Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sfat alegere cariera

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
Prvsile

Prvsile

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.01.2020
Sincer, am inceput sa ma uit la pretul terenurilor si al apartamentelor din Bucuresti, Cluj, Iasi, Constanta (inclusiv Mamaia) si mi se par destul de mari...ma gandesc ca o parte din banii pe care i-am facut in astea 4 luni, sa-i investesc, ma gandeam sa pun o parte in actiuni de growth (Apple, Tesla, Square, etc), si o parte sa-i tin ca si fond de urgenta...nu am zeci de mii de euro ca sa pot cumpara un apartament sau un teren. Am o oarecare experienta in bursa deoarece aveam o perioada in care investeam la bursa si ma informam destul de des, dar am scos banii deoarece avusesem o urgenta.
Ideea e sa fac ceva productiv in toti acesti an in care voi face meseria asta, nu sa cumpar cacaturi care se devalorizeaza ca sa arat lumii "uite ce am eu"
O sa vad ce imi rezerva viitorul, in continuare trag tare, si tin legatura cu oamenii din domeniu.

#56
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View PostPrvsile, on 12 aprilie 2021 - 14:00, said:

Sincer, am inceput sa ma uit la pretul terenurilor si al apartamentelor din Bucuresti, Cluj, Iasi, Constanta (inclusiv Mamaia) si mi se par destul de mari...ma gandesc ca o parte din banii pe care i-am facut in astea 4 luni, sa-i investesc, ma gandeam sa pun o parte in actiuni de growth (Apple, Tesla, Square, etc), si o parte sa-i tin ca si fond de urgenta...nu am zeci de mii de euro ca sa pot cumpara un apartament sau un teren. Am o oarecare experienta in bursa deoarece aveam o perioada in care investeam la bursa si ma informam destul de des, dar am scos banii deoarece avusesem o urgenta.
Ideea e sa fac ceva productiv in toti acesti an in care voi face meseria asta, nu sa cumpar cacaturi care se devalorizeaza ca sa arat lumii "uite ce am eu"
O sa vad ce imi rezerva viitorul, in continuare trag tare, si tin legatura cu oamenii din domeniu.

Bursa e riscanta in perioada de criza
Cumpara un teren langa Bucuresti eventual pe care il poti valorifica ulterior

#57
evromel99

evromel99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2021

View PostPrvsile, on 09 aprilie 2021 - 10:06, said:


Multumim pentru informatii, poti sa ne dai mai multe detalii care sunt pasii sa ajungi acolo?.

Edited by Dany_Darke, 15 May 2021 - 16:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate