Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

SVS Prime Tower versus SVS Prime Pinnacle

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,706
  • Înscris: 23.10.2006
Intrebare pentru cei care au putut sa asculte cele 2 perechi de boxe, merita diferenta de pret dintre ele?
Se pare ca nu pot face o auditie comparativa la Avstore, deoarece nu au in showroom ambele perechi si pot desigila doar pe cea pe care doresc sa o cumpar.

#2
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Este diferenta mare fata de Ultra? nu am nimerit pretu Posted Image

La Ultra nu arata, diferenta este foarte mare intre ele, pacat ca nu poti sa le asculti pe amundoua

Edited by FloriN_83, 01 November 2019 - 11:42.


#3
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Nu te uiti si la alte modele de boxe, doar la astea? De ce le-ai ales pe astea?

#4
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,706
  • Înscris: 23.10.2006
As vrea sa fie din aceiasi gama cu SB 2000, si din comentarile de pe net se pare ca se aud foarte bine. Am acum niste PSB Image T6 tower si nu sunt multumit de inalte.
Ce mi-as dori ar fii Dynaudio Excite X38 ca de Dynaudio contour 60 nici nu pot visa... nici macar la SH..

Edited by baribalu, 01 November 2019 - 12:16.


#5
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Nu e nevoie sa fie neaparat din aceeasi gama decat daca itit doresti tu. Tinand cont de bugetul destul de generos as asculta mai multe modele de boxe. Florin a fost dezamagit de curand ascultand niste boxe pe care si le dorea foarte mult si s-a orientat spre cu totul altceva.

Edited by Mr. Incredible, 01 November 2019 - 12:18.


#6
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,706
  • Înscris: 23.10.2006
De ascultat o sa ascult si eu Prime Pinnacle si daca nu imi plac nu le cumpar. Am ascultat la Avmall in ianuarie cand am luat receiverul, Tesi cele albe pe care le aveau in camera de prezentare, nu m-au impresionat extraordinar.


#7
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Eu le-am ascultat pe toate 3, Nota, Tesi si Diva, doar Diva au fost diferite de la cer la pamant, chiar m-au impresionat maxim. Eram sceptic cand vb lumea de Indiana Line. Mergi si asculta mai multe

#8
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Spre DIVA m-as uita si eu foarte atent daca ar fi sa-mi iau boxe acum.

#9
Navajo

Navajo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.01.2005
A cumparat cineva boxe SVS Prime Tower sau boxe SVS Prime Pinnacle? Daca da, il rog sa faca un review, multumesc pentru atentie.

#10
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007

 Navajo, on 04 noiembrie 2019 - 18:52, said:

A cumparat cineva boxe SVS Prime Tower sau boxe SVS Prime Pinnacle? Daca da, il rog sa faca un review, multumesc pentru atentie.
Cu ce te-ar ajuta un review? sunt destule pe net. Mergi la o auditie, doar asa poti sa-ti dai seama daca sunt pentru tine.

#11
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,706
  • Înscris: 23.10.2006
Am luat eu SVS Prime Pinnacle in seara asta la 6350 lei. Prima impresie, se aud foarte bine pe toata plaja de frecvente si se aud distinct instrumentele si pozitionarea lor in spatiu. Am un Onkyo RZ 830, de asemenea am luat SVS - Prime Center si SVS - Prime Elevation. La prima auditie isi merita pe deplin banii, oricum sunt un pic mai ieftine decat pe amazon.com. Se pare ca este o mare diferenta intre Prime Tower si Prime Pinnacle in privinta calitatii sunetului. Nu am putut sa le ascult in paralel, nu le aveau pentru auditie la Avstore.

Edited by baribalu, 04 November 2019 - 23:01.


#12
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Sa le folosesti cu placere! Ai mai ascultat si altceva?

#13
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,706
  • Înscris: 23.10.2006
MUltumesc! Nu le-am ascultat nici pe ele.. au ajuns la 5 min dupa ce eu deja eram acolo si era chiar aglomerat pe la ei... Am convenit ca am 14 zile sa le ascult acasa. Daca nu imi placeau, maine eram cu ele inapoi.. Dar nu este cazul...
Attached File  WhatsApp Image 2019-11-04 at 23.11.23.jpeg   64.82K   23 downloads

Edited by baribalu, 04 November 2019 - 23:12.


#14
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 06.03.2005
Uita de Dynaudio alea, iti trebuie un amplificator de 3 ori mai scump ca boxele sa le faci sa cante, altfel nu vei auzi nicicum ce pot.Apoi sunt foarte dificile si la pozitionare in camera, nu se impaca deloc cu peretii daca se apropie de ele.

#15
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,706
  • Înscris: 23.10.2006
Oricum am uitat... Chiar imi plac foarte mult cum presteaza, Prime Pinnacle....Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate