Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Protest la EA Sports - noiembrie 2019

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
38 răspunsuri în acest subiect

#37
steviegriffin

steviegriffin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 10.01.2020

 ro_explorer, on 21 ianuarie 2020 - 10:09, said:

Nu, în nici un caz....dar un copil răsfățat care se da cu curul de pământ în magazin ca el vrea mașinuța aia verde trebuie sa primească mașinuța aia verde? Este exact același nivel de activism cu asta din topic.
Nu ti se pare ca ai o gandire cam .....COMUNISTA?
Producatorul are obligatia de a satisface pretentiile clientului.
N-o face, va trebui sa se astepte la consecinte.

 ro_explorer, on 21 ianuarie 2020 - 07:54, said:

Tu realizezi, sper, ca e vorba despre un joc video stupid nu? Mai sunt zeci de mii de jocuri pe care le poți juca. Treci mai departe.
Îmi mențin părerea ca aia sunt niște ratați notorii, fiecare dintre ei, începând cu ala cu portavoce. Asta e următorul nivel de la a sparge tastatura. Un lucru îmi este clar, suntem condamnați ca specie.
Auzi la el, activism civic..... pentru un joc idiot... trololol.
Da, e activism civic in favoarea drepturilor si protectiei  consumatorilor.
Sau iti  suna strain conceptele astea?

 ro_explorer, on 21 ianuarie 2020 - 11:13, said:

Asta nu face situația mai puțin ridicola și mai puțin lipsita de sens. Niște ratați fără viata se dau cu curul de pământ ca nu le da EA ce vor ei. Hilar.
Cum ar fi ca cerșetorii sa facă un protest ca nu li se da? Exact la fel....  La fel de ridicol, la fel de inutil.
Dar nimeni nu are obligatia sa le dea ... capisci ?
Inutili,   ratati, rasfatati, cersetori ......sau nu......scrie in constitutie si in declaratia universala a omului  ca CETATEANUL are dreptul sa se planga despre produs si servicii  daca i se par de rahat.
Si cu asta am pus punct.
Zii mersi ca au pus de un protest  spontan  si nu au reclamat in masa la protectia consumatorului ca era mai nasol.
EA Romania  s-ar fi ales cu niste amenzi foarte mari....si stii bine ca statul roman  unde vede rost de ciugulit bani  baga amenzi mari.

 edy_wheazel, on 21 ianuarie 2020 - 14:45, said:

EA (si nu doar EA) ii o mizerie cu microtranzactiile ei. In Belgia sunt considerate jocuri de noroc si sunt ilegale. In UK a fost o comisie ce a analizat treaba, nu stiu exact cum s-a terminat. Iar aia cu protestu' lor sunt niste rataciti cu mai mult timp liber decat ii necesar. Welcome to the new fucking age of gaming!

Majoritatea romanilor, ca de obicei, sunt retrograzi si mai ales tepari in gandire cand vine vorba de civism si proteste.

Editat de steviegriffin, 21 ianuarie 2020 - 19:50.


#38
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.929
  • Înscris: 08.01.2018

 ro_explorer, on 21 ianuarie 2020 - 11:13, said:

Asta nu face situația mai puțin ridicola și mai puțin lipsita de sens. Niște ratați fără viata se dau cu curul de pământ ca nu le da EA ce vor ei. Hilar.

Cum ar fi ca cerșetorii sa facă un protest ca nu li se da? Exact la fel....  La fel de ridicol, la fel de inutil.


Dar nimeni nu are obligatia sa le dea ... capisci ?


Hilar inseamna altceva....si-a schimbat sensul :). No hate bro, si eu am aflat tarziu :))

#39
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.666
  • Înscris: 15.12.2009

 steviegriffin, on 21 ianuarie 2020 - 19:50, said:

....

 jimi91, on 21 ianuarie 2020 - 19:53, said:

...

Jucatori de Fifa sa inteleg Posted Image ... Pai succes la proteste atunci. Sa imi spuneti si mie ce ati rezolvat.

Pentru Stewie ... vezi ca protectia consumatorului se ocupa cu altceva ... Cred ca ai inteles gresit ce inseamna democratie .... si faptul ca democratia se aplica si la producatori, nu numai la consumatori.
Stii ca atunci cand dai "accept" pe intelegerea scrisa cu EA accepti niste termeni si conditii ... daca te uiti prin termenii si conditiile alea ai sa vezi ca nici un producator de jocuri din lume nu e obligat sa iti dea ti servere sub nas si mai stiu eu ce alte minuni. Producatorul iti da jocul, il joci asa cum e sau nu il joci ... simplu. E alegerea ta si singurul mod prin care poti penaliza un producator este sa nu ii achizitionezi produsele. O plangere la cprotectia consumatorului s-ar fi soldat cu un mare fâs. Mai mult, legea ar trebui facuta ca daca faci o plangere nefondata la protectia consumatourlui sa fie ca la proces, platesti costurile de "judecata".

Inca o data, e dreptul tau sa te tavalesti in noroi, sa te dai cu curul de pamant si sa faci greva foamei cerandu-ti drepturile .... dar cat timp drepturile tale nu sunt legate de obligatiile altcuiva, nu e nimeni obligat de absolut nimic sa iti satisfaca cererea.

Inca o data, succes la proteste. Intr-o zi o sa cresteti si voi.

P.S.: Stewie .. hai ca mai ai un pic si faci norma pentru Poiana .. rezista! Nu mai ai mult si poti reveni in forta.

Editat de ro_explorer, 21 ianuarie 2020 - 20:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate