Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Contact Serviciul Clienti Telekom - cum?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 26.12.2017
Salut!
Vreau sa intru in legatura cu un operator din Call Center, dar nu reusesc. Am sunat la 1234 dar imi sunt prezentate o mie de optiuni mai putin asta. Ce trebuie sa fac?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

Selectează în meniul principal zona de interes pentru tine!

(Apasă tasta 1) pentru cele mai noi oferte și promoții, mutare servicii și echipamente, prelungirea contractului sau modificarea abonamentului tău ori pentru PUK, servicii (roaming, international sau blocare cartelă SIM)
(Apasă tasta 2) pentru plăți (confirmare sau amânare de plată), facturi (informații legate de ultima factură emisă și copie factura) sau Info Cost (care iți permite să afli beneficii cum ar fi SMS-uri, minute sau trafic de internet disponibil și costurile adiționale până se emite factura)
(Apasă tasta 3) pentru asistență tehnică sau deranjamente telefonie, internet și televiziune
(Apasă tasta 4) pentru reîncarcarea unei cartele preplătite de la telefonul mobil sau fix*

Sau

VREI SĂ NE CONTACTEZI PRIN EMAIL CLICK AICI
TELEFONIC
DACĂ VREI SĂ NE CONTACTEZI TELEFONIC AI MAI JOS TOATE NUMERELE DISPONIBILE

E ușor să intri în contact cu noi! Sună la 1234 (gratuit din rețelele Telekom fix și mobil) sau 021.404.1234 și 0766.12.1234 (tarif standard din orice rețea) și suntem mereu la dispoziția ta, 24/7! În plus, ai acces la un meniu robotic personalizat în funcție de produsele active pe contul tău de telefonie mobilă și/sau fixa (telefonie, internet și TV).

Sună la 1234 de la un număr de telefon Telekom!

Sună la 021.404.1234 sau la 0766.12.1234 de la un număr de telefon care nu aparține Telekom!

Edited by waterman, 09 January 2020 - 12:12.


#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Asculta robotul și apăsă corect pe taste.

#4
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 26.12.2017

View Postwaterman, on 09 ianuarie 2020 - 12:12, said:

(Apasă tasta 3) pentru asistență tehnică sau deranjamente telefonie, internet și televiziune
Multumesc pentru raspunsuri Posted Image
Am ales Deranjamente. Dupa 1234 am mai format 1332. Si am sunat de doua ori. Taica-miu a avut un contract la ei, a adaugat un mobil dupa aceea iar la urma a renuntat la unele servicii (TV).
Anul trecut a mai adaugat un mobil si internet mobil, dar facturile care veneau la el erau pe un cod client vechi, si erau cu minus. Noile facturi erau pe un email dat de ei, desi nu solicitase asta. Iar acum s-a trezit fara servicii deoarece nu platise (nici nu avea cum sa vada aceste noi facturi).
Oricum,pentru a intra in legatura cu un operator trebuie selectat DERANJAMENTE. Daca se selecteaza alte variante, ti se prezinta tot felul de informatii, si chiar am pierdut ceva timp, de accea am scris primul post.

Edited by johnnycrush, 09 January 2020 - 13:37.


#5
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postjohnnycrush, on 09 ianuarie 2020 - 12:09, said:

Salut!
Vreau sa intru in legatura cu un operator din Call Center, dar nu reusesc. Am sunat la 1234 dar imi sunt prezentate o mie de optiuni mai putin asta. Ce trebuie sa fac?

Nu mai asigura niciun furnizor de telefonie, contactul cu un operator.. ci doar un meniu de telefon in care nu poti rezolva nimic.
Au facut asa ca sa nu mai poata lumea depune plangeri, rezilieri, etc.

NIci la Vodafone nu mai raspunde niciun operator la telefon de foarte multa vreme iar din meniul *222 s-a eliminat optiunea de a sta de vorba cu un operator.

Nu-i mai intereseaza clientul, doar banii...

Edited by Kres, 09 January 2020 - 14:22.


#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001

View PostKres, on 09 ianuarie 2020 - 14:21, said:

Nu mai asigura niciun furnizor de telefonie, contactul cu un operator.. ci doar un meniu de telefon in care nu poti rezolva nimic.
Gresit.
Am UPC, Telekom si Orange. La toti 3 vorbesc la telefon cu operator uman. Trebuie doar sa intelegi un text spus de "roboată" si sa apesi corespunzator pe taste. Nu doar sa apesi pe next, yes, ok,....
Asculti, intelegi, apesi.
Orice altceva daca faci, te invarti ca pros** intr-o bucla.

La fel si cu Ioana de la Enel. Insa acolo nici macar nu trebuie sa apesi pe taste, trebuie doar sa vorbesti tu clar. Te intreaba ceva simplu: da, nu, oras, etc.

#7
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 26.12.2017

View Postdorin_2k, on 09 ianuarie 2020 - 15:20, said:

Asculti, intelegi, apesi.
Orice altceva daca faci, te invarti ca pros** intr-o bucla.
Pare simplu, dar nu e chiar asa. Eu vroiam sa vorbesc despre ultima factura, si ei imi dadeau tot mai multe detalii despre plati in general: apasa tasta 1 pentru prima pagina, apasa tasta 2 pentru a doaua, apasa 3 pentru o noua factura, etc
Pana la urma am luat-o pe ghicite, adica unde nu apasasem mai-nainte si uite asa am dat de Deranjamente.
La Orange unde sunt abonat, apare de mai multe ori optiunea sa vorbesti cu un operator.
Ce vreau sa zic e ca la telekom este un parcurs mult mai intortocheat, la Orange este destul de intuitiv.

Edited by johnnycrush, 09 January 2020 - 18:03.


#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Este simplu.
Doar atât: asculți, înțelegi, apeși.
Nu tre să ghicești nika

#9
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 26.12.2017

View Postdorin_2k, on 09 ianuarie 2020 - 22:14, said:

Este simplu.
Doar atât: asculți, înțelegi, apeși.
Nu tre să ghicești nika
Bine, bine...
Vezi ca ti-am dat dat un "block". Nu uita sa zici "Multumesc"

#10
lepov

lepov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 12.07.2005
Sa vedeti ce timp de asteptare la deranjamente voce. Timpul anuntat a fost "intre 22 si 47 de minute". Dupa o ora si 30 de minute am zis ca am consumat prea multa baterie.

Attached Files



#11
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Premium 😀

#12
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Nu ai alt număr în afara de Telekom, te dădeai client nou, acces în câteva secunde.

Edited by aris86, 14 September 2020 - 17:49.


#13
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Clienții noi sunt buni, cei existenti sunt cah?

#14
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Clienții noi sunt buni la orice companie :D

#15
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 lepov, on 14 septembrie 2020 - 16:36, said:

Sa vedeti ce timp de asteptare la deranjamente voce. Timpul anuntat a fost "intre 22 si 47 de minute". Dupa o ora si 30 de minute am zis ca am consumat prea multa baterie.
Ala e VoLTE? :naughty:

#16
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014
suni la nr 0766121234 -> 1 2 1 1 2 0

#17
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Cu o mica mentiune
0766121234 asculti robotul ,
Varianta 1 daca intreaba 1 limba romana apesi 121110
Varianta 2 daca intreaba 1 client existent 2 daca vrei se devii client apesi 21110

Recomand 2, oricum te va identifica daca esti client

#18
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Puteti suna la 0766121234 ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate