Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

De ce sunt atatea femei peste 30 ani singure?

* * * * * 1 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
197 răspunsuri în acest subiect

#1
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.619
  • Înscris: 16.06.2004
Am observat atat la serviciu cat si in cercul de prieteni/cunoscuti un numar din ce in ce mai mare de femei singure cu varsta peste 30 ani.

Chestia e ca asta sunt femei frumoase sau macar acceptabile, cu un job in vreo multinationalta, cu un salariu bunicel care le permite sa duca o viata buna, eventual si cu apartament cumparat cu credit, dar sunt singure, adica nu sunt nici maritate si nici nu au prieten.

Care naiba e chestia, de ce sunt astea singure?

#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.451
  • Înscris: 06.11.2014
Prea putin timp liber si pretentii prea mari.

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.929
  • Înscris: 08.01.2018
E vina mea :(....nu vreau sa-mi complic viata

#4
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.746
  • Înscris: 23.04.2010
Sunt discrete!

#5
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 478
  • Înscris: 23.09.2018

 rex, on 03 noiembrie 2019 - 23:34, said:

Am observat atat la serviciu cat si in cercul de prieteni/cunoscuti un numar din ce in ce mai mare de femei singure cu varsta peste 30 ani.

Chestia e ca asta sunt femei frumoase sau macar acceptabile, cu un job in vreo multinationalta, cu un salariu bunicel care le permite sa duca o viata buna, eventual si cu apartament cumparat cu credit, dar sunt singure, adica nu sunt nici maritate si nici nu au prieten.

Care naiba e chestia, de ce sunt astea singure?
Pt ca traiesc cu cate unul insurat

#6
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.145
  • Înscris: 10.04.2006
Inca il asteapta pe Fat-Frumos calare pe un cal alb, dar toti barbatii peste care dau sunt niste porci :(

#7
noobmaster69

noobmaster69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 14.10.2019
Sunt doua categorii:

1. Pitipoancele  
Pentru ca de 18 la 29 ani (unele chiar mai precoce, de la 12-14 ani) au ars-o  la modul inconstient  cu  golani, cu cocalari si gigei bogati cu muschi si mertzane  .  
Barbatii le iubesc pe femei pentru ca au silicoane, cur misto, par lung si pasarica, iar femeile ii iubesc pe aia pentru ca au bani, au masini, au vile, au muschi si portofelul gros.
Deci doar din interese....E clar ca dragostea sincera e inexistenta.
La un moment dat,  barbatii   decid sa-si caute alta piesa mai frumoasa, alt trofeu mai atragator si le abandoneaza pe partenerele care se uratesc, se uzeaza sau imbatranesc.
Unele femei  de 30 ani   sfarsesc rau prin a se cupla fie cu mosi bogati, fie ajung traficate  de proxeneti si scoase la produs  ca sa-si intretina copiii,.
Eu pe asemenea femei nu le compatimesc deloc. Si-au facut-o cu manutele lor.  
In fond, o femeie care sta ore intregi sa-si faca unghiutele, sa stea sa se admire toata ziua in oglinda, sa probeze excesiv zeci de haine pana se convinge cum se asorteaza,  are dulapul cu haine si pantofi cat o camera si  care pierde mai multe ore intr-un mall   decat intr-o biblioteca.....e clar ca nu emana prea multa inteligenta.  

Si mai e o categorie,

2. Feministele
cea a tocilarelor si graselor urate semandicoase, emancipate, alea care se cred carieriste si pun cariera pe primul loc si familia pe locul doi.  Adica stiu bine matematica, informatica, fizica, retelistica, marketing, manageriat, dar nu stiu nici sa gateasca si nici n-ar stii sa schimbe un scutec. Ba chiar le convine sa traiasca fara barbat.
Genul de femei pe care nu le vrea nimeni.




Sper ca ti-am putut raspunde la intrebare.

Sfatul meu?
Cauta-ti o femeie adevarata!
Nici pitipoance, nici feministe.

O femeie normala si naturala.

Editat de noobmaster69, 03 noiembrie 2019 - 23:52.


#8
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.784
  • Înscris: 04.05.2010
Sunt corporatiste figurante, simplu.

#9
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.681
  • Înscris: 29.03.2006
Au visat la fetzi frumosi, fii de imparati, si incalecati pe licorni inaripati, hibrizi de inorogi cu Pegas, si acum sunt expirate si nu le mai ia nimeni.
Ca sa nu mai zic ca 98% din cele care crezi ca arata bine, daca le vezi fara machiaj ti se ia o vreme de femei...
In plus, pe masura ce inainteaza in varsta sunt tot mai acre (amare in engleza), deci devin si mai incompatibile.

Editat de loock, 03 noiembrie 2019 - 23:56.


#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007

 rex, on 03 noiembrie 2019 - 23:34, said:

Am observat atat la serviciu cat si in cercul de prieteni/cunoscuti un numar din ce in ce mai mare de femei singure cu varsta peste 30 ani.

Care naiba e chestia, de ce sunt astea singure?
Posted Image
Încă unul care crede că lumea se învârte în jurul lui.

#11
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.849
  • Înscris: 03.09.2019

 rex, on 03 noiembrie 2019 - 23:34, said:

Am observat atat la serviciu cat si in cercul de prieteni/cunoscuti un numar din ce in ce mai mare de femei singure cu varsta peste 30 ani.

Chestia e ca asta sunt femei frumoase sau macar acceptabile, cu un job in vreo multinationalta, cu un salariu bunicel care le permite sa duca o viata buna, eventual si cu apartament cumparat cu credit, dar sunt singure, adica nu sunt nici maritate si nici nu au prieten.

Care naiba e chestia, de ce sunt astea singure?

SIMPLU - Bărbații pe care îi doresc femeile astea sunt EXTREM de puțini, cam 2 din 10 și NU au cu cine să se mărite.

Sunt mult mai multe femei frumoase și deștepte tinere decât bărbați cum vor ele și în lipsa ăstora stau singure.

Un bărbat bine este asaltat de femei din astea și se însoară cu cea mai cea dintre ele chiar și din interes.

Editat de MARIN-lON, 04 noiembrie 2019 - 00:05.


#12
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 313
  • Înscris: 11.01.2004

 rex, on 03 noiembrie 2019 - 23:34, said:

de ce sunt astea singure?

Pentru ca vor si pentru ca pot :)

#13
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.700
  • Înscris: 27.06.2007
Pentru că nu este pentru oricine căsătoria. Multe astfel de femei dacă au totuși șansa să dea peste un bărbat ok și să se mărite nu după mult timp sunt candidate la divorț pentru că nu se pot acomoda cu viața de familie. Femeile acestea trebuie lăsate în pace!

#14
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.784
  • Înscris: 04.05.2010

 iuzera, on 03 noiembrie 2019 - 23:59, said:


Pentru ca vor si pentru ca pot Posted Image

De-aia sunt triste?
Le vad si acum, saptamana de saptamana, posteaza pe feisbuc ce bine se distreaza cu toti cocalarii prin cluburi, si a 2-a zi plang in perna....

#15
Tort

Tort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.000
  • Înscris: 02.01.2016
Alea sunt femei independente si pline de bani. Cine dracu ar sta cu una desta, sa o vada o data pe saptamana mai in amanunt?

Editat de Tort, 04 noiembrie 2019 - 00:17.


#16
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005
Poate sunt fete cuminți, care vor să se mărite fecioare.  
Au învățat carte, au muncit să își facă un rost,  după 30 de ani au tot timpul să se gândească și la bărbați.
Nu!?

#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.198
  • Înscris: 19.09.2005
viata in cuplu e o alegere.

+ cu cat o incepi mai devreme cu atat e mai usor.


p.p.s. + mult prea multe pretentii si asteptari.

Editat de althea, 04 noiembrie 2019 - 11:20.
limbaj nepotrivit cu aria


#18
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.442
  • Înscris: 27.05.2006
Poate n-ai observat dar sînt și mulți bărbați de 30 de ani sau mai mult, tot singuri. Tot așa cu job bunicel, apartament etc etc...
Deci de ce ar fi o problemă la femei și nu și la bărbați ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate