Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Nu merge să instalez raspbian buster

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
CosminRumenia

CosminRumenia

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2019
Salut, incerc să dau flash la fisierele sistemului de operare raspbian buster, dar nu functioneaza. Folosesc aplicatia etcher pentru a da flash, insa la urma imi zice ca flashul s-a finalizat cu succes, dar mai jos arată că un device a dat fail.
  Dacă pun cardul micro sd, raspberry piul (pi4, b 1gb)nu trimite semnal video. Am incercat si cu stick, insa imi da aceeasi eroare.
  Cand mut cursorul pe eroare in etcher, imi zice " \.\PhysicalDrive4: Source and destination checksums do not match :(niste numere)"
  Nu cred ca pot rezolva aceasta problema singur, am doar 14 si vreau sa invat sa programez, doar ca un folder ma opreste =)))

#2
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 29.09.2010
Utilizezi ultima versiune anume 1.5.64 ?
Sistemul de operare a fost descarcat complet si nu au survenit intreruperi?
Cel mai sigur cand descarci fisierul ISO, il descarci prin intermediul protocolului torrent.

Edited by Morphinus, 29 November 2019 - 11:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate