Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

DIGI TV a lansat pachetul 4K alături de Eurosport 4K (U.H.D.) în data de 17.01.2020.

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
482 replies to this topic

#451
profus

profus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.11.2008
Daca @profus iti zice ca are un GZ2000, cat de adanc ar trebuii sa mai bage mana in buzunar? Intreb pt cultura mea generala, ca ma intereseaza subiectul Eurosport4K & RCS/Vodafone.

@RFL..... Ms. Bingo

@iZet Daca te deranjeaza problema noastra a celorlalti sterg postarea.
Nu e nici o problema.
Cu scuzele de rigoare fara absolut nici o ofensa, nu stiu de ce am eu impresia ca pari putin a "Gica Contra" pe topicul asta.

O seara frumoas tuturor

#452
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
De ce m-ar deranja, mai ales ca inca de la lansare am zis de problema cu luminozitatea vs Eurosport HD sau Eurosport 4K, versiunea ruseasca (fara HDR)? Doar ca, din testele mele, problemele apar la tv-uri cu luminozitate mica iar singura salvare ar fi Eurosport sa umble la setari. Nu RDS, nu Vodafone, ca ei sunt doar intermediari si respecta contractele pe care le au cu Discovery, deci Eurosport trebuie bombardat cu reclamatii.

#453
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Eurosport 4k nu are nimic în comun cu imaginea 4k, doar sigla are in denumire 4k.
Alte canale 4k in Hdr de pe satelit se vad lacrimă.

#454
profus

profus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.11.2008
Eu consider ca daca avem contract cu RDS si le facem o sesizare ei trebuie sa insiste ca sa o rezolve, nu eu sa trimit sesizari catre terti.
Poate sunt multi care nici nu stiu sa vorbeasca alta limba ca sa trimita sesizarea.
Poate sunt abonati in varsta care nici nu stiu cum si unde ar putea sa faca sesizarea asta la Eurosport
Stim noi cativa care mai butonam netul dar ceilalti? Marea majoritate ?
RCS-RDS are contract cu Discovery si presupun ca au mai multa trecere cu orice sesizare decat noi ca simpli abonati.
Ce ne.am face daca toate posturile ar avea probleme de transmisie ?
Ar trebui sa trimitem noi sezizari catre toti ceilalti proprietari de canale TV ?
Dar am sa le trimit si lor, desi sunt convins ca voi fi luat in seama si mai putin decat cei de la DIGI.
Si da, astazi, asa cum recomanzi celorlalti desi nu asa ar trebui sa fie mersul lucrurilor, m.am dezabonat de la extraoptiunea 4k doar ca semn de protest .

Inca o data seara frumosa

#455
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
Daca maine, ipotetic vorbind, Antena 1/ProTV/orice alt post tv ar incepe sa transmita alb-negru, la orice provider TV, tu cui te-ai plange? Nu postului in cauza, cand stii ca el asa a decis sa transmita? Ca una e cand 10/100/1000 de oameni se plang providerului si el poate uita sa trimita plangerea mai departe, si alta e cand postul tv e luat cu asalt cu plangeri si afla mai repede si din mai multe surse ca are probleme.

@crursu: Continutul e upscalat, normal ca nu are claritate. Daca in anii trecuti au mai avut continut nativ 4K, acum, din cauza Covid-ului care a amanat/anulat competitiile sportive, transmit doar FHD upscalat.

Edited by iZet, 31 March 2020 - 22:47.


#456
profus

profus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.11.2008
Daca ai probleme cu Enel unde suni ?
Daca ai probleme cu Apa Nova unde suni ? Etc....Etc....
Sunam la furnizori lor ?
Cu parere de rau dar crede-ma ca nu e buna logica ta.
Poate sa ramana doar ca ultima varianta alternativa dar in nici un caz ca primara.

#457
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Și totuși, răspunzători pentru conținut sînt cei de la Eurosport! Cînd nu-ți convine că transmit pe Arsenal și nu pe Manchester United, te îndrepți cu o sesizare și o înjurătură direct la Eurosport și nu la Digi, nu? Păi și atunci, la capitolul „luminozitate” de ce să-i mai amesteci și pe cei de la Digi/UPC în ecuație? Contractul dintre ei cu siguranță stipulează că nu au voie să intervină în vreun fel asupra semnalului. Și tu tot pe ei te arunci cu gura? WTF!!!

View Postprofus, on 31 martie 2020 - 22:51, said:

Daca ai probleme cu Enel unde suni ?
Daca ai probleme cu Apa Nova unde suni ? (...)
Serios? Păi de ce nu faci contract direct cu barajul de la Siriu, poate îți dau o găleată de curent? Eventual, dacă te porți frumos, primești și o găleată de apă și nu mai ai nevoie de Apa Nova! Bonus vreun pește...:)
Eurosport îl poți lua și de la alți provideri, îl poți lua și de pe satelit, îl poți lua și prin IPTV! De ce cablu, de ce Digi?

#458
marvadal

marvadal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 08.04.2013
Ce comparatii penibile Posted Image , tu ca client ai treaba cu cine ai contract mai departe e treaba lor pe partea B2B daca se inteleg sau nu...

#459
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Păi na, după cum vezi ei se înțeleg bine! Tu ce mai faci? Tot cu Eurosport 4K pe negru?:)

#460
marvadal

marvadal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 08.04.2013
Daca umblu la setari si activez echivalentul modului dinamic pt HDR(HDR Plus) se vede cat de cat ok, ideea e ca nu e normal si ar trebui sa mearga cu aceleasi setari cu care se vede impecabil restul de continut in format HLG. Asa ca pt moment, ignor complet Eurosport 4K si il am scos de pe lista de canale favorite.

Edited by marvadal, 01 April 2020 - 22:02.


#461
Gabrielsson

Gabrielsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.10.2016
Cred ca cei care se plâng de luminozitatea HDR pe Eurosport 4K sunt aceeași care s-au plâns de HDR și pe Digi 4K și pana la urma l-au scos de tot 😂

#462
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Crezi greșit, HDR HLG pe Digi 4K e muuult diferit de HDR HLG pe Eurosport 4K! Le ai sau vorbești de prin vecini...?

#463
Gabrielsson

Gabrielsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.10.2016
Eu nu am zis ca sunt la fel 😉

#464
marvadal

marvadal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 08.04.2013

View PostGabrielsson, on 12 aprilie 2020 - 12:54, said:

Cred ca cei care se plâng de luminozitatea HDR pe Eurosport 4K sunt aceeași care s-au plâns de HDR și pe Digi 4K și pana la urma l-au scos de tot 😂

Vorbești prostii și ai înghețat, Digi 4k a difuzat meciuri în HDR până de curând când s-au suspendat toate campionatele.

Cât despre cum s-au văzut transmisiile HDR de pe Digi 4k, toate s-au văzut fără probleme.

#465
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019

View Postcrursu, on 31 martie 2020 - 22:33, said:

Eurosport 4k nu are nimic în comun cu imaginea 4k, doar sigla are in denumire 4k.
Alte canale 4k in Hdr de pe satelit se vad lacrimă.

Nu vorbesc prostii eu, dar de curând mi-am reactivat pachetul 4K.
Urmăresc atât Eurosport 4K cât şi Digi 4K. Amândouă se văd foarte bine.
Culori vii, calitate maximă şi stau cu ,,capul pe pernă'', deci nu lipit de tv. Nu am avut problemă până acum cu cele două canale.

#466
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Cred că ești singurul care crede că se vede ”foarte bine”.

#467
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Depinde de la ce vine: că dacă înainte se uită pe analogic sau SD, așa e, să vad bine.

#468
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019

View Postraduors, on 05 mai 2020 - 06:47, said:

Depinde de la ce vine: că dacă înainte se uită pe analogic sau SD, așa e, să vad bine.

Nu mai am analogic de câțiva  ani. Doar la HD-uri și 4K  mă  uit și se vede diferenta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate