eu am avut 2 mesteri la apartament, unul dintre ei prieten de familie foarte bun, de vreo 15-20 ani.
S-a prelungit termenul cu vreo luna, inca 1200 lei plata sulimentara la final, plus alte mici frecurusi (din cauza carora s-a si prelungit termenul).
Noroc ca ne-am inteles ok pina la urma si am ramas prieteni foarte buni pe mai departe.

Editat de trollerul_de_serviciu, 17 februarie 2020 - 12:54.


#36
hunormadaras

hunormadaras

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 16.02.2020

View Postbai3tzash, on 17 februarie 2020 - 12:44, said:

Mi-am zugravit singur apartamentul si nu am avut probleme de genul. Si vorba aia: nu-s meserias. Dar mi-a mai zis una-alta lumea.

E greseala de proiectare, sa zic asa. Meseriasul nu e meserias.
Bine ca-ti mai raspunde la telefon.
Ti-a cam zis lumea de aici ce ai de facut.

Da corect. Iti dau dreptate. Nu a fost vorba ca nu vine sa-imi repare. Problema a fost ca unu la mana s-a intamplat asa ceva + doi la mana ca so ofticat ca eu de ce ma uit la tavan asa maruntit. Si cica is pretentios.
Inainte sa apare, a doua zii cum ar venii nici nu am gandit ca o sa fie asa ceva si ca trebuie sa ma uit maruntit la tavan. Dar dupa ce sa intamplat chestia asta eu asa zic ca normal ca te uiti maruntit, nu cumva sa mai apare si altundeva.

Dupa ce ma mut nu vreau sa am surprize de genul asta.

Pai da, sincer eu o sa fac. Numai chem sa repare. O sa dau bine cu spaclu, slefuiesc bine. Daca o sa necesite glet o sa pun glet. Iarasi slefuit. Amorsa, si dupa aia iarasi lavabilul.
Numai putin mie frica sa nu cumva sa apare patat acolo. Dar eu asa zic ca daca pregatesc bine si slfeuiesc bine nu are cuma sa apare patat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate