Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Pui de motata olandeza cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
florino32

florino32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.02.2007
Va salut ! am pui de motata olandeza in varsta de 4 luni, am avut 15,  acum in ultima luna mi-au murit 10 , pe rand,  fara sa stiu ce au,  am tot explicat farmacistilor simtomele,  mi-au dat medicamente, de pus in apa, pastile etc,  dezinfectanti pentru adapost,  si altele,  insa nu am reusit sa  stopez mortalitatea,  medic veterinar nu am la mine in zona, , iar cel de la distanta mare nu are timp sa vina sa vada despre ce e vorba.   puii  au simtome diferite,  ori incep sa aiba respiratie haraitoare , asemanatoare la sunet cu un copil mic care isi trage mucii...  azi dimineata am gasit un pui care are deja 7 luni  abatut, nici nu mai sta in picioare , ieri era in regula,  va prezint 2 poze, cu acel pui de 7 luni care a murit acum o ora , (l-am gasit mort si am vazut ca-i cursese apa pe cioc)     si cu un pui de 4 luni la care simtomele sunt,  respiratie haraitoare, cucaiala, si aripi lasate in jos...

Attached Files



#2
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Frigul le secera.

#3
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Cum poti sa iti tii prietenii necuvantatori in conditiile alea atat de mizerabile?

#4
florino32

florino32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.02.2007

 Aldulescu, on 05 decembrie 2019 - 11:16, said:

Cum poti sa iti tii prietenii necuvantatori in conditiile alea atat de mizerabile?
Nu stiu cum ai dedus tu ca sunt conditii ,,atat de mizerabile .....    adapostul este nou, are 2 zile de cand am pus puii in el,  dat in folosinta  cu beton turnat pe jos si  talaj imprastiat pe jos,  plus soba de caldura,  dar in fine  tu stii ce vezi eu stiu ce este real.

 pacopaco1967, on 05 decembrie 2019 - 11:12, said:

Frigul le secera.
au soba

#5
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Pai e mizerie pe acolo jos, se vad bucati de gainat, de ce nu faci curat, nu au ladita cu nisip?

#6
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Initiator,poate te ajuta asta   https://forum.softpe...ait-pasari/   sau asta  https://www.agroland...torii-la-gaini/

Eu as zice ca au tzafna,e ceva pe limba gainilor care le face sa scoata horcaitul ala.Bunica le dadea cu albastru de metil in gat si o pastila,nu-mi aduc aminte ce.

#7
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,265
  • Înscris: 06.01.2007
Aldulescule, vezi-ti mai de ceea ce te pricepi, forum, feisbuc, netflix, lasa cresterea animalelor.

Pasarile sunt foarte frumoase, pacat de ele ca se duc. :(

#8
LauraB1980

LauraB1980

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.10.2020
Buna ziua.sunt noua pe acest forum și nu prea știu unde sa deschid subiectul.am avut 6 puișori de 5 luni de motata olandeza...mi-ai rămas 3..ultimul care a murit a fost ieri..nu avea nici un simptom vizibil...l-am găsit căzut pe o parte,l-am izolat de ceilalți, i-am dat o pastila de amoxineovit si un energovan...si  dimineata l-am găsit mort.medicul veterinar, în urma autopsiei ,a spus ca toate organele au fost ok,a facut infarct....menționez ca si ceilalti  2 la fel au murit..subit.va rog,dacă poate cineva sa ma ajute.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate