Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Cum scot sufletul din corpul fizic?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019
Buna

Cum fac sa ies din corpul asta fizic? Deci eu am incercat sa intru in transa si chiar reusesc dar mi-e foarte frica sa nu ma duc prea departe si sa ma pierd si atunci deschid ochii si se termina tot. Intru relativ usor in transa, cam in 5-8 minute.

Sa imi raspunda chiar si cei cu experienta cat de putina.
Credeti ca o sa intru in coma daca nu mai pot reveni in corp?

Multumesc mult.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu mai vă drogaț.

Dacă chiar o arzi pe para-anormale din acestea întoarce-ți oleacă sufletul în trup, deschide și tu un Goagăl.

https://nlpmania.ro/...lezi-constient/

Edited by waterman, 09 January 2020 - 14:10.


#3
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Nu intri in nicio transa. Intri in starea Alfa de somn (pregatire pentru somn). Vezi cartea lui Dan Seracu - Autocontrol pentru avansati.

#4
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 Arlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 14:01, said:

Sa imi raspunda chiar si cei cu experienta cat de putina.
Credeti ca o sa intru in coma daca nu mai pot reveni in corp?

Atunci cand corpul astral se detaseaza de corpul fizic nu o face cu totul, ramane agatzat de cordunul de argint, care asigura revenirea in corpul fizic.

http://cristiana-blo...-de-argint.html

Acum.. pentru un neinitiat in decorporalizare.. senzatia de frica in raport cu corpul ramas inert si vazut de deasupra este deosebit de puternica, pentru ca, spiritul stie ca corpul fizic este limitat si s-ar putea sa doreasca sa nu se mai intoarca in corpul fizic... Plus, senzatia corpului fizic de corp inert, "ca de mort" ramane activa pe toata durata decorporalizarii iar omul nu este obisuit sa se vada pe sine ca nu mai poate misca absolut nimic din propriul corp fizic.

Asa se face ca acete experiente de decorporalizare, nu sunt recomandate pentru neinitiati si trebuie exersate treptat pana ce spiritul se obisnuieste cu ideea si poate reveni singur in corp.

Edited by Kres, 09 January 2020 - 14:17.


#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
cand iesi din corp,pot sa intre niste entitati in corpul tau demonii,asa ca mai bine stai cuminte in corp si roaga-te

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

 Arlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 14:01, said:


Pai e simplu.

La prima fotografie pur si simplu suprapui doua expuneri. Una cu umbra ta si alta cand dormi.
La a doua fotografie e chiar simplu, cu o perdea de dus. Ai grija la iluminare.
La a treia e si mai simplu: expunere mai lunga si te clatini un pic in stanga si in dreapta.

Edited by Bursul, 09 January 2020 - 14:41.


#7
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Initiator, poti iesi linistit din corpul fizic si daca nu mai poti intra inapoi nu e problema, ori ramai in lumea spirituala ori poate gaseti un trup mai bun daca al tau ti-a ramas mic si tot vrei sa iesi.

#8
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Inainte de ceea ce tot vrei sa faci si iti este frica, incearca cu ceva munca (minim 8 ore) din care sa produci una de-un leu, pentru inceput.
Garantat vei dormi fara vise si te vei trezi tot tu, adica intreaga si cu chef de inca o repriza. Asta pana in weekend cand ai voie sa dormi, teoretic, cat vrei.
Sa ne spui cat ai produs maine. Daca sari de una de 10 pe zi, esti deja mult departe pe drumul cel bun.
Spor si incredere, ca poti!

Uite asa se apuca toti de traznai din astea. Lipsa de activitate concreta. Ce v-as mai pune eu la sapat niste santuri.

Edited by radudd, 09 January 2020 - 14:54.


#9
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 Kres, on 09 ianuarie 2020 - 14:15, said:



Atunci cand corpul astral se detaseaza de corpul fizic nu o face cu totul, ramane agatzat de cordunul de argint, care asigura revenirea in corpul fizic.

http://cristiana-blo...-de-argint.html

Acum.. pentru un neinitiat in decorporalizare.. senzatia de frica in raport cu corpul ramas inert si vazut de deasupra este deosebit de puternica, pentru ca, spiritul stie ca corpul fizic este limitat si s-ar putea sa doreasca sa nu se mai intoarca in corpul fizic... Plus, senzatia corpului fizic de corp inert, "ca de mort" ramane activa pe toata durata decorporalizarii iar omul nu este obisuit sa se vada pe sine ca nu mai poate misca absolut nimic din propriul corp fizic.

Asa se face ca acete experiente de decorporalizare, nu sunt recomandate pentru neinitiati si trebuie exersate treptat pana ce spiritul se obisnuieste cu ideea si poate reveni singur in corp.

Ideea e ca eu nu mi-am vazut corpul de deasupra, doar simt ca vrea sa plece in alta dimensiune si atunci ma opresc. De asemenea in timpul ala aveam ganduri gen: 'la ce e bun corpul asta stricacios, nu il mai vreau, ce lume de ra**t'

#10
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 cristirg, on 09 ianuarie 2020 - 14:28, said:

cand iesi din corp,pot sa intre niste entitati in corpul tau demonii,asa ca mai bine stai cuminte in corp si roaga-te

Nu ar avea cum sa intre in corpul meu; trupul meu l-a facut Dumnezeu pt mine. Oricum nu cred ca vreun demon ar rezista in papucii mei nici macar o zi :))

#11
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Daca nu ai vazut tunelul,degeaba.
Eu l-am vazut de vreo 3 ori,prima data cred ca am fost aproape de coma(alcoolica), a doua oara dupa febra mare si a treia oara nu mai stiu de ce...

#12
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 radudd, on 09 ianuarie 2020 - 14:53, said:

Inainte de ceea ce tot vrei sa faci si iti este frica, incearca cu ceva munca (minim 8 ore) din care sa produci una de-un leu, pentru inceput.
Garantat vei dormi fara vise si te vei trezi tot tu, adica intreaga si cu chef de inca o repriza. Asta pana in weekend cand ai voie sa dormi, teoretic, cat vrei.
Sa ne spui cat ai produs maine. Daca sari de una de 10 pe zi, esti deja mult departe pe drumul cel bun.
Spor si incredere, ca poti!

Uite asa se apuca toti de traznai din astea. Lipsa de activitate concreta. Ce v-as mai pune eu la sapat niste santuri.

Nu inteleg de ce esti asa suparat. Unii oameni vor pur si simplu sa experimenteze lucruri la nivel superior, unii nu sunt multumiti cu existenta asta banala. Apropo, de unde stii ca n-am job?

 r_murphy, on 09 ianuarie 2020 - 15:00, said:

totusi, experimentele au fost incununate de un succes partial, intrucit desi desprinderea este extrem de facila, revenirea, fuziunea celor 2 corpuri, dupa scindare nu a mai fost posibila, sau cum ar spune doamna turcan, operatia a reusit, dar pacientul a decedat postoperatoriu ..

Daca nu mai revin in trup cu atat mai bine, oricum nu-mi place pe aici.

#13
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Arlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 15:23, said:

trupul meu l-a facut Dumnezeu pt mine.

Poate fi second-hand, poate are kilometrajul dat peste cap, n-ai de unde stii....

 Arlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 15:29, said:

Apropo, de unde stii ca n-am job?

Aia cu job nu prea au timp sa iese afara din corp...

Edited by daniMMM, 09 January 2020 - 15:41.


#14
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Trupul tau e facut de mama ta, nu de altcineva, cand isi inceteaza functionarea fiziologica, se stinge lumina, nu se desprinde nimic, pur si simplu nu mai existi, dispari, senzatiile tale sunt reactii biochimice.Existenta ta se reduce la mamiferul specia homo sapiens, in lipsa acestui organism nu existi, nu ai existat si nu vei mai exista.

#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 Arlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 15:20, said:

Ideea e ca eu nu mi-am vazut corpul de deasupra, doar simt ca vrea sa plece in alta dimensiune si atunci ma opresc. De asemenea in timpul ala aveam ganduri gen: 'la ce e bun corpul asta stricacios, nu il mai vreau, ce lume de ra**t'

Eu zic să stai cuminte, atîta timp cît simți frică :)

#16
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 daniMMM, on 09 ianuarie 2020 - 15:40, said:


Aia cu job nu prea au timp sa iese afara din corp...

Macar bine ca am timp sa fac si lucrurile astea. Nici cand aveam ocupatie nu ma simteam implinita.

#17
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Sfatul meu este sa te lasi de prostii...

#18
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Si eu am reusit de mai multe ori. Dar de obicei ma trezeam dupa cateva ore, pe langa pat/buda si cu o mahmureala maxima. Am vazut inclusiv stele verzi, deci poti spune ca am ajuns departe.
Nu recomand celor neinitiati.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate