Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

AirPods Pro

  • Please log in to reply
480 replies to this topic

#451
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009

 alex321, on 10 septembrie 2022 - 11:28, said:



Eu de vreo 2 ani folosesc doar Apple Music (la inceput ca era ieftin, acum ca are Lossless si Hi Res si o ramas tot ieftin).

Singurul inconvenient e ca pe Windows ori folosesti iTunes (care e 10/10 crap), ori un 3rd party (care e super, dar nu are hi res momentan), ori versiunea de android (care are hi res/ lossless).

#452
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 08.04.2008
Mie a inceput sa-mi bazaie casca stanga, mai ales cand o bag prima data in ureche si apoi cand misc de ea in ureche. Ma deranjeaza cel mai mult cand alerg si bazaie pe ritmul alergarii, atunci cand calc cu stangul si se misca subtil in urechePosted Image.
Mai am garantie la eMag pana in octombrie anul asta. Oare mi le schimba pe amandoua? Ar fi ideal daca le-ar schimba ca as mai trage de ele inca vreo 2 aniPosted Image

#453
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Eu cand le-am trimis in service (acum vreo 2 luni), le-am zis ca ambele făceau și mi le-au schimbat pe ambele.
Stanga facea mult mai rau ca dreapta, dar si dreapta se auzea foarte putin.

#454
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005

 razvaldinho, on 14 septembrie 2022 - 08:44, said:

Mie a inceput sa-mi bazaie casca stanga, mai ales cand o bag prima data in ureche si apoi cand misc de ea in ureche. Ma deranjeaza cel mai mult cand alerg si bazaie pe ritmul alergarii, atunci cand calc cu stangul si se misca subtil in urechePosted Image.
Mai am garantie la eMag pana in octombrie anul asta. Oare mi le schimba pe amandoua? Ar fi ideal daca le-ar schimba ca as mai trage de ele inca vreo 2 aniPosted Image
ce mai astepti , da-le in service

#455
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Saptamana trecuta am trimis in service o pereche de Airpods Pro cu garantie Plus de la eMag pana in noiembrie 2022. Nu se mai incarcau deloc, decat dupa multiple curatari cu betisoare de urechi.

Status-ul de pe site-ul Depanero: "In urma diagnosticarii, produsul prezinta defecte care nu fac obiectul garantiei". Mi-au transmis telefonic ca, datorita interactiunii cu lichide, circuitele de la charging case s-au erodat si costul de inlocuire este de 550 Lei. Asta in conditiile in care Apple le declara water proof.

Tocmai ca sa n-am probleme cu ele, dupa fiecare utilizare le-am sters cu lavete de microfibra pentru ochelari. Urmeaza sa escalez rezolutia catre un superior. Nu platesc 550 Lei sub nicio forma.

Edited by macsfx, 19 September 2022 - 21:29.


#456
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Garantia limitata Apple nu acopera defectiunile produse de lichide, la niciun produs de-al lor.

Doar Apple Care + acopera tipul asta de defectiune.

Eu sunt curios cum au reusit ei sa vada chestii corodate prin casti si urme de lichide, pentru ca nu au cum sa le desfaca fara sa le distruga.

Edited by abac, 20 September 2022 - 14:57.


#457
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Nu la casti au vazut, ci la circuitele din charging case. Mi-au trimis si poze cu dovada.

Le fac si astia de la Apple ca pixul.

#458
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
.
Well, pe viitor sa tii minte ca metale + curent electric + electrolit = coroziune galvanica.

#459
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Locuiesti in zona cu umiditate crescuta? Asta s-ar putea sa fie cauza.

Also, carcasa nu e water proof. Nici macar castile

https://support.appl.../en-us/HT210711

AirPods Pro and AirPods (3rd generation) are sweat and water resistant for non-water sports and exercise. AirPods Pro and AirPods (3rd generation) were tested under controlled laboratory conditions, and have a rating of IPX4 under IEC standard 60529. Sweat and water resistance are not permanent conditions and resistance might decrease as a result of normal wear. Do not attempt to charge wet AirPods Pro or AirPods (3rd generation); refer to the instructions above for cleaning and drying instructions. The MagSafe Charging Case and Wireless Charging Case for AirPods Pro are not sweat or water resistant.

#460
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 08.04.2008

 razvaldinho, on 14 septembrie 2022 - 08:44, said:

Mie a inceput sa-mi bazaie casca stanga, mai ales cand o bag prima data in ureche si apoi cand misc de ea in ureche. Ma deranjeaza cel mai mult cand alerg si bazaie pe ritmul alergarii, atunci cand calc cu stangul si se misca subtil in urechePosted Image.
Mai am garantie la eMag pana in octombrie anul asta. Oare mi le schimba pe amandoua? Ar fi ideal daca le-ar schimba ca as mai trage de ele inca vreo 2 aniPosted Image

In vreo 5 zile au fost inlocuite ambele castiPosted Image. Vad ca au dat si 6 luni de Apple music cand am activat castile. Folosesc Youtube Music dar nu strica sa am gratis si Apple music.

#461
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Parca imi pare rau sa returnez pro 1, am mai mare incredere in emag cand vine vorba de garantie :)

Edited by Dragosh2008, 27 September 2022 - 18:45.


#462
cata31lin

cata31lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.05.2005
Airpods Pro la Altex 909 lei cu cod 15audio.

#463
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 17.08.2007
Mda. Am pierdut casca stanga. Azi am desfacut cutia si observ ca unul dintre casti lipseste.
Mai exact , ultima accesare in data de 17 septembrie in spune finder, inclusiv locatia: la o pensiune din Satu Mare, cam la 96 km de Cluj...
Maine dimineata o sa sun la pensiune, insa nu stiu daca propitarul il va gasi, fiind destul de mic.
Oare care sunt sansele de a-l recupera?

#464
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011
Vezi ca e o zicala celebra in “Donnie Brasco” - forgetaboutit - ia-ti gandul pe romaneste …

#465
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 17.08.2007
Asa cred si eu. Insa propietarii nu stau acolo, ciudat ca casca este tot la aceeiasi adresa unde l-am uitat de 4 saptamani, localizarea prin finder fiind destul de precisa.

#466
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 17.08.2007
Se pare ca am avut noroc. Casca orfana a fost gasita de propietarii pensiunii si il vor trimite prin curier. Era sa fie aspirat saracu da a scapat.
Mai are omul si un pic de noroc in viata.

Attached Files



#467
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Eu le-am dus pe ale mele la garantie. Casca dreapta nu mai etansa si din cand, doar pe mac, pur si simplu schimba modurile de control zgomot fara sa le fac nimic.

#468
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View PostDecember, on 14 octombrie 2022 - 20:11, said:

Eu le-am dus pe ale mele la garantie. Casca dreapta nu mai etansa si din cand, doar pe mac, pur si simplu schimba modurile de control zgomot fara sa le fac nimic.
Am primit casti noi si dopuri noi. E bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate