Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 

Huawei Watch GT 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1863 replies to this topic

#1657
tonni

tonni

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.07.2021
Ai ultima versiune la Health? Incearca sa cauti update-ul manual, dar de pe ceas. Setari > Sistem > Actualizare.
Sau sa reinstalezi aplicatia Health din Huawei AppGallery, nu din PlayStore. Am tot citit ca varianta din PlayStore mai face figuri, chiar daca isi face update la ultima versisune.

#1658
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 20.12.2007

View Posttonni, on 05 februarie 2022 - 13:14, said:

Ai ultima versiune la Health? Incearca sa cauti update-ul manual, dar de pe ceas. Setari > Sistem > Actualizare.
Sau sa reinstalezi aplicatia Health din Huawei AppGallery, nu din PlayStore. Am tot citit ca varianta din PlayStore mai face figuri, chiar daca isi face update la ultima versisune.
Am versiunea de Health din Huawei App Gallery, este ultima versiune....cu cont si toate cele.
Am incercat actualizare si din telefon...acelasi raspuns...am ultima versiune de soft instalata.
5 zile de la cumparare si nicio schimbare

Edited by bog4u, 07 February 2022 - 10:24.


#1659
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Azi dimineata, din senin, nu a mai vibrat ceasul la alarma din telefon(tot Huawei). Am testat ulterior setand alta alarma, nu mai mergea. Am rezolvat cu un restart la ceas, in caz ca mai pateste careva.

#1660
tonni

tonni

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.07.2021
Am citit cu 2 pagini in urma ca GT2 nu o sa mai primeasca update-uri firmware in viitor. Am cautat pe internet informartii in legatura cu asta, dar nu am gasit nimic. Stiti cumva daca este adevarat sau nu?

#1661
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
GT3 e aproape identic si mult mai scump, deci exista o logica pentru asta, posibil sa incerce sa il diferentieze mai mult prin noi functii/update-uri. Totusi, nu am auzit nicaieri

Edited by andrei80, 11 February 2022 - 09:28.


#1662
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010

View Posttonni, on 10 februarie 2022 - 15:11, said:

Am citit cu 2 pagini in urma ca GT2 nu o sa mai primeasca update-uri firmware in viitor. Am cautat pe internet informartii in legatura cu asta, dar nu am gasit nimic. Stiti cumva daca este adevarat sau nu?
Poti utiliza huawei central, acolo ai info.
https://www.huaweice...ware-updates-1/

Edited by B_XXV, 12 February 2022 - 09:13.


#1663
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016
Am văzut bai sunt persoane care nu a primit actualizare la gt2...
De ce la uni a venit actualizarea încă din decembrie și la alții nici acum?
Eu încă nu am primit actualizarea am versiunea firmware 1.2.13.56.
Am actualizat aplicatia helt din AppGallery de la Huawei și nimic.

Attached Files


Edited by petreaflx, 18 February 2022 - 16:06.


#1664
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 20.12.2007
Nici al meu nu s-a actualizat, la o luna de la achizitie, la fel si al unui coleg .
Pentru sotie am cumparat acum o saptamana varianta de 42mm, s-a actualizat in 30 minute de la cumparare la versiunea din decembrie.
Am trimis mail si la suportul tehnic. Au raspuns foarte promt, se pare ca ceasurile noi primesc mai greu actualizarea, ceea ce nu se confirma si la varianta de 42.

#1665
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 01.10.2010
Nu înțeleg de ce este atât de importantă actualizarea asta pentru voi. Aveti nevoie de ceva anume și va rezolva? Că eu unul, atât pentru GT2 cât și pentru GT2 pro, caut actualizări o data la luna, când îmi aduc aminte..in rest mă bucur de funcționarea impecabila a ceasurilor. Întreb, că poate ratez eu ceva.

#1666
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016

View Postcrommozom, on 20 februarie 2022 - 14:56, said:

Nu înțeleg de ce este atât de importantă actualizarea asta pentru voi. Aveti nevoie de ceva anume și va rezolva? Că eu unul, atât pentru GT2 cât și pentru GT2 pro, caut actualizări o data la luna, când îmi aduc aminte..in rest mă bucur de funcționarea impecabila a ceasurilor. Întreb, că poate ratez eu ceva.
Sa înțeleg ca nici actualizarea la telefon nu o faci, sau la windows pe calculator?
Dacă actualizările sunt date de producător și le primește toată lumea, le vreau și eu, o data cu ele vin noi funcții,  securitate mai bună etc.
Asta vorbind la modul general.
În momentul când am făcut postarea de mai sus chiar m-am gândit  cât o sa dureze pana vine unu sa posteaze contra?
Iată nu a trebuit sa aștept mult.....

Edited by petreaflx, 20 February 2022 - 15:07.


#1667
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 01.10.2010
Pai le fac. Când vin. Asta e ideea. Ce te macină că îți întârzie ție 2 zile sau 2 săptămâni, asta nu înțeleg. Să îmi spui și mie ce observi nou și extraordinar la ultima actualizare de te grăbeai așa.

#1668
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016

View Postcrommozom, on 20 februarie 2022 - 17:05, said:

Pai le fac. Când vin. Asta e ideea. Ce te macină că îți întârzie ție 2 zile sau 2 săptămâni, asta nu înțeleg. Să îmi spui și mie ce observi nou și extraordinar la ultima actualizare de te grăbeai așa.
Dacă nu ajuți cu ceva nu are rost sa discutam, sunt satul de heitari, care dau din gura și nu ajuta cu nimic.


#1669
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 01.10.2010
Ok, poate că ai și tu dreptate. Dacă ții neapărat, încearcă
1 să anulezi asocierea (din ceas)
2 dă-i clear cache și clear data la aplicație, dezinstaleaza și reinstalează aplicația (din appgallery) și dă-i permisiunile necesare
3 restart la telefon
4 asociază din nou. Trebuie să îți plece imediat actualizarea.

#1670
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016

View Postbog4u, on 20 februarie 2022 - 13:45, said:

Nici al meu nu s-a actualizat, la o luna de la achizitie, la fel si al unui coleg .
Pentru sotie am cumparat acum o saptamana varianta de 42mm, s-a actualizat in 30 minute de la cumparare la versiunea din decembrie.
Am trimis mail si la suportul tehnic. Au raspuns foarte promt, se pare ca ceasurile noi primesc mai greu actualizarea, ceea ce nu se confirma si la varianta de 42.
Am vorbit pe whatamp la huawei România și au spus urmatoarele:
"Am verificat si pentru modelul Latona-B19S ultimul update este 1.2.13.56 de la 1.0.13.12 din septembrie.
In momentul de fata, ceasul nu este pe un plan de actualizare. dar avand in vedere ca ai aplicatia instalata din AppGallery, o sa primesti notificare cand o sa fie disponibila o actualizare"

#1671
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 20.12.2007

View Postpetreaflx, on 21 februarie 2022 - 13:22, said:

Am vorbit pe whatamp la huawei România și au spus urmatoarele:
"Am verificat si pentru modelul Latona-B19S ultimul update este 1.2.13.56 de la 1.0.13.12 din septembrie.
In momentul de fata, ceasul nu este pe un plan de actualizare. dar avand in vedere ca ai aplicatia instalata din AppGallery, o sa primesti notificare cand o sa fie disponibila o actualizare"
Al meu este LTN-B19 . Update-ul din decembrie este unul major: functioneaza mult mai bine spo2, adauga functii suplimentare(allways on display)..etc.
Cele mai multe modele de gt-2 au primit acest update, chiar nu inteleg de ce anumite serii nu primesc update-ul.
Oricum, merci pentru ajutor.

#1672
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Ai AOD pe 1.2.13.56. Cauta pe Google cum s-o activezi. Dar nu sunt decat cateva fete, si consuma bateria mai repede.

#1673
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Am scos de la "naftalină" GT2e-ul soției, a primit instant actualizarea de 216mb sau cât e.

#1674
danvizi

danvizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 16.11.2007
Salutare. Eu am  LTN-B19 şi am următoarea versiune de soft 11.0.14.90. De ce nu este versiunea ceva de genu 1.0... sau 1.2... şi este cu 11.0... (primul set are 2 cifre)?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate