Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Cum scot sufletul din corpul fizic?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007

View PostArlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 15:29, said:

Nu inteleg de ce esti asa suparat. Unii oameni vor pur si simplu sa experimenteze lucruri la nivel superior, unii nu sunt multumiti cu existenta asta banala. Apropo, de unde stii ca n-am job?
Cum ai dedus ca sunt suparat?
Stiu ca nu produci nimic, pentru ca daca ai aveva mintea ocupata cu a-ti asigura propria existenta + eventual a altora pe langa tine (proprii copii si/sau parinti in varsta) nu ai mai avea timp sa experimentezi.... Ai experimenta mersul la cumparaturi, o cratita cu mancare, pusul si scosul rufelor de la spalata, curatenie in casa, facut pachetele pentru a doua zi si daca iti ramane timp uitat la un film si in final ingiena personala.
Cand nu ai job toate cele de mai sus si inca multa altele iti ocupa tot timpul si functionezi pe automat, iar cand ajungi sa pui capul pe perna (daca mai ajungi pana la pat sinu ramai in fotoliu la TV dormind), nu iti mai arde de niciun nivel superior.


Ia uite ce zici chiar tu aici:
"Macar bine ca am timp sa fac si lucrurile astea. Nici cand aveam ocupatie nu ma simteam implinita."
Prin urmare, treci la munca si produ macar una de 50 pe zi. Garantez ca te veti simti maxim implinita!

Edited by radudd, 09 January 2020 - 16:15.


#20
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postflorinbad, on 09 ianuarie 2020 - 14:09, said:

Nu intri in nicio transa. Intri in starea Alfa de somn (pregatire pentru somn). Vezi cartea lui Dan Seracu - Autocontrol pentru avansati.


Bietul Dan Seracu, a murit de cancer. Posted Image

#21
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postradudd, on 09 ianuarie 2020 - 16:11, said:

Ai experimenta mersul la cumparaturi, o cratita cu mancare, pusul si scosul rufelor de la spalata, curatenie in casa, facut pachetele pentru a doua zi si daca iti ramane timp uitat la un film si in final ingiena personala.
Cand nu ai job toate cele de mai sus si inca multa altele iti ocupa tot timpul si functionezi pe automat, iar cand ajungi sa pui capul pe perna (daca mai ajungi pana la pat sinu ramai in fotoliu la TV dormind), nu iti mai arde de niciun nivel superior.

Astea sunt lucruri pe care le fac oile si idiotii. Eu nu suport rutina, deci niciodata n-o sa fac lucrurile astea in fiecare zi.

View PostThuraya_123, on 09 ianuarie 2020 - 16:06, said:

Si eu am reusit de mai multe ori. Dar de obicei ma trezeam dupa cateva ore, pe langa pat/buda si cu o mahmureala maxima. Am vazut inclusiv stele verzi, deci poti spune ca am ajuns departe.
Nu recomand celor neinitiati.

Aia tocmai, ca e pentru incepatori.

#22
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 26.10.2017

View PostArlechinohh, on 09 ianuarie 2020 - 14:01, said:

Buna

Cum fac sa ies din corpul asta fizic? Deci eu am incercat sa intru in transa si chiar reusesc dar mi-e foarte frica sa nu ma duc prea departe si sa ma pierd si atunci deschid ochii si se termina tot. Intru relativ usor in transa, cam in 5-8 minute.

Sa imi raspunda chiar si cei cu experienta cat de putina.
Credeti ca o sa intru in coma daca nu mai pot reveni in corp?

Multumesc mult.


Ai intrat tu in transa(acum depinde ce intelegi tu prin asta) asa cum am urcat eu pe K1.
Citeste-l pe R. Steiner. Daca-l citesti si si-l intelegi, toata stima.

#23
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Poți să încerci cu O funie de usturoi,atarnata de gât, dacă tot continuă transa încerci să afli cele 6/49,daca nu merge nici așa, intrerupi tratamentul și vezi ce iese.

#24
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postct13mey, on 09 ianuarie 2020 - 18:55, said:

Poți să ĂŽncerci cu O funie de usturoi,atarnata de gât, dacă tot continuă transa ĂŽncerci să afli cele 6/49,daca nu merge nici așa, intrerupi tratamentul și vezi ce iese.

Tratamentul nu il intrerup orice ar fi.

#25
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006

View Postdalu364, on 09 ianuarie 2020 - 16:31, said:

Bietul Dan Seracu, a murit de cancer. Posted Image
Stiu, fuma foarte mult.

#26
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mesaj moderator:
Regulamentul general al forumului este completat prin regulamentul specific ariei a carui necunoastere nu va scuteste de eventuale sanctiuni: https://forum.softpe...parapsihologie/
Am eliminat zeci de posturi neregulamentare din acest topic si daca tot nu va potoliti, atunci inseamna ca va place riscul si cautatul a "ghiciti voi ce" cu lumanarea...
Topicul se muta pe aria "Parapsihologie".

#27
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
iti induci coma!?

#28
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
Pentru cei care cred sau care experimenteaza stari metafizice va spun ca sunt doar senzatii produse in creier de sinapse sub influente incontrolabile deobicei la substante chimice.
Cand vei primi o lovitura in cap care te reduce la stadiu de leguma nu vei mai avea notiunea sufletului, la fel cand imbatranesti si intri in dementa, nu vei mai filosofa despre trup si suflet, nu vei mai putea controla excretia daramite sa visezi suflete ce parasesc trupul, vei fi un simplu animal care isi cauta sfarsitul agoniei.

#29
spps2019

spps2019

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 445
  • Înscris: 08.08.2019
La nastere, unora le moare sufletul in favoarea trupului. Apoi vietuiesc fericiti intr-un trup gol.

#30
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 26.10.2017

View Postspps2019, on 11 ianuarie 2020 - 00:00, said:

La nastere, unora le moare sufletul in favoarea trupului. Apoi vietuiesc fericiti intr-un trup gol.


Explica ce ai vrut sa spui,te rog.

#31
spps2019

spps2019

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 445
  • Înscris: 08.08.2019
Attached File  hghg.jpg   28.4K   13 downloads
Multora, sufletul nu le mai poate duce trupul în brațe. Îl abandonează în vacuitatea primei clipe disponibile. La naștere, unora le moare sufletul în favoarea trupului. Apoi viețuiesc fericiți într-un trup gol. Doar moartea, generoasă, le împrumută propriul neant. Nu „mi-e rușine să mor”, după cum spunea un sceptic, ci mi-e o imensă silă. Sila de a îngrășa niște viermi, de a macula pămîntul cu cîteva oase, de a compromite încă o iluzie a nemuririi. Măcar să îmi trăiesc moartea acolo unde nu mi-am putut muri, zi de zi, viața – în rămășițele onirice ale copilăriei.

#32
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostThuraya_123, on 09 ianuarie 2020 - 16:06, said:

Si eu am reusit de mai multe ori.
Ar fi posibil un schimb de suflete, daca doua persoane are vrea sa faca asta, macar temporar?

#33
spps2019

spps2019

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 445
  • Înscris: 08.08.2019

View PostQuantum, on 19 ianuarie 2020 - 20:02, said:

Ar fi posibil un schimb de suflete, daca doua persoane are vrea sa faca asta, macar temporar?
Nu.

Mai exista si situatia cand sufletul abandoneaza forma corporala care si-a epuizat posibilitatile, inainte ca aceasta sa moara. Caz destul de des intalnit.

#34
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Cum sa iesi din corpul fizic........
FURADAN !

#35
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 26.01.2009
Frica trebuie indepartata cu mantre, mudre, rugaciuni, reiki etc.




#36
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postimnotsmith, on 23 februarie 2020 - 18:31, said:

Frica trebuie indepartata cu mantre, mudre, rugaciuni, reiki etc.

Ce e mantra?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate