Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mașina noua cu cheder zgaria...

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Samsung S10E furat

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
WOW.
Tocmai am trecut la capitolul urmator: Cum sa-i scolim pe hoti. Credeam ca hotii se scolesc  cand intra la "academie". Dar remarc ca si in "civilie" au " tehnicieni" la fiecare pas!
Poate, cu alta ocazie, le explicati si cum sa aplice la sigur loviturile cauzatoare de moarte!

#74
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
Ai inteles gresit.
Nu scolesc pe nimeni.
Chestiile astea se gasesc pe net, ca de acolo le-am luat si eu, nu le-am scris.
Doar am vrut sa iti raspund la prima ta intrebare si ti-am si aratat cat este de usor.
Tu ai impresia ca ala care l-a furat fix postarea mea citeste...

Tocmai de aia a fost furat, pentru ca se pot debloca foarte simplu. Asta ar trebui sa iti dea de gandit cand cumperi telefoane scumpe la copii de 12 ani....
Zi mersi ca nu a venit vre-unul mai creol si sa ii traga si una peste bot copilului ca sa ii ia telefonul. Ti-am zis ca pana la 16 ani nu are ce sa le faca politia si ei stiu asta.

Edited by tehnics, 23 January 2020 - 13:02.


#75
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

 anducoj, on 22 ianuarie 2020 - 20:37, said:

Merci ptr precizari. Am luat legatura cu un angajat ESD si mi a zis, in mare, acelasi lucru. Toate balariile de pe YT sunt apa de ploaie sa adape fraierii. Dupa cateva greseli, atat google cat si samsung bolcheaza telefonul si adio. Telefonul avea si cont samsung pe langa cel de google.

Celor care imi dau tot felul de sfaturi exitentialiste le multumesc cu ardoare si le urez un calduros "get a life". Cand o sa am nevoie o sa va contactez negresit. Intre timp pastrati lectiile de viata pentru programul de succes de la pro sau ptr voi daca veti avea una!
vad ca iti place sa faci misto de noi.
angajatul ala de la ESD ti-a zis ce ai vrut sa auzi si a scapat de tine.
mai bine strange bani si i-ai juniorului alt telefon mai scump, ca tocmai a invatat o "lectie".

pe aici ti s-a spus ca se poate reseta telefonul si sterge inclusiv contul de google sau samsung cu un custom ROM, instructiunile sunt la liber pe net.
iar cine nu se pricepe (hotul sau cumparatorul de buna credinta) merge la un service GSM si aia stiu exact ce trebuie sa faca.

#76
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 khristy36, on 22 ianuarie 2020 - 10:04, said:

Operatorii de telefonie mobila iti pot bloca telefonul dupa imei.Dar nu au nici un interes.De ce ?Gandestete ca telefonul furat va avea nevoie de un abonament ,tu vei avea nevoie de telefon, ei impusca doua lucruri odata, un telefon nou si o cartela noua.
LOL
Ai 2 oameni si 1 singur telefon. Chiar conteaza cine cumpara al 2lea telefon, sa aiba amandoi telefoane?

#77
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 04.10.2007

 rex, on 23 ianuarie 2020 - 13:44, said:

vad ca iti place sa faci misto de noi.
angajatul ala de la ESD ti-a zis ce ai vrut sa auzi si a scapat de tine.
mai bine strange bani si i-ai juniorului alt telefon mai scump, ca tocmai a invatat o "lectie".

pe aici ti s-a spus ca se poate reseta telefonul si sterge inclusiv contul de google sau samsung cu un custom ROM, instructiunile sunt la liber pe net.
iar cine nu se pricepe (hotul sau cumparatorul de buna credinta) merge la un service GSM si aia stiu exact ce trebuie sa faca.

De data asta sa ne faca noua in ciuda va cumpara unu de 1000 Euro....

#78
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 rex, on 22 ianuarie 2020 - 11:37, said:


daca l-a cumparat prin posta/curier e normal sa stie cine e, ca s-a trimis pe adresa lui de acasa.
oricum asta e una din "schemele" uzuale: cineva vinde un telefon pe olx, il trimite cumparatorului care il plateste si il foloseste un timp, apoi proprietarul mana in mana cu vanzatorul depune plangere la politie unde precizeaza numele si adresa cumparatorului, asa ca politistii se duc la fix.

daca s-ar fi intalnit undeva pe stranda sa il cumpere, vanzatorul nu avea de unde sa stie numele si adresa cumparatorului.
Sigur nu e ceva inventat pe moment. Nu!
Adica reclamantul e mana in mana cu hotul si se duc amandoi la politie sa il tepuiasca pe un al 3lea. Iar hotul castiga o ciocolata pt deranj si pt ca isi baga pielea la saramura. LOL

Edited by underb, 23 January 2020 - 14:00.


#79
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 07.01.2011
Este la amanet sau pe olx de mult, va faceti prea multe filme zic eu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate