Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Xiaomi Mi 10

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1895 replies to this topic

#1891
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Nu par a fi conform unor forumuri de pe afară

#1892
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013
Imi cam fac necazuri platile NFC (google pay) dupa upgrade la miui14, mai ales daca vreau sa platesc cu alt card si stau cu aplicatia deschisa si cardul cu care vreau sa platesc selectat.
In majoritatea cazurilor ma trezesc cu "Phone moved too fast" la telefon sau "Please insert card" la POS :lol:.

#1893
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Am avut si eu pe Mi 10 problema asta, exact acelasi mesaj l-am avut, dar eu aveam xiaomi.eu dupa ce-i facusem un upgrade.
Dupa ce am reflash-uit iarasi, de la 0 cu acelasi firmware, problema a disparut. Insa intre timp am revenit la Miui 13, tot xiaomi.eu, pentru alte teste, eu acest model il folosesc ca backup.
Incearca la setarile platilor cu telefonul sa setezi aplicatia dorita pentru plati ca aplicatie implicita (Payment default) si la "Use default" sa selectezi "Always use default app". Cumva sa blochezi ca platile sa fie intotdeauna procesate doar cu aplicatia aleasa de tine.

#1894
FanSte

FanSte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.09.2007
Salut! De aproximativ o luna de zile am inceput sa am probleme cu telefonul meu Xiaomi Mi 10 5G, care se deblocheaza aiurea in buzunar si incepe sa sune pe cine apuca, Am observat ca problema a aparut dupa ce am facut ultimul update de soft(Versiune MIUI 14.0.2.0(TJBEUXM) si versiune Android 13 TKQ1.221114.001.
Tin sa precizez ca am setat ca telefonul sa poata fi deblocat cu model si cu deblocare faciala.
A mai patit cineva cera similar?

Edited by FanSte, 26 June 2023 - 09:31.


#1895
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
Xiaomi Mi 10 5G. Android version; SKQ1.211006.001  Miui global 13.0.4.  Cum se face update la android? Multumesc

#1896
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Cu rabdare si cu multa documentare.
In mare pasii sunt urmatorii de mai jos, insa ai nevoie de un PC:
1. Download-ezi cea mai recenta versiune Fastboot pentru EEA de pe site-ul: https://xiaomifirmwa...chive/miui/umi/ (vezi sa download-ezi fisier cu extensia tgz)
2. Download-ezi si instalezi 7-zip pentru dezarhivarea fisierului de la pasul 1
3. Download-ezi aplicatia "MIUI ROM Flashing Tool" pentru flash-uirea versiunii download-ate la pasul 1. (Viziteaza de pe un PC pagina: https://new.c.mi.com.../detail/guide/1 - vezi pagina "Fastboot Update", pagina nu poate fi vizualizata in browser-e pe telefon)
4. Debochezi bootloader-ul. https://en.miui.com/...ownload_en.html
5. Flash-uiesti frimware-ul de la pasul 1 cu aplicatia de la pasul 3. (optional poti bloca bootloader-ul la loc)

Edited by Ciubex, 13 July 2023 - 06:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate