Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

"filosofie"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

#55
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 mario_bril, on 03 decembrie 2019 - 16:49, said:

1. Nici zigguratele nu aveau, nici piramidele, și ce-i cu asta?

2. Vai, câtă ignoranță... Posted Image

1. Atunci Bisericile de ce le au, nu ar trebui să fie protejate de Domnul Dumnezeu dacă sunt considerate Casa Domnului?!

2. Dă mai tare, poate îți revii!

#56
JJackFLASH

JJackFLASH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 18.06.2010

 heart_of_ice, on 03 decembrie 2019 - 16:17, said:

Era o întrebare retorică pe care i-am pus-o cardinalului... Posted Image
Recunosc doar acesti cardinali.

Attached Files



#57
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 heart_of_ice, on 03 decembrie 2019 - 16:54, said:

Atunci Bisericile de ce le au, nu ar trebui să fie protejate de Domnul Dumnezeu dacă sunt considerate Casa Domnului?!
Pentru simplul motiv că omenirea a constatat, de la Benjamin Franklin încoace, că paratrăsnetele protejează clădirile înalte.

#58
JJackFLASH

JJackFLASH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 18.06.2010

 mario_bril, on 03 decembrie 2019 - 18:52, said:

Pentru simplul motiv că omenirea a constatat, de la Benjamin Franklin încoace, că paratrăsnetele protejează clădirile înalte.
Iar odata cu atentatul la viata lui Ioan Paul al II-lea, Vaticanul a gasit necesar si util automobilul blindat aka PAPAMOBIL.

#59
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

 heart_of_ice, on 03 decembrie 2019 - 16:17, said:



Era o întrebare retorică pe care i-am pus-o cardinalului... :)
Adică așa cum Templu n-a avut, nici bisericile nu ar trebui să le aibă...
De ce?! Conform carei logici?!

 JJackFLASH, on 03 decembrie 2019 - 19:00, said:


Iar odata cu atentatul la viata lui Ioan Paul al II-lea, Vaticanul a gasit necesar si util automobilul blindat aka PAPAMOBIL.
Vezi ca exista niște prevederi ale regulamentului in privința modului in care scrii: fonturi, dimensiuni ale literelor, când cu bold și când nu....de-astea. Ți-ar prinde bine lectura lor.

#60
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Am stat eu si am cugetat zilele astea ca apoi sa am o revelatie. Mi-am dat seama ca eu sunt vesnic. Eu sunt eroul principal din lume si sunt de cand lumea si voi trai cat lumea. Nu am cunoscut ce este inceputul, nu am inceput, deja existam odata cu lumea mea. Nu o sa cunosc nici sfarsitul.

#61
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002
Esti, ai fost si vei fi - apocalipsa 1:8

#62
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 vinciun, on 15 decembrie 2019 - 01:10, said:

Am stat eu si am cugetat zilele astea ca apoi sa am o revelatie. Mi-am dat seama ca eu sunt vesnic. Eu sunt eroul principal din lume si sunt de cand lumea si voi trai cat lumea. Nu am cunoscut ce este inceputul, nu am inceput, deja existam odata cu lumea mea. Nu o sa cunosc nici sfarsitul.

Și zici că ești din eternitate, este?! :D

#63
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 legit10, on 28 noiembrie 2019 - 09:55, said:

argumentul unui crestin trebuie sa fie credinta, nu filosofia

Eu zadarnicesc semnele prorocilor mincinosi si arat ca inselatori pe ghicitori; fac pe cei intelepti sa dea inapoi si le prefac stiinta in nebunie. (Isa.44:25)

nu zice nimeni sa nu cauti adevarul dar nu te baza pe "inteligenta" fiindca nimeni nu stie nimic, nu poti ajunge la niciun rezultat asa. daca Dumnezeu ar fi vazut, ce te poate convinge ca este Dumnezeu? ce te poate convinge ca trebuie sa respecti legea Lui? nimic, doar credinta, ai auzit despre Dumnezeu si te supui Lui

cum poate fi credinta o arma? simplu, fa minuni. cum faci minuni? prin credinta, trebuie sa fii sigur ca respecti legea "la sange"
cum a convins Isus lumea? prin minuni. de ce el a putut face minuni? pentru ca nu a avut pacat

"Din pricina putinei voastre credinte", le-a zis Isus. "Adevarat va spun ca, daca ati avea credinta cat un graunte de mustar, ati zice muntelui acestuia: "Muta-te de aici acolo", si s-ar muta; nimic nu v-ar fi cu neputinta. (Mat.17:20)

daca in loc sa ne "certam" pe forum ar veni cineva care ar face minuni, cine l-ar mai putea vorbi de rau pe Dumnezeu? ce trebuie pentru asta? credinta. cum ajungi sa ai credinta? respectand legea (ma repet fiindca trebuie)

putem sa ne invartim in jurul cozii la infinit, avem nevoie de oameni care fac minuni. un om oricat de sfant ar fi, nu poate face minuni in numele lui, minunile se fac cand te rogi in numele lui Isus

desigur poti sa respecti legea si Dumnezeu sa nu te asculte, trebuie sa inveti umilinta si dragostea pentru oameni.

Si, ca sa nu ma umflu de mandrie din pricina stralucirii acestor descoperiri, mi-a fost pus un tepus in carne, un sol al Satanei, ca sa ma palmuiasca si sa ma impiedice sa ma ingamf. (2Cor.12:7)

Cate minuni ai facut dumneata? Si chiar daca ai fi facut, ce te faci cu versetul care zice:

Matei 7:22 Mulţi Îmi vor zice în ziua aceea: ‘Doamne, Doamne! N-am prorocit noi în Numele Tău? N-am scos noi draci în Numele Tău? Şi n-am făcut noi multe minuni în Numele Tău?’

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate