Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Kit supraveghere cu alimentare solară

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 XTH, on 25 ianuarie 2020 - 14:14, said:


Bine ar fi , cind nu te pricepi sa nu te bagi in discutie, citeste si invata.
Nu ai vazut un panou in viata ta, dar sa mai fie si juma din capacitatea bateriei....
Echipamentele, majoritatea lucreaza pe CC tensiune 12v, simplu, daca stii, daca nu...
Tocmai pentru fiabilitate nu se amesteca generatorul in ecuatie, cu atit mai putin automatizare, si alte cele.




Ca principiu de "furat", asa-i, dai cu spray, vaselina, hirtie,...
Dar, poate omul vrea sa vada cum bate vintul,
sau, cum pleaca prietena sa se relaxeze acolo,
sau....
Nu neaparat sa scanezi hotul si sa-l gasestinin baza de date.


Ai citit multe povesti...ai ramas impresionat....,dar tot povesti sunt,nimic real.
Merci ca m-ai intrebat de ce am sugerat chestia cu dimensionarea panolui si nu ai avut un mic acces de furie cum au unii idioti care nu mai stiu sa discute si fac urat inainte sa intrebe cand vad ceva ce nu le convine.

Ideea era sa asigure necesarul chiar si in zile fara soare, nu sa incarce in 2 ore panourile. Nu e cine stie ce cost pt un sistem dimensionat strict pt acele camere de supraveghere.

Legat de alimentarea echipamentelor, nu e mai bine sa fie clar decat sa facem presupuneri?

#20
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
Poti incerca camerele Reolink, ai posibilitatea sa pui un panou solar tot de la ei, si chiar isi fac treaba https://www.spy-shop...sult/?q=reolink

#21
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
Salut. Am si eu o intrebare va rog. Daca vreau sa leg un router 4g si o camera wireles la o baterie auto cu panou fotovoltaic credeti co o sa am probleme daca le lrg direct la baterie? Avand in vedere ca bateria ajunge si la 13,5v, oare pateste ceva routerul sau camera? Multumesc.

Avand in cedere ca alimentatoarele scot fix 12v

#22
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Pai nu le legi direct la baterie ci direct la regulator .

#23
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
Salut. Si ala da 13v

#24
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
Chiar si 13,7 am masurat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate