Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cum scot sufletul din corpul fizic?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View PostArlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 14:01, said:

Buna

Cum fac sa ies din corpul asta fizic?
Dar de ce ai vrea sa iesi?

#38
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostFlyMe2, on 24 februarie 2020 - 16:04, said:


Dar de ce ai vrea sa iesi?

E bine ca si experienta.

#39
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View PostArlechinohh, on 24 februarie 2020 - 16:06, said:



E bine ca si experienta.
In ce sens? E sanatos pt.corp, asa ca si cand ai lua vitamine sau cum?
Cu ce te ajuta experienta?

#40
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostArlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 14:01, said:

Cum fac sa ies din corpul asta fizic?
Stai acolo unde ești!

#41
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostFlyMe2, on 24 februarie 2020 - 16:09, said:


In ce sens? E sanatos pt.corp, asa ca si cand ai lua vitamine sau cum?
Cu ce te ajuta experienta?

Uite eu de exemplu dupa ce am intrat in transa de vreo 3-4 ori am inceput sa am telepatie cu unele persoane si inca de mai multe ori intr-o zi ceea ce e wow si plus de asta am avut o premonitie care s-a si intamplat dar nu as vrea sa vorbesc despre ea pt ca e persoanala.

Deci starile astea de transa iti dau super-puteri.

#42
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View PostArlechinohh, on 29 februarie 2020 - 20:04, said:



Uite eu de exemplu dupa ce am intrat in transa de vreo 3-4 ori am inceput sa am telepatie cu unele persoane si inca de mai multe ori intr-o zi ceea ce e wow si plus de asta am avut o premonitie care s-a si intamplat dar nu as vrea sa vorbesc despre ea pt ca e persoanala.

Deci starile astea de transa iti dau super-puteri.
Nu neaparat. Le poti avea si fara transa, doar cu stari usoare de metitatie si autocunoastere. Depinde de tine cat esti de deschis fata de tot ceea ce te inconjoara la un alt nivel decat material, vizibil. Oricum aceasta stare si aceasta usurinta de perceptie dispar imediat ce te-ai deconectat de la acest nivel si ai revenit cu picioarele pe pamant. Depinde ce alegi in final, care mod de viata...

#43
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Ce tratamente medicamentoase urmati? poate este cazul unei schimbari.

#44
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View PostFC72, on 01 martie 2020 - 09:27, said:

Ce tratamente medicamentoase urmati? poate este cazul unei schimbari.
Daca tu nu crezi nu inseamna ca nu exista.

#45
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Daca nu cred eu, nu este nici o problema, dar daca nimeni in afara de tine nu crede, atunci este o problema, care deobicei se trateaza.

#46
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View PostFC72, on 01 martie 2020 - 11:34, said:

Daca nu cred eu, nu este nici o problema, dar daca nimeni in afara de tine nu crede, atunci este o problema, care deobicei se trateaza.
Aici este aria paranormal si se discuta in consecinta.

Nu e problema ta sa tratezi pe nimeni. Daca mai faci afirmatii jignitoare iti dau raport!



#47
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostFlyMe2, on 01 martie 2020 - 09:03, said:


Nu neaparat. Le poti avea si fara transa, doar cu stari usoare de metitatie si autocunoastere. Depinde de tine cat esti de deschis fata de tot ceea ce te inconjoara la un alt nivel decat material, vizibil. Oricum aceasta stare si aceasta usurinta de perceptie dispar imediat ce te-ai deconectat de la acest nivel si ai revenit cu picioarele pe pamant. Depinde ce alegi in final, care mod de viata...

Pentru mine meditatia este ceva incert. Oamenii pot numi meditatie statul cu picioarele incrucisate pe podea.
Nu sunt sigura ca dispar imediat starile pentru ca dupa transa sunt mai toleranta intr-un fel deci e de bine.

#48
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View PostArlechinohh, on 01 martie 2020 - 15:13, said:



Pentru mine meditatia este ceva incert. Oamenii pot numi meditatie statul cu picioarele incrucisate pe podea.
Nu sunt sigura ca dispar imediat starile pentru ca dupa transa sunt mai toleranta intr-un fel deci e de bine.
Nu dispar starile imediate, dispare in timp spiritualitatea ta, in timp ce te ancorezi tot mai mult in material (casa, job, familie, copii, bani, etc.).

#49
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 26.01.2009

View PostArlechinohh, on 24 februarie 2020 - 15:53, said:


Ce e mantra?

O mantră este o rostire sacră, un sunet numinos, o silabă, un cuvânt sau foneme sau un grup de cuvinte în sanscrită care cred că practicienii au puteri psihologice și / sau spirituale. Unele mantre au o structură sintactică și sens literal, în timp ce altele nu.


O mantră pentru eliminare fricii.
Meditezi si auzul il concentrezi foarte usor pe sunete.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h8WgbquH-7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mantrele pe care le vei cauta sa fie cat mai aproape de forma originală - fara mixuri, muxica electronica etc. Contul de pe youtube care are mantra de mai sus are o mutime de mantre bune.

#50
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 26.01.2009
Eu aș zice ca e un sunet sau sunete la care chakrele și aura rezonează și efectul diferă in functie de mantră, unele sunt pentru purificarea aurei, chakrelor, echilibrari etc.


Despre mantra Om mani padme hum
http://noulpamant.ro...mani-padme-hum/

Edit: cred ca ar fi bine sa nu sari din prima sa urci Everestul, deocamdata ar trebui sa elimini frica, să meditezi in starea alfa fara sa iti zboarea mintea de colo colo ,cel putin 5 minute.

Edited by imnotsmith, 04 March 2020 - 23:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate