Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Taxa Oxigen - Bucuresti

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
2948 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCinevadragsiiubit, on 19 octombrie 2019 - 14:25, said:

Fată deșteaptă Posted Image
Și noi, proști.
Noroc că am trecut la Euro 6d.
Însă am și mașina Euro 4, încă activă. Și merge foarte bine, spre ciuda tovarășei primar general.
Sunt curios cum se va ști dacă o anumită mașină este Euro 3 sau 4. Cumva, poliția rutieră primește sarcini noi? Sau cea locală? Sau cine naiba mă-sii?

Așa ne trebuie tuturor celor care considerăm Bucureștiul singurul loc din România unde se poate trăi!
Peste maxim 6 ani voi pleca din cloaca asta învârtindu-mă!

Apropo, tovarășă primar general: ce faceți cu autobuzele Euro 3 și 4? Le înlocuiți cu Otokar? Teșekurler, în acest caz! Posted Image

Edited by PSC, 19 October 2019 - 15:35.


#38
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 30.11.2017
Ar trebui să permită cu biletul ăla şi schimbarea vehiculelor şi traseelor care aparţin de STB.

E bun preţul, dar se putea şi mai bine dacă vor să scape de autoturisme..

Taxând aiurea maşinile nu va face decât să-şi piardă mandatul. Nu poţi obliga cetăţeanul să folosească transportul public doar arătând comparaţia pretului biletului cu alte oraşe, trebuie venit şi cu alte facilităţi.

#39
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Pana se introduce taxa vin alegerile.

#40
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostFord4, on 19 octombrie 2019 - 15:08, said:

Pai in zilele alea pot lua mijloacele de transport in comun. Mama, ce s-au mai boierit unii Posted Image !
Si cam cum dimensinoezi tu mijloacele de transport in comun? Pai ori merg zilnic cu ele, ori deloc. Altfel iese scandal in trafic.

Si, da, nu vad care e problema ca nu impart acelasi spatiu si acelasi aer/transpiratie cu altii.

#41
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostRealThing, on 19 octombrie 2019 - 15:23, said:


Ai nu zau? Si in intersectia Giurgiu-Luica cum e? (e doar un exemplu) La intersectia Giurgiului - Drumul Gazarului e la fel, nu? De fapt tot bulevardul semi-asfaltat cu toate capacele de canal iesite in afara.

Trolling-ul si flame-ul e misto prin zona pe la tine.

Am scris ca nu am mai fost pe soseaua giurgiului de 2 luni si nu stiu cum mai este
Cel mai des merg in zona de nord tineretului pipera pe diferite trasee
Pe unde merg eu nu am intalnit gropi
Tineretului, unirii, calea victoriei, centru pipera
Tineretului, izvor,berzei,victorei pipera
Tineretului, mihai bravu,ghica pipera aici mai rar
Spre mlitari ultima oara dupa cum imi aduc aminte era ok soseaua

#42
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 16.08.2016

View Postcampary, on 19 octombrie 2019 - 15:35, said:

Pana se introduce taxa vin alegerile.
Citește proiectul, este vorba de 2 ianuarie 20 20

#43
dragosh82

dragosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 18.12.2004

View Postciine, on 19 octombrie 2019 - 14:33, said:

Prostia n-are limite la moldoveanca asta.
si cei ce au votat-o o intrec cu mult Posted Image

#44
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,161
  • Înscris: 13.11.2017

View Postremvirg, on 19 octombrie 2019 - 15:15, said:

Priusul a aparut in 1997. E adevarat, priva versiune nu s-a vandut in eruopa insa fl-ul din 2000-2003 da. Versiunea a doua 2003-2009 nu cred ca era superior euro4.

View Postvimann, on 19 octombrie 2019 - 15:29, said:

Prima generatie de hibride Toyota Prius/Honda Civic sunt EURO 4.

Multumesc de informatie. nu stiu cati se gandeau la hibride pe acea vreme dar atunci exceptia este binevenita. Dar electricele chiar nu exista cred nici EURO5 :) !

#45
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postandreic, on 19 octombrie 2019 - 15:27, said:

Stiu eu cateva daca vrei iti zic si mergi cu cursiera pe acolo, iti garantez roti covrig Posted Image

Daca e in drumul meu verific

#46
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,161
  • Înscris: 13.11.2017

View Postdexterash, on 19 octombrie 2019 - 15:35, said:

Si, da, nu vad care e problema ca nu impart acelasi spatiu si acelasi aer/transpiratie cu altii.

Pai nu te pune nimeni sa il imparti. Daca esti boier adevarat iti permiti si-un Euro 5 sau 6.

#47
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Si daca tii masina in parcare si o scoti o data pe luna, platesti doar ziua in care iesi cu masina sau si perioada in care sta parcata?

#48
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,015
  • Înscris: 02.11.2009

View PostKres, on 19 octombrie 2019 - 14:17, said:



Dupa ce, la inceput, a fost vorba de o vinieta in centrul Bucurestiului, acum e vorba de o vinieta in tot Bucurestiul pentru masinile sub euro 5.  



Ca sa fie socul mai mic.

#49
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostKres, on 19 octombrie 2019 - 14:34, said:

Nu e vorba numai de centrul Bucurestiului - unde era oarecum logic si de bun simt (mai au si alte capitale) e vorba de intreg municipiul Bucuresti.
Nu i-a "iesplicat" nimeni notiunea de "discriminare", ca toti romanii sunt egali, indiferent de euro de la masina si ca dreptul la libera circulatie, nu poate fi ingradit?

#50
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Deci.. conform noilor modificari la Legea Asigurarilor (ramase tot in stadiul de proiect, ca a cazut guvernul) orice masina inscrisa in circulatie va trebui sa aiba RCA chiar daca stationeaza, deci RCA-ul nu mai depinde de circulatia masinii pe drumurile publice. Ori.. sa spunem ca cineva nu vrea sa plateasca vinieta de Bucuresti din diverse motive (ca n-are bani, ca nu vrea sa fie luat de fraier, etc) acest cineva nu va mai putea circula prin Bucuresti dar va avea obligatia sa aiba RCA la masina..

Atata ticalosie...

View Postmyshyk, on 19 octombrie 2019 - 15:57, said:

Nu i-a "iesplicat" nimeni notiunea de "discriminare", ca toti romanii sunt egali, indiferent de euro de la masina si ca dreptul la libera circulatie, nu poate fi ingradit?

Din cate am inteles mai sunt capitale europene unde se aplica pentru centrul orasului, ceea ce e cu totul altceva decat vrea sa faca fufa de Firea.
In centrul orasului, sunt spatii pietonale, circula turisti, sunt cafenele pe trotuar, se plimba lumea cu bicicleta, cu trotineta, etc.. e altceva.. dar sa restrictionezi accesul in intreg municipiul punand o taxa, impiedici practic activitatea economica.. nu toata lumea circula de hobby cu masina.. sunt multi care efectiv muncesc si circula dintr-un loc in altul..

Apoi, conceptul e unul ticalos.. Adica taxa tine loc de filtru de particule sau ce ??  Sa spunem ca face toata lumea un efort si plateste.. cum se reduce poluarea in Bucuresti?

#51
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View PostKres, on 19 octombrie 2019 - 16:00, said:


Apoi, conceptul e unul ticalos.. Adica taxa tine loc de filtru de particule sau ce ??  Sa spunem ca face toata lumea un efort si plateste.. cum se reduce poluarea in Bucuresti?

Poluarea e noul business al secolului 21.  Prostii platesc, iar banii dispar. Faptul ca platesti nu ajuta la diminuarea poluarii, dar banii isi gasesc loc in buzunarele unor sus pusi.

#52
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Dupa parerea mea, Bucurestiul ar putea reduce poluarea daca ar avea un tren de centura, cu care lumea sa poata inlocui masina.  Taxarea e cel mai primitiv mod in care sa pacalesti lumea ca vrei sa rezolvi ceva.

#53
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mda ... inca o taxa in plus. Merg la mare cu Loganul din 2007 (traseul trece prin Bucuresti) ... 5 lei la dus, 5 lei la intors. Frumos nu?

#54
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postandreic, on 19 octombrie 2019 - 14:26, said:

dar ideea in sine sa iei bani de la lume pentru deplasare care se presupune libera...
liber nu înseamnă gratis.
Zic și eu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate