Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

AirPods Pro

  • Please log in to reply
480 replies to this topic

#415
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Le-am luat si eu din Target pentru $179 (cu Magsafe)

In urechi aveam Sony WF-1000XM3 de 2.5 ani si ma uitam la un upgrade. Pe cap am B&O H95.

Mini review:
Sunetul e, surprinzator, ok. Nu aveam asteptari mari dar se pare ca Apple to Apple au lucrat la codecul BT. Bass-ul sub sony, dar nu ma deranjeaza. Folosesc Apple Music, deci beneficiez si de Dolby care e interesant.
ANC e decent, sub Sony dar nu cred ca exista peste. Important e ca fac diferenta in avion.
Sunt foarte comfortabile, peste sony. Sony nu am reusit sa le potrivesc 100% niciodata; airpods au stat din prima. Pot si dormi cu ele chiar.
Bateria se duce repede, dar se si incarca repede.


Cat despre incarcatoarele Magsafe: Luati-l pe ala original, sau Belkin. Altfel, nu e 15W e 7W.

#416
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007

View Post2Unlimited, on 21 iunie 2022 - 12:37, said:

Nu se schimba pe loc. Emag ti le-a vandut, insa garantia o ofera Depanero. Le duci la Emag si le lasi la ei, mie mi-au venit schimbate in 4 zile (cu tot cu weekend, 6). Se schimba ambele casti.
Nici iStyle nu le schimba pe loc, si parca la ei dureaza mai mult. Nu ti se da alta carcasa, se schimba doar castile.

Nu stiam ca noile carcase Airpods Pro au si suport magsafe.

2 întrebãri am.

Trebuie sa le dau unpair de pe telefon înainte sa le trimit?
Trimit cu toate accesoriile gen Tips de Silicon cablu etc?

Mersi.

#417
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 29.12.2016
Nu trebuie sa le desperechezi. Se trimit cu tot cu cutia completa. Mie mi-au venit castile noi cu o pereche noua de silicoane.

Edited by 2Unlimited, 04 July 2022 - 09:59.


#418
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Am ajuns mai devreme la mine înapoi castile.
Fix 7 zile a durat sa le repare(schimbe).

Au schimbat ambele casti + o pereche din fiecare mărime de dopuri.


Folosește cineva dopuri cu spumă de memorie ?

#419
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Intrebare de neutilizator al vreunui dispozitiv Apple: vreau sa ii cumpar fiicei un set de casti Airpods Pro, am gasit un articol in care se arata diferentele dintre original si fake si va intreb daca asa ese, confirma cineva cele spuse?
https://itigic.com/r...s-are-original/
Diferentele de pret le stiti si voi, ce parere aveti despre imaginea din atasament, pare fake? Ideea e ca exista o factura de la Altex insa pe factura nu e trecuta seria castilor, la original se trece?
Asa pot sa cumpar un set de casti originale si pot sa vand un set de fakeuri cu acea factura...
Original:
Attached File  2022-07-17 (1).png   455.32K   12 downloads
Fake (?):
Attached File  2022-07-17 (2).png   697.58K   14 downloads

Se trece seria pe factura sau nu? E adevarat ce se spune in articol?
In 1-2 zile trebuie sa cumpar.

Interesant e ca la verificarea castilor pe siteul Apple apare asta:
Attached File  2022-07-17 (3).png   262.68K   14 downloads

Edited by danghetau, 17 July 2022 - 08:48.


#420
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Când am luat iPhone X de la Altex, in dec 2017, avea SN trecut pe factura.
Cât despre cutie, nu cred ca e obligatoriu sa scrie doar in partea de jos acel mesaj. Nu le poți proba înainte de cumpărare?

#421
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Voi lua de la eMAG prin Genius, le fac cadou dupa cateva zile.
Ma interesa sistemul de facturare, daca apare SN pe factura (asa cum ar fi normal).

#422
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Din moment ce le cumperi de la eMAG nu știu de ce îți faci probleme. Poti sa ii suni sa intrebi.

#423
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Pot sa iau si de la alt magazin mare (Altex), ma interesa aspectul trecerii SN pe factura ca la cate fakeuri sunt si la ce manevre fac bajetii...

Am luat cele doua conturi ale mele (Altex si eMAG) la puricat si am observat ca pentru laptopuri apar trecute seriile pa factura insa pentru smartwatchuri nu... La 1000 de lei ma asteptam sa fie, asa poti duce un ceas mai vechi (evident acelasi model) la garantie folosind factura.
Ceasul are la Setari-Despre ceas un SN care nu apare pe factura de la Altex, apare doar pe cutie. Asta doar ca exemplu.

#424
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
La produsele Apple nu ai nevoie de factură pentru garanție în primul an. Seria produselor le apare lor ( la service ) cu tot cu data de activare.

Atâta vreme cât cumperi de la un magazin mare nu ai de ce să-ți faci probleme. Dacă vei cumpără de pe olx le poți verifica in telefon daca apar seriile ( daca telefonul le recunoaște sau nu ) în secțiunea bluetooth. Tot aici apare și dacă garanția de 1 an este expirata sau nu .

#425
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Iau cu deschidere peste cateva zile, cadou.
La Altex apare seria, la eMAG cica nu, mi-a spus cineva care are luat de acolo. Nu ma intereseaza garantie pe un an ci pe doi, conform legislatiei in vigoare, garantia sa fie acoperita la magazinul care vinde, nu un an la Apple si un an cine mai stie pe unde, la vreun service care intre timp dispare.

Asa pot sa plasez un rahat de fake pe factura unuia ok la garantie. Seria este sfanta.

#426
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
Păi cam așa este, garanția nu este la apple, vezi eMag ( unde garanția este la depanero ), însă în primul an poți merge cu ele oriunde in lume la garantie într-o reprezentantă Apple.

#427
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Stiu doar ca sunt destui care ofera doar un an (in conditiile astea nu coneaza de unde le iei) insa eu vreau 2 ani.
Am o speta similara cu un Xs cumparat de la un magazin care "oferea" garantie 2 ani dar intre timp o dau cotita ba ca iStyle ofera garantia, astia spun ca nu, ba ca s-a desfiintat firma de la care am cumparat si ca nu mai au nici o treaba...
Doar magazine mari, consacrate, cu garantie 2 ani.

#428
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
Asa se intimpla cind se aleg pentru achizitie magazine obscure/dubioase pentru pretul mai mic. La fel e si cu service-ul asigurat de acei obscuri/dubiosi. Din cauza asta recomand pentru achizitie magazine mari, cunoscute, cu service ok, chiar daca produsul e ceva mai scump. Ei pot oferi extindere garantie si de multe ori se rezolva cu succes orice problema pe garantie. Bine, mai sunt situatii cind garantia este anulata pe motiv ca utilizatorul a adus daune produsului indiferent de service-ul cu care colaboreaza magazinul.

#429
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
La Altex ai 2 ani si iti mai faci o extragarantie 2 ani cu 10% din valoarea lor, eu zic ca merita sa ai 4 ani garantie. Asa am si eu luate pro urile de la Altex de un coleg acum un an, eu le am luat de la el cu 450 folosite putin, merg bestial pe un 13 pro max, si acuma ma duc sa le fac o extragarantie la ele, mai sau 109 lei si imi mai pun 2 ani de garantie, o sa mai am 3 ani. Apoi daca se strica le repara  Altexul sau le schimba o sa vedem. Mentionez ca sotia lucreaza la Altex dar e cam irelevant, chestia e sa nu pierzi actele.

Edited by MMVVDD, 18 July 2022 - 05:49.


#430
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Am luat de la eMAG (1070 de lei) si pe factura nu exista serialul cutiei trecut. Pe garantie scrie ca se trece serialul la prima intrare in service. Garantia este de 2 ani dar se poate extinde la 3 sau 4 ani.
Daca verific produsul pe siteul acesta: https://checkcoverage.apple.com/ro/ro/ probabil ca dupa ce te autentifici in contul Apple si treci seria este totul ok.
Daca era trecuta seria si pe factura era si mai bine, as putea bine mersi sa trimit la garantie pe factura asta un produs mai vechi care a suferit un defect. Sau nu se poate?

#431
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Esti genul care sufla si in iaurt? Ai cumparat de la emag e totul ok, nu te mai stresa.

#432
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004

View Postdanghetau, on 20 iulie 2022 - 13:39, said:

Daca era trecuta seria si pe factura era si mai bine, as putea bine mersi sa trimit la garantie pe factura asta un produs mai vechi care a suferit un defect. Sau nu se poate?
nu se poate pentru ca ai data pe factura. iar dupa seria de pe casti pot vedea cand au fost activate (si probabil si de cine au fost vandute).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate