Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Xiaomi Mi 10

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1895 replies to this topic

#1369
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Ia intra tu la setari aditionale/accesibilitate, apesi tab-ul "Fizic" si ai acolo "Timp de realizare a unei actiuni (Timp limita accesibilitate)". La mine e implicit setat, dar mai sunt si intervale de 10 sec, 30 sec, 1 min si 2 min.

#1370
kills1402

kills1402

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.03.2007

View Postffaannee, on 25 decembrie 2020 - 09:33, said:

Ia intra tu la setari aditionale/accesibilitate, apesi tab-ul "Fizic" si ai acolo "Timp de realizare a unei actiuni (Timp limita accesibilitate)". La mine e implicit setat, dar mai sunt si intervale de 10 sec, 30 sec, 1 min si 2 min.

Sa traiesti 1000 de ani  !!!  asta a fost !!   Craciun fericit !!

#1371
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Mă mir că chestia aia a rămas și după resetare.

#1372
glaurentiu

glaurentiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 05.07.2007
Am văzut pe Youtube cum ca ar fi posibil sa face task-uri automate în MIUI 12, de genul, oprire wifi, Bluetooth, date, la o anumita ora, dar nu am gasit opțiunea la telefonul meu.
Este cumva ascunsa de vreo alta setare?

#1373
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005
Salutare, mie nu mi-a venit niciun update pe Mi 10 5g versiunea de 256 Gb, o avea vreo legatura?
Apropo de optimizare, cu adb am dezinstalat vreo 30 de mizerii din lista de bloatware si zic eu ca ajuta destul.
Sa inteleg ca MIUI-ul acesta nou bazat pe android 11 aduce imbunatatiri in autonomia bateriei? Ar fi bine primite...

#1374
kills1402

kills1402

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.03.2007
A gasit cineva o versiune  buna pentru MIUI Contacts and dialer  .
Nu-mi place deloc  aplicatia default google !! nu poti sa personalizezi grupuri ,chestii ..

Am testat 2 versiuni  si nu functioneaza corect , dau crash , cred ca pentru europa au  sistat suportul , ce se gaseste sunt doar pentru china !!

Numai bine !

#1375
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005
Poate confirma cineva ca acesta este updateul bun? https://bigota.d.miu...62fd18_11.0.zip
Ma induce in eroare denumirea "Android 11 Stable beta" Pai ori e stable ori e beta? Numele este foarte confuz.
Telefonul merge impecabil si doar pt o mai buna optimizare a bateriei as face updateul desi ceva imi spune ca nu este chiar final.
Imi poate da si mie cineva mai multe detalii?
Multumesc anticipat.

#1376
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
S a postat mai in spate link uk asta pentru android 11
https://www.rprna.co...oad-link-04-12/

#1377
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
@kills

Încearcă aplicația true phone din magazin play.

#1378
kills1402

kills1402

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.03.2007
Probleme cu  dark mode aveti?  stiu ca anumite aplicatii nu sunt optimizate pentru asta , dar  am observat si  faptul ca  iconitele de restart /oprit/avion/silentios   abia se observa pe dark   , bine ca au  scrisul cu alb !!

Multumesc !!

@vali02br  Este ok si aplicatia asta dar mai ok era aplicatia de la Xiaomi  MIUI Contacts and dialer !!

#1379
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Și mie îmi plăcea aia nativă.. Asta e..

#1380
kofe

kofe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 09.11.2009
Da, ai dreptate cu dark mode. Icoanele de restart abia se vad, la eMAG nu mai merge dark mode deloc, iar la SwiftKey nu se vedeau butoanele shift, vrigula, punctul și backspace.
Mai nou am o problema cu aplicația gmail. Nu mai pot vedea si nici descarca niciun fisier atașat mailului. Am dat clear data si tot degeaba. Cu alt client email, meege fără probleme.

Edited by kofe, 28 December 2020 - 01:12.


#1381
geotac

geotac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 14.10.2015
Xiaomi Mi 11 în curând....post nou ceva !?

#1382
kills1402

kills1402

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.03.2007

View Postkofe, on 28 decembrie 2020 - 01:12, said:

Da, ai dreptate cu dark mode. Icoanele de restart abia se vad, la eMAG nu mai merge dark mode deloc, iar la SwiftKey nu se vedeau butoanele shift, vrigula, punctul și backspace.
Mai nou am o problema cu aplicația gmail. Nu mai pot vedea si nici descarca niciun fisier atașat mailului. Am dat clear data si tot degeaba. Cu alt client email, meege fără probleme.

aplicatiile custom  gen SwiftKey  si emag  le  dezactivezi  din  setari/afisaj/dark mod/aplicatii individuale / si de acolo activezi  sau dezactivezi ce aplicatii  nu-ti  functioneaza corect !!
Eu asa am facut cu multe  dintre ele , inclusiv  instagram  am dezacticat de acolo si am ales din aplicatie  modul dark si  totul este ok !!

#1383
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
E cineva pe xiaomi.eu stable care a instalat noul 12.2.7.0 (tot stable)? Momentan sunt pe 12.2.2 dar nu găsesc un twrp bun pentru Android 11, care sa poată citi memoria internă.

#1384
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
L.E. am rezolvat

#1385
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Eu sunt, acum am văzut postarea . Pare în regulă dupa dirty install de la android 10.

#1386
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Problema la mine era ca nu exista un twrp bun care sa mai citească / decripteze internal storage pe Android 11. Mi-a fost ușor sa trec de la romul vechi la primul stabil pe android 11, dar de la acela la 12.2.7 a fost problematic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate