Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Orange Home TV (prin rețeaua proprie). Topic general.

  • Please log in to reply
1415 replies to this topic

#919
lazionel

lazionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 20.08.2011
Total de acord, tocmai d-asta am spus sper sa nu par figurant pentru ca astea sunt gusturile mele. Mie imi place sportul. Am un televizor care suporta 4K si un alt operator care mi-l poate oferi.
Pentru mine,  dupa ce am vazut primul meci 4K din Spania ca in Romania nu este transmisie 4k, nu m-am mai putut uita la meciurile din Spania decat 4k. Adica de la 25 fps interlaced , la 50 fps progressive 4k mie mi s-a parut o diferenta destul de mare. Posibil sa ma fi inselat numele 4k? Da, clar. Dar asta e situatia.
Si mai mult de atat, alta e problema mea. Atat timp cat un operator imi spune de 3 ori ca sunt pe grila Orange, eu am incheiat un contract cu Orange, nu vad logica la ce au cumparat ei sau ce au vandut. Daca nu aveau alt grila. Ok, era de inteles. Au cumparat Telekom ca sa aiba TV/Internet fix. TOTAL de inteles. Dar asa? Doar pentru ca m-ai legat tu la switch-ul gresit eu sa suport?

#920
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Nu te-a legat nimeni greșit. Ai semnat un contract cu Orange România, pe oferta Orange dar distribuitorul este Telekom România Communications (sau mai nou, Orange România Communications).
Scrie in contract acest lucru. ;)

Attached Files


Edited by Nimcid25, 22 April 2022 - 15:16.


#921
lazionel

lazionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 20.08.2011
Nu, eu am semnat un contract in urma unui acord verbal co Orange, contract venit prin curier. ( Prima foaie e cea de internet si scrie doar Orange, deci nu am mai stat sa dau foaia , poate e si greseala mea aici ) Nici nu am apucat sa-l vad. Eu citisem pe aici treaba cu doua grile. Oricum, contractul va fi reziliat, raman la Digi, le dau echipamentele inapoi si am terminat.

Edited by lazionel, 22 April 2022 - 16:04.


#922
Tudor112

Tudor112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 17.06.2018

 lazionel, on 22 aprilie 2022 - 15:57, said:

Nu, eu am semnat un contract in urma unui acord verbal co Orange, contract venit prin curier. ( Prima foaie e cea de internet si scrie doar Orange, deci nu am mai stat sa dau foaia , poate e si greseala mea aici ) Nici nu am apucat sa-l vad. Eu citisem pe aici treaba cu doua grile. Oricum, contractul va fi reziliat, raman la Digi, le dau echipamentele inapoi si am terminat.
Pai, vezi tu... orange iti ofera internet cu IP de Orange prin Telekom, telekom face doar conexiunea finala, adica intr-un punct internetul iti pleaca din Telekom spre Orange, insa televiziunea nu se poate face asa, de aceea ti se da grila Orange Romania Communications (fostul Telekom Romania Communications)...

#923
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 06.09.2010
Asta pentru că Orange are doar 54% din Orange Communication, pe când pe infrastructura proprie este acționar unic. Ar trebui să se numească Orange/Ministerul Comunicațiilor. Până nu scapă de MC nu va fi grilă proprie pe infrastructura Telekom. Și nu cred că va scăpa vreodată.

#924
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 20.10.2015
E mai ok sa fie grila diferită,îți alegi ce vrei după nevoi.

#925
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
????
Daca nu ai norocul sa ai infrastructura proprie in zona, ce alegi?!

#926
lazionel

lazionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 20.08.2011
Deci eu sunt 100% ca fibra mea este bagata in reteaua proprie. M am uitat acum si cablu care ducea la celalalt apartament era din alt loc . Deci mai pe scurt le etajul 5 sunt 3 switchuri ( de care stiu eu ) langa ghena unde era panoul electric inainte unde sunt si eu care cred ca este Orange, pe palier intr-o cutie Digi si cum te duci spre lift in panoul de la luminatoriu Telekom. Doamnei cu care am vb la telefon ar fi trebuit sa-i apara pe calculator pe ce retea sunt? Ca ea a spus Orange. A dat mai multe telefoane si dupa ce a revenit la mine mi-a spus " Ca vroiam sa va activam optiunea Sport dar din pacate nu avem infrastructura necesara la acea locatie ca sa putem face asta ." Dupa care i-am spus, deci m-ati legat la vechea retea Telekom. Si continua cu nu, nu, nu si iarasi de tehnologie.


#927
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Ma mir ca nu ti-a spus sa scoți ont ul din priza :))))))))

National Geographic ai in grila? :))) vezi ca pe rețeaua proprie nu este. :)

#928
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 06.09.2010
Mă intreb daca Orange si- a tras fibra optica in aceleasi locatii unde era infrastructura Telekom , avand in vedere ca urma sa cumpere Telekom-ul. Poate sa confirme cineva in afara de lazionel ?

#929
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,241
  • Înscris: 22.02.2017
Inafara de Nat geo nu stiu cine ar alege grila Telekom..

#930
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 30.03.2019

 Ovidiu333, on 22 aprilie 2022 - 21:21, said:

Mă intreb daca Orange si- a tras fibra optica in aceleasi locatii unde era infrastructura Telekom , avand in vedere ca urma sa cumpere Telekom-ul. Poate sa confirme cineva in afara de lazionel ?
Nu stiu daca am inteles bine intrebarea ta, dar iti pot zice ca eu am la usa Telekomul de cativa ani si Orange n-a calcat piciorul pe aici. Deci, cred ca raspunsul e nu.

#931
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012

 ronuquet, on 22 aprilie 2022 - 21:35, said:

Inafara de Nat geo nu stiu cine ar alege grila Telekom..

Cei care nu au alta varianta

#932
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Sau cei care vor sa plătescă 10 lei pentru tv si net. :)

#933
lazionel

lazionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 20.08.2011

 Nimcid25, on 22 aprilie 2022 - 20:48, said:

Ma mir ca nu ti-a spus sa scoți ont ul din priza Posted Image)))))))

National Geographic ai in grila? Posted Image)) vezi ca pe rețeaua proprie nu este. Posted Image

Mhm, il am.

Am revenit cu poze.
Primele sunt de unde se duce vechea Fibra Telekom de acum 2-3 ani.


https://i.postimg.cc...dNd/telekom.jpg
https://i.postimg.cc...Zg/telekom1.jpg

Unde se duce fibra instalata acum cateva zile..

https://i.postimg.cc...TXNT/orange.jpg
https://i.postimg.cc...0Bv/orange2.jpg

Poate cineva sa descifreze ce dracu scrie acolo ? Posted Image)

Edited by lazionel, 23 April 2022 - 10:42.


#934
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Ce sa descifram, ca sunt ODBurile Telekom?!

#935
lazionel

lazionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 20.08.2011
E atunci aia e. Digi are 3 . Unu la 2 , unul la 5 unde sunt si astea si unu la 8. Banuiesc ca astia le au pe ambele la etajul 5.

#936
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,936
  • Înscris: 06.11.2018
O sa intre Euronews Romania https://www.paginade...emisie-20716982

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate